Zioła na wzmocnienie jajników

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
aniuszkaa
Posty: 938
Rejestracja: 18 cze 2003 00:00

Zioła na wzmocnienie jajników

Post autor: aniuszkaa »

Cześć dziewczyny! Napisałam juz wątek na gazecie, ale może nie wszystkie z WAs śledzą również tamto forum Zacznę od tego, że dostałam od koleżanki skład miesznki ziołowej. Pomyslałam sobie że ją Wam napiszę, bo koleżanka z PCO ma dwoje ślicznych dzieciaczków, i zaszła jak mówi bez najmiejszego problemu -zarówno w pierwszą jak i drugą ciążę. A lekarze mówili, że nie ma najmniejszych szans...
Chcecie -spróbujcie
1)Kwiat Jasnoty białej 2x25g
2)Liść Mącznicy 1x50g
3)Liść Rozmarynu 1x50g
4)Liść Pokrzywy 1x50g
5)Ziele Rdestu Ptasiego 1x50g
6)Ziele Drapacza 1x50g
7)Ziele Przywrotnika 1x50g
8)Kwiat Kasztanowca 1x50g
9)Korzeń Mniszka 1x50g
10)Owoc róży 1x50g
Wszystko razem wymieszać, ok 4 łyżek mieszanki zalać gorącą wodą a następnie parzyć pół godzinki na malutkim ogniu. Pić kilka razy dziennie

Na stronie 21 tego wątku są składy mieszanek stosowane przez dziewczyny (zebrała je sylmyk) !
<a href="http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... &start=300
">tutaj link</a>.
A tutaj link do uaktualninej listy Zielarek :)
<a href="http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?n ... 305">tutaj link</a>.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2005 22:41 przez aniuszkaa, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
inka30
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2004 01:00

Zioła na wzmocnienie jajników

Post autor: inka30 »

Aniuszka!Zainteresowałaś mnie tymi ziółkami!Powiedz coś więcej o nich!Czy mieszankę trzeba skonstruować samemu, czy zrobią mi to w aptece?I na czym polega zbawienny wpływ specyfiku na jajniczki?
Awatar użytkownika
IwonkaN
Posty: 180
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: IwonkaN »

To ja podam tez :)
Mi ta mieszanke zalecil moj gin, na "pobudzenie jajnikow" jak to okreslil. Przyznam, ze pilam ok 2 tyg i zaszlam w ciaze za pierwszym razem. Nie wiem czy to zasluga ziol, ale napewno mi nie zaszkodzily.
Ciaze niestety stracilam. teraz przygotowuje sie do nastepnej proby i od pewnego czasu znow pije ziolka. Gin mowil, ze mozna je pic caly czas.

lebiodka (oregano) 50g
koszyczek rumianku 50 g
macierzanka 50 g
pokrzywa 50 g
dziurawiec 50 g
rdest ptasi 50 g
ruta 20 g
nagietek 20 g
nostrzyk 20 g

Łyzeczke ziol (wiecej radze nie sypac, bo napar nabiera goryczki) zalac szklanka wrzacej wody, naparzac pol godziny. Pic szklanke odwaru przed snem.

Ziola kupilam w sklepie zielarskim, kazde osobno, a w domu wymieszalam. Ja zrobilam z polowy, bo tego i tak dosc sporo wychodzi.
W smaku calkiem przyjemne.
Iwona z 2 Aniołkami, Miłoszkiem-Aniołkiem ur.8.04.2003r i Wiktorią-małym urwiskiem :) ur. 29.12.2004r.
Awatar użytkownika
aniuszkaa
Posty: 938
Rejestracja: 18 cze 2003 00:00

Post autor: aniuszkaa »

Inka30, niestety nie wiem dokładnie naczym polega wpływ na janiczki, bo recepturkę dostałam od koleżanki, która z kolei dostała od pani ze sklepu zielarskiego :) .Pomyslałam sobie, że skora mam to się z Wami podzielę. A z tego co wiem to ziółka kupuje się osbno, miesza razem i ....
Sama zresztą też mam zamiar zacząć pić, bo moze pomogą?
:cmok:
zezola
Posty: 367
Rejestracja: 21 wrz 2003 00:00

Post autor: zezola »

Witam :D
Iwonka N wyprzedziłaś mnie .
Mam książkę "Zielnik Klasztorny Ojca Grzegorza" i tam właśnie pod pojęciem niepłodność są te same zioła o których piszesz ,nawet w tych samych proporcjach ,więc skoro Tobie polecił gin no to kto wie .
Chyba sprobuję ,napewno .
A poza tym to jest tam tak napisane jeszcze."Oprócz schorzeń i wad są małżeństwa zdrowe a nie mające potomstwa ,tym małżeństwom poniższa recepta ziołowa i zalecenia mogą okazać sie pomocne .Pod spodem są właśnie te zioła które wymieniłaś i pisze jeszcze ,że mogą pić oboje .
(Tylko czy mój się skusi na taki zestaw hihihih). Oprócz tego pisze aby ograniczyć palenie ,jeść dużo nasion słonecznika ,kiełaki pszenicy i surówki ,oraz ,że oboje powonni raz dziennie pić po 10-15 kropli nalewki propolisowej na cukier .
Może warto spróbować ...
Pozdrawiam pa
Awatar użytkownika
muggy
Posty: 457
Rejestracja: 19 kwie 2004 00:00

