badanie nasienia - oligoashenoteratozoospermia

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
MagdaB
Posty: 1505
Rejestracja: 25 sty 2005 01:00

Post autor: MagdaB »

dzikęki Jagus za odpisanie i za wyczulenie na te sprawy. Masz racje, że zdarzają sie naciągania itd. a my tutaj się trzymamy na boćku razem i jest łatwiej wykryć takie oszustwa.
Niestety tak jak pisałam to i u mnie zaczęło sie chrzanić. Może to na podłożu psychicznym (od grudnia same złe wiadomości), sama nie wiem dlaczego z @ mam takie problemy. Muszę jednak się uzbroić w cierpliwość poczekać na badania, potem na wyniki i diagnozę. Szkoda tylko że czas się tak wlecze.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 mar 2005 20:56 przez MagdaB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Post autor: Bartek76 »

Szkoda tylko że czas się tak wlecze.

Pozdrawiam[/quote]


czas się wlecze bo myslisz pewnie tylko i wyłącznie o tym ;) moja rada to zająć sie czym innym lub jesli możesz to wyjechac nawet gdzieś a zobaczysz jak szybko minie czas i bedzie naprawde dobrze . My z zona podchodzimy do tego w tak naturalny sposób że nieraz to aż się martwię że to bagatalizujemy... rozmawiamy o tym w tak naturalny sposób jak by to była rozmowa o tym czy iść na lody czy do kina ;)

byłem ponownie na badaniach nasienia ogólnie niby się nie zmieniło poniżej wyniki porównawcze:

Wyniki z 21.03.2004 i 24.01.2005 w trakcie branie leków
Nolician0,4 - 2x1 / 10dni

oraz

Diclofenac 50 - 2x1 / 7 dni

Liczba plemników to: 26,5mln było 11,5mln

Ocena ruchu plemników:

żywych i prostolinijnych 40% było 30%
postępujący powolny 30% było 40%
brak ruchu 30% było 30%

patologia morfologii budowy plemników 36% było 36,5%

wady budowy główki: pojedyncze było dość liczne
wady budowy wstawki: pojedyncze było pojedyncze
wady budowy witki: pojedyncze było pojedyncze

komórki okrągłe w polu widzenia preparatu: 5-7 było 5-7

fragmenty komórkowe: pojedyncze wczesniej nie było tej pozycji

bakterie: niewidoczne wcześniej nie było tej pozycji

test przeżywalności plemników po 24 godz.
ruch żywy i prostolinijny 5% było 0%
ruch powolny : 10% było ruch w miejscu 5%
brak ruchu 85% było 95%


diagnoza: przegrzanie plemników poprzez prace siedzącą oraz brak noszenia bokserek
pracy nie zmieniłem , ale zacząłem chodzić więcej w bokserkach

leczenie:
Nolician0,4 - 2x1 / 10dni

oraz

Diclofenac 50 - 2x1 / 7 dni

W obu przypadkach rozpoznanie to : oligoashenoteratozoospermia

Proszę o radę.

Zastanawiam się czy napisać do eksperta - co o tym sądzicie? pisaliście już tam
Awatar użytkownika
MagdaB
Posty: 1505
Rejestracja: 25 sty 2005 01:00

Post autor: MagdaB »

No to Bartku gratuluję, poprawa jest widoczna. A co powiedział lekarz prócz tego że tzw. slipy są nie wskazane :wink:
tak nawiasem mówiąc mój męzuś teraz to tylko w bokserkach paraduje.
jestem bardzo ciekawa co zlecą wam dalej, może IUI skoro u żonki jest ok. a u Ciebie też nie najgorzej.
Przeciez masz całkiem dobre wyniczki, w normie i liczebność i patologia i ruchliowość. A te parametry sa bardzo ważne.

Masz rację ja musze troszkę wyluzować. My też gadamy o tym na spokojnie nawet z rodzinką i przyjaciłómi. Tylko mój problem polega na tym że ja jestem w gorącej wodzie kąpana i wszytko chciałabym na już, a tak się nie da

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Post autor: Bartek76 »

MagdaB pisze:No to Bartku gratuluję, poprawa jest widoczna. A co powiedział lekarz prócz tego że tzw. slipy są nie wskazane :wink:
tak nawiasem mówiąc mój męzuś teraz to tylko w bokserkach paraduje.
jestem bardzo ciekawa co zlecą wam dalej, może IUI skoro u żonki jest ok. a u Ciebie też nie najgorzej.
Przeciez masz całkiem dobre wyniczki, w normie i liczebność i patologia i ruchliowość. A te parametry sa bardzo ważne.

