oligoasthenozoospermia - jak leczyć, i co to takiego?

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Doronia79
Posty: 1108
Rejestracja: 29 cze 2006 00:00

oligoasthenozoospermia - jak leczyć, i co to takiego?

Post autor: Doronia79 »

hej, Jestem tu nowa, ale od dawien dawna czytałam posty i jak dotąd nie brałam udziału w dyskusjach, ale chyba pora to zmienić. Od przeszlo dwóch lat staramy się z mężem o dzidzie, póki co bezskutecznie.:(Niedawno mój mąż odebrał wyniki nasienia, - wyrok oligoasthenozoospermia. Jestem załamana. Pomóżcie, jak to leczyć, co z tym robić? Wybiera się do androloga, ale może jest jakaś możliwość, aby podkurować go troszkę witaminkami? Co Wy na to?
A oto wyniki mojego męża:
wygląd prawidłowy
objętość 5,4
czas upłynnienia 10 min
lepkość +
ph 7,2

ogólny % ruchliwych plemników 48
żywych 53
ruchliwość postępowa:
szybka linearna 18
wolna linearna 20
brak ruchliwości postępowej 10
brak ruchu w ogole 52
aglutynacja -
liczba plemników 10 000 000
ogólna liczba plemników w ejakulacie 54 000 000

Pomóżcie, jestem załamana, :cry:
Awatar użytkownika
mackajka
Posty: 471
Rejestracja: 22 sie 2003 00:00

Post autor: mackajka »

Doronia79 wyniki są poniżej norm i na pewno wizyta u androloga się przyda, ale nie należy się załamywać, bo i z takimi wynikami udaje się zajść w ciążę. Wyniki mają to do siebie, że się zmieniają i to na lepsze. Na pewno witaminy i preparaty wspomagające się przydadzą. Czasami na gorsze wyniki wpływają np. bakterie, czy mężulek robił posiew?
Z dostępnych w aptekach preparatów: Maca, Salfazin, l - karnitynia.

Uściski
Kajka
Czekamy już 9 lat, za nami 5 IUI, 2 ICSI-6 transferków. 16.01.2008 pierwsza wizyta w OA.
Awatar użytkownika
gosiah77
Posty: 136
Rejestracja: 06 lut 2005 01:00

Post autor: gosiah77 »

wyniki nie są najgorsze, wierz mi :( coś o tym wiem, najlepiej udać się do lekarza specjalizującego się w leczeniu niepłodności, może spróbujecie witaminek, które mogą ale często też nie muszą pomócm, powtórzcie badanie za jakiś czas, jeden wynik czasami o niczym nie świadczy albo jak już nie chcesz czekać decyduj się a inseminacje z taką ruchliwością są duże szanse
powodzenia :D
udana I iui , Hania urodzona 13.11.2007:)
Doronia79
Posty: 1108
Rejestracja: 29 cze 2006 00:00

Post autor: Doronia79 »

nie, mąż robił tylko badanie ogólne nasienia. Zdołował mnie wczoraj mój gin, gdy pokazałam mu wyniki męża, a on powiedział, że są złe:( :( . na dodatek moje hormony też pozostawiają ponoć dużo do życzenia:( I jak tu być dobrej myśli? Jak wyszłam od tego lekarza chciało mi się płakać i pierwsze co to sobie pomyślałam, że poszukam nowego lekarza. Może macie namiary na takowego w Warszawie?;)Dziękuję za wszelkie słowa otuchy
Awatar użytkownika
mackajka
Posty: 471
Rejestracja: 22 sie 2003 00:00

Post autor: mackajka »

Doronia79 trzeba być dobrej myśli, bo na szczęście wiele przeszkód da się pokonać jak się wie w czym leży problem i grunt to trafić w ręce specjalistów, którzy nie dołują tylko pomagają.
Ja w W-wie mogę polecić novum (566 80 00) i inwimed (856-56-56), jak chcesz się dowiedzieć więcej o warszawskich lekarzach zajrzyj na wątek Leczymy się.