Post autor: muggy »

Dziewczyny byłam u zielarza, dostałam żółka na jajniczki i nie tylko zaczynam pić 2 razy dziennie. W składzie zawiera się rdest ptasi i jasnota biała. O efektach nie omieszkam powiadomić.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
gafi
Posty: 120
Rejestracja: 22 gru 2003 01:00

Post autor: gafi »

Hej dziewczyny! Czy to prawda że naturze można pomóc ziołami? lubię herbatki ,zioła ale nie przypuszczałam że są takie na płodność.Zeby się przekonać musisz spróbować....Jak często ja pijecie , bo widzę że niektórzy nawet 2 razy dziennie- czy to nie za dużo?
Awatar użytkownika
IwonkaN
Posty: 180
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: IwonkaN »

Tu jest debata na temat ziol o. Klimuszki
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 68&v=2&s=0

A tutaj mozna kupic ta ksiazke
http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/st ... ys49757002
Iwona z 2 Aniołkami, Miłoszkiem-Aniołkiem ur.8.04.2003r i Wiktorią-małym urwiskiem :) ur. 29.12.2004r.
Awatar użytkownika
maba
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2004 00:00

Post autor: maba »

Mnie bardzo pomogła dieta zgodna z grupą krwi i zioła dosyć zbliżone do tych, które opisujecie. Po dwóch miesiącach zadziałał mi jajnik spisany na straty 4 lata temu, tzw policystyczny. Oprócz tego pomalutku sobie chudnę, co nie jest do pogardzenia! Podobno i ta dieta, i zioła likwidują wszelkie stany zapalne i nadmiar śluzu, także w jajowodach, stąd takie efekty. Pomagają też ustawić hormony. Polecam także bioenergoterapię. Czy mi pomoże zaciężyć, to się okaże, ale dosyć mocno wpływa na organizm. Każda wizyta u bioenergoterapeuty to owulacja przyspieszona o 1 dzień - stwierdzone naukowo, dzięki USG. :)
Awatar użytkownika
Martina
Posty: 141
Rejestracja: 14 lut 2004 01:00

Post autor: Martina »

Ja wczoraj z rana pobiegłam zaraz do sklepu z ziółkami i kupiłam te o których pisała IwonkaN.Nie wiem czy wiecie ale ona pisząc te słowa w kwietniu była już chyba w ciąży tylko o tym nie wiedziała!!Jeszcze raz GRATULACJE!Za wszystkie zioła zapłaciłam 20 zł.,mieszankę zrobiłam z połowy składników i od wczoraj pijemy ją sobie z mężusiem.Troszkę miał oporów ale potem grzecznie wypił :D Mam nadzieję,że szybko zadziałają a nawet jeśli nie pomogą zajść w ciążę to pewnie nie zaszkodzą.
Awatar użytkownika
ti_na
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2004 00:00

Post autor: ti_na »

To ja też biegnę jutro do zielarni :-))

Tak jest , zaszkodzić pewnie nie zaszkodzi ..ale jakby pomogło :D
Awatar użytkownika
inka30
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2004 01:00

ziólka

Post autor: inka30 »

To ja też jutro pędzę!Nawet sobie wydrukowałam skład mieszanki,żeby nic nie pominąć!A propos, ktoś wie ile czasu to trzeba stosować?
Awatar użytkownika
cocacola
Posty: 625
Rejestracja: 03 mar 2004 01:00

Post autor: cocacola »

Ja juz pije ziolka od 3 tygodni, kupilam te co podala IwonkaN.

Marina i ti_na ziolka napewno Wam nie zaszkodza. :D
Awatar użytkownika
inka30
Posty: 84
Rejestracja: 12 mar 2004 01:00

Post autor: inka30 »

Cocacola,czy widzisz już jakieś efekty tych ziółek?
Awatar użytkownika
IwonkaN
Posty: 180
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: IwonkaN »

Mam nadzieje, ze wam pomoga tak jak mnie. Dzis bylam na usg i moje male szczescie ma cale 15 mm i bijace serduszko. Trzymajcie kciuki zeby tym razem juz wszystko bylo ok.
Iwona z 2 Aniołkami, Miłoszkiem-Aniołkiem ur.8.04.2003r i Wiktorią-małym urwiskiem :) ur. 29.12.2004r.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”