Masz rację ja musze troszkę wyluzować. My też gadamy o tym na spokojnie nawet z rodzinką i przyjaciłómi. Tylko mój problem polega na tym że ja jestem w gorącej wodzie kąpana i wszytko chciałabym na już, a tak się nie da

Pozdrawiam

dzięki

a co u Was? na jakim etapie jesteście
pisałas może juz do ekspetra?
co To jest IUI? możesz zdanie napisac lub linka podać?

pozdrowionka
Awatar użytkownika
MagdaB
Posty: 1505
Rejestracja: 25 sty 2005 01:00

Post autor: MagdaB »

Bartku IUI to inseminacja. Znajdziesz na ten temat na boćku dość sporo. Pewnie i w słowniku na tej stronie jest wyjasnione na czym to polega. Nic strasznego

My jedziemy na kariotyp do łodzi, sa one potrzebne do ICSI więc potem czekamy i przymierzamy się do zabiegu
Awatar użytkownika
Bartek76
Posty: 46
Rejestracja: 01 lut 2005 01:00

Post autor: Bartek76 »

hej, co u Was?

u nas zona była u Gin i :

Oto wyniki m.in. hormonów

8-9 dc

E2 110 pg/ml
LH 7.26 mIU/ml
FSH 4.62 mIU/ml

29.09.2004


19-20dc
PROG 18.13 ng/ml

12.10.2004

Gin poleciła aby podgonić troszkę jajeczko i przepisała clostilbegyt 1 tab. od 5-9 dnia cyklu oraz Duphaston od 13 do 26dc 1 tab. /na noc

co Wy na to?

Jaka jest kolejnośc robienia badań? Nam sie wydaje że: badania żony (hormony, owalacja(jajeczkowanie), USG ) nastepnie badanie nasienia, posiew i teraz HSG (drożność jajowodów IUI (insyminacja) i INV

czy u mężczyzny równiez bada sie hormony? jesli tak to gdzie (kontakty)

pzdr
Awatar użytkownika
Czarna79
Posty: 68
Rejestracja: 29 cze 2008 00:00

Post autor: Czarna79 »

Hey, co do Zieniuka omijać go szerokim łukiem.......otóż:

po roku starań mój gin zlecił badanie nasienia, z netu wyskoczył mi Medicius i tam się udaliśmy.
Wyniki kosmiczne : brak ruchu, patologia budowy, liczne zapalenia - wnioski : teratozospermia. wskazanie : wizyta u androloga.

Wizyta była i wskazanie dr. Zieniuka cytologia nasienia. Kolejne badanie pieniązki i kolejna wizyta z cytologią.

Liczne zapalenia wskazanie leczenie i za trzy miesiące: kolejne nasienie + wizyta.

Wynik po leczeniu : oligoasthenoteratoozoospermia - gorzej niż za pierwszym razem ( mąż nie brał leków bo źle je znosił )

ZAŁAMKA - mąż odmawia leczenia i kolejnych badań.

tydzień temu zrobiliśmy badanie nasienia na starynkiewicza na NFZ i wyniki ...................................KSIĄZKOWE. WSZSTKO OK.

po przeanalizowaniu tej przykrej przygody z Zieniukiem, doszliśmy do wniosku że wszystkie badania na któe nas kierował wykonywał on albo jego żona , wnioski zostawiam dla Was.