Pozdrawiam
Kajka
Czekamy już 9 lat, za nami 5 IUI, 2 ICSI-6 transferków. 16.01.2008 pierwsza wizyta w OA.
Doronia79
Posty: 1108
Rejestracja: 29 cze 2006 00:00

Post autor: Doronia79 »

Mackajka te preparaty o których pisałaś dostaje się w aptece bez recepty? I jak właściwie powinnam dawkować je mężowi??:).
Awatar użytkownika
mackajka
Posty: 471
Rejestracja: 22 sie 2003 00:00

Post autor: mackajka »

Bez recepty, Salfazin 1 tabletka dziennie, Maca 3 dziennie (chyba nie warto brać obu naraz, albo Salfazin albo Maca) o l-karnitynie poczytaj tutaj:
/phpbbforum/viewtopic.php?t=36037


Pozdrawiam
Kajka
Czekamy już 9 lat, za nami 5 IUI, 2 ICSI-6 transferków. 16.01.2008 pierwsza wizyta w OA.
Awatar użytkownika
Eszforcik
Posty: 31
Rejestracja: 07 kwie 2005 00:00

Post autor: Eszforcik »

Witajcie!

Dziś odebraliśmy wyniki męża. Ciekawa jestem czy są szanse na naturalne zajście w ciążę i czy można wspomóc go jakimiś witaminkami. Niestety nie bardzo wiem jakimi. Do tej pory łykał ze mną kwas foliowy, ale mam nadzieję, że to nie zaszkodziło

A oto wyniki mojego męża:
wygląd nieprawidłowy
objętość 2,6
czas upłynnienia 15 min
lepkość ++
ph 7,6

ogólny % ruchliwych plemników 53
żywych 58
ruchliwość postępowa:
szybka linearna 7
wolna linearna 38
brak ruchliwości postępowej 8
brak ruchu w ogole 47
aglutynacja -
liczba plemników 8 000 000
ogólna liczba plemników w ejakulacie 20 800 000
Oligoasthenozoospermia

Morfologia plemników:
Główki:
- prawidłowe 32%
-stożkowate - 37%
- gruszkowate - 23%
- duże - 4%
- małe - 1%
- okrągłe - 0%
- amorficzne - 3%
- rozdwojone - 0%
Wstawki:
- nieprawidłowe - 11%
- kropli cytopl. - 1%
Witki:
-nieprawidłowe - 4%
Inne komórki:
- spermatogenezy - 10%
- leukocyty - 0
- erytrocyty - 0 w.p.w.
- nabłonkowe - 1 w.p.w.
Ogólny odsetek prawidłowych plemników - 31%
Hos-Test - 60%
Awatar użytkownika
sara_21
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2009 01:00

Post autor: sara_21 »

pam pytanie czy ktoś może mi udzielić informacji na temat wyników badań mojego męża,ponieważ od roku staramy się o potomka.Oto wyniki badań męża: OBJĘTOŚĆ NASIENIA:8,5ml CZAS UPŁYWNIA:ok.20 min GĘSTOŚĆ PLEMNIKÓW:14,66 mln/ml ruchliwość w ruchu A+B ok.47,6% w tym A 38,6%-OK.5,66mln/ml B 9,0%-ok.1.33mnl/ml C 4,5%-ok.0,67mnl/ml D ok.47,7% AGLUTYNACJA: nie stwierdzono LEUKOCYTY: 200-300 tyś. PRZEŻYCIE PO 24h:nie badano FORMY PATOLOGICZNE:ok 6,5% okrągłe główki Rozopznanie:oligoasthenozoospermia Bardzo proszę o udzielenie mi informacji na temat wyników mojego męża.Czy są dobre czy też zle.Z góry dziekuję.
Awatar użytkownika
Sylwunia_30
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2009 01:00

Post autor: Sylwunia_30 »

Witam!
Jestem tutaj nowa ostatnio byliśmy z mężem u ginekologa bo bardzo pragniemy dzidziusia prosił aby zrobić badanie nasienia.Do wizyty pozostało jeszcze 3 tygodnie a my z mężem bardzo się niepokoimy czy mógłby ktoś zinterpretować te wyniki

Okres abstynencji (dni): 5
objętość (ml): 5,5
lepkość: +
czas upłynnienia (min): 10
pH: 7,9
ogólny % ruchliwych 67
liczba plemników (1x10 do potęgi 6/ml): 7,7
ruchliwość postępowa (%) ogólna liczba plemników w ejakulacie (1x60 do potęgi 6) 42,35
szybka linearna: 5
wolna linearna i nielinearna: 57
brak ruchliwości postępowej 5
brak ruchu w ogóle: 33
aglutynacja: -
UWAGI: OLIGOASTHENOZOOSPERMIA

Prolaktyna : 22,35 ng/mL
TSH 1.41 uIU/mL
T4F 1.3 ng/dL

Serdecznie dziękuje za informacje.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”