Plemniki a ciąża

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
FRYDA
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2009 01:00

Plemniki a ciąża

Post autor: FRYDA »

Witam!
Zastanawia mnie pewien fakt-skoro się mówi że plemniki nie szkodzą dziecku to wie ktoś jakie jest zachowanie tych łobuziaków w momencie kiedy jest wczesna ciąża? :roll: Bo jeśli przed zapłodnieniem "wgryzają" się praktycznie wszędzie... to czy takie zachowanie nie zaszkodzi słabemu, tworzącemu się dopiero w nas małemu człowieczkowi?:oops: może głupie pytanie, ale bardzo mnie to od dawna intryguje.....:oops: może ktoś też ma podobne przemyślenia i coś napisze.będę wdzięczna.........
pozdrawiam
październik- puste jajo pł. 8tc
ZIÓŁKA nr 3 CASTAGNUS WIESIOŁEK FOLIK
2.02.09r. beta: 88,12
6.03.09r. beta 617,7
mocno bijące serduszko :)
KOCHAMY CIĘ :)
Awatar użytkownika
iga005
Posty: 18
Rejestracja: 27 paź 2008 01:00

Post autor: iga005 »

Hmmm.... ja tak sobie myśle, że gdyby tak było, to pewnie połowy ludzi nie byłoby na świecie. Ale ostatnio zaskoczyło mnie to, że moja koleżanka, kiedy zaszła w ciąże usłyszała od lekarza, że do 3 miesiąca ciąży mąz ma nie kończyć w niej bo plemniki mogłyby zaszkodzić dziecku. Więc warto popytać lekarzy, a przezorny zawsze ubezpieczony :)
Awatar użytkownika
Kreciolek
Posty: 993
Rejestracja: 05 maja 2006 00:00

Post autor: Kreciolek »

Same plemniki nie są w stanie zaszkodzić, bo nie wgryzają się gdziekolwiek tylko w komórkę jajową.
Szkodzić mogą prostaglandyny - substancje zawarte w nasieniu, które powodują rozszerzenie szyjki. Do dziecka plemniki nie mają szans dotrzec bo w ciąży szyjkę zatyka czop śluzowy, a ona sama się zamyka i twardnieje. Dziecko zaś jest w pęcherzu płodowym.
Ale jak mówiłam prostaglandyny mogą próbować szyjkę rozszerzyć i dlatego nasienie moze nie być wskazane w wczesnej ciąży.
starania od 11 lat
niepłodność idiopatyczna :(

11. 2013 r. aniołek 8 tc [*]
listopad 2011 r. - synek adoptuś :)
listopad 2014 r. - drugi synek adoptuś :)
Awatar użytkownika
FRYDA
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2009 01:00

Post autor: FRYDA »

dziewczyny-dziękuję za odpowiedzi :) więc lepiej dmuchać na zimne- dwa miesiące jakoś wytrzymamy,a przecież jakby sie coś stało to bym sobie nie wybaczyła..... to wizyty u ginka CELIBAT :oops: pozdrawiam
październik- puste jajo pł. 8tc
ZIÓŁKA nr 3 CASTAGNUS WIESIOŁEK FOLIK
2.02.09r. beta: 88,12
6.03.09r. beta 617,7
mocno bijące serduszko :)
KOCHAMY CIĘ :)
Awatar użytkownika
FRYDA
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2009 01:00

Post autor: FRYDA »

Jednak dobrze że posłuchałam rad! Lekarz też zalecił raczej wstrzemięźliwość :oops:
październik- puste jajo pł. 8tc
ZIÓŁKA nr 3 CASTAGNUS WIESIOŁEK FOLIK
2.02.09r. beta: 88,12
6.03.09r. beta 617,7
mocno bijące serduszko :)
KOCHAMY CIĘ :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”