Najlepsze leki do stymulacji.

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
derek
Posty: 307
Rejestracja: 20 cze 2007 00:00

Najlepsze leki do stymulacji.

Post autor: derek »

Witam, przy pierwszym podejśćiu do ISCI byłam stymulowana fostimonem. Efekt kiepski 44 amp i 4 pęcherzyki.
Tym razem będe stymulowana menopurem. Czy wg Pana to dobry lek do stymulacji, jak nie najlepszy? Czy np można go zastapić tanszym o nazwie merional? Wg Pana po jakim leku sa lepsze efekty?
Pozdrawiam

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15835
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Jest to dobry lek ale dobór ale dobór zalezy od wielu czynników i cłago obrazu klinicznego nie można podzielić leków na dobre i złe, Jeżeli chodzi o merional to lek niezarejestrowany (nie powinien być stosowany w Polsce) genryczny czyli produkowany przez firmę bez licencji w porównaniu z menpourem ma troche inny skład chociąz też zalicza się do gonadotropin pochodzenia moczowego Z poważaniem JD

Awatar użytkownika
anka11
Posty: 181
Rejestracja: 03 wrz 2003 00:00

Post autor: anka11 »

Panie doktorze! Na czym polega różnica w składzie Merionalu i Menopuru? Ulotki obu tych leków informują że zawierają one 75 jm FSH i 75 jm LH.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15835
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Główna różnica tkwi w tym że część LH w Menopurzez jest zastąpiona poprzez HCG który ma trochę inne działanie teoertycznie bardziej optymalne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”