Nie róbcie badań laboratoryjnych w tym samym miescu gdzie są specjaliści lekarze !!!!
Awatar użytkownika
ANIA88
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2009 01:00

Post autor: ANIA88 »

witam
odebralam dzis wyniki i chyba sa tragiczne mozna wogole to leczyc taka mala ilosc plemnikow u meza jets naprawde mala ilosc
objętość- 1ml
ph-8,5
lepkość +
czas upłynnienia 5min
leukocyty 0,7 mln/ml
aglutynacja -
komórki spermatogenzy < 10%
liczba plemnikow 0,96mln/ml
ruchliwość plemników ogólna 54%
a-szybka linearna 7%
b-wolna linearna lub nielineralna 29%
c-ruch w miejscu 18%
d-brak ruchu 46%
żywotność plemników
test eozynowy 59%
ze względu na niską ilość plemników ocena morfologiczna nie zostala przeprowadzona
prosze o pomoc i interpretacje wyników
czy miał ktos podobnie i czy in vitro przy takiej małe ilości ma sens??
Awatar użytkownika
takatam
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2008 01:00

Post autor: takatam »

ANIA88, oczywiście, że invitro ma sens przy takiej ilości. W zasadzie wchodzi w grę tylko invitro. Niektórzy mają po kilka plemników pochodzących tylko z biopsji jądra i oni podchodzą do invitro, więc dla nich ilości Twojego męża pozostają w swerze marzeń. Dobrze by jednak było znać ich morfologię - czy jest chociaż 1% o prawidłowej budowie. Wiem, że w labolatoriach wykonują takie badania nawet jeśli liczba plemników jest niewielka, więc nie wiem czemu Wam akurat nie podali.
Poza tym dobrze wykonać badanie nasienia za 3 miesiące i porównać. i skonsultować to z andrologiem, bo może jest jakis powód ich obniżonych parametrów i to nie jest jeszcze wyrok. Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
ANIA88
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2009 01:00

Post autor: ANIA88 »

Dzięki za słowa otuchy, mnie najbardziej denerwuje to czekanie na wyniki ten nasz czas cenny Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sylwunia_30
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2009 01:00

Post autor: Sylwunia_30 »

Witam i pozdrawiam wszystkich.
Jestem tutaj nowa.Czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji wyników bo wizytę u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie.

Okres abstynencji (dni): 5
objętość (ml): 5,5
lepkość: +
czas upłynnienia (min): 10
pH: 7,9
ogólny % ruchliwych 67
liczba plemników (1x10 do potęgi 6/ml): 7,7
ruchliwość postępowa (%) ogólna liczba plemników w ejakulacie (1x60 do potęgi 6) 42,35
szybka linearna: 5
wolna linearna i nielinearna: 57
brak ruchliwości postępowej 5
brak ruchu w ogóle: 33
aglutynacja: -
UWAGI: OLIGOASTHENOZOOSPERMIA

Prolaktyna : 22,35 ng/mL
TSH 1.41 uIU/mL
T4F 1.3 ng/dL

Dziękuje za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
CORINA
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2009 00:00

Post autor: CORINA »

ania88 u nas tez takie wyniki, jak u Was.
mamy jeszcze mniej plemnikow, ruchliwosc typu A tylko 2%, wiekszosc mamy nieruchomych, 70% :( i zywitnosc tez ponizej normy
i tez nie okreslili nam morfologii bo koncentracja byla za mala....

jesli takatam pisze ze zostaje tylko in vitro przy takich wynikach to masakra, mialam nadzieje ze da sie podrasowac meza i chociaz na inseminacje sie zalapac :(
czy lekami i witaminami da sie poprawic tak kiepskie wyniki?
Awatar użytkownika
ANIA88
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2009 01:00

Post autor: ANIA88 »

moj maz byl u androloga i ma leczenie na 8tyg i zobaczymy czy sie poprwia plemniki
na recepte
TAMOXIFEN 2*1 DZIENNIE
UNDESTOR 1CAPS/DZIENNIE
AGAPURIN 2*1 TABL DZIENNIE
BEZ RECEPTY
ANDROVIT 1TAB DZIENNIE
KWAS FOLIOWY 2*2 DZIENNIE
JA MAM WIELKIE NADZIEJE I MYSLE ZE PO LECZENIU MOZE INSEMINACJA BEDZIE WCHODZILA W GRE
CORINA BADZMY DOBREJ MYSLI
MOJ MAZ TEZ MA NISKI TESTOTERON
Awatar użytkownika
CORINA
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2009 00:00

Post autor: CORINA »

ania88
ja dzis chce uderzyc do gina,zeby mi polecil jakiegos lekarza dobrego dla meza. poki co bede go faszerowac witaminami, a potem zobaczymy co lekarze powiedza...

trzymam kciuki za Was!! no i za nas tez :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”