Borelioza

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Bura82
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2007 00:00

Borelioza

Post autor: Bura82 »

Witam wszystkich! Byłam dziś u nowej pani doktor (lekarz rodzinny) i rozmawiałam z nią o możliwych przyczynach mojego poronienia (ciąża obumarła, zabieg w 16 tc). Zwróciła mi uwagę na BORELIOZĘ, która podobno szaleje i niestety jest bardzo groźna dla płodu. Lekarka twierdz, że są najnowsze badania, z których wynika, że kleszcz (który przenosi tą chorobę) nie musi się wkręcać w skórę, żeby nas zarazić. Czasami na spacerze nas ugryzie i ucieknie - zdąży zarazić, zanim go znajdziemy. Objawy mogą być podobne np.do przeziębienia, często nie wiemy nawet, że jesteśmy chorzy. Mam zrobić badania (niestety nie są refundowane), obydwa miana. Badanie z krwi. Szperałam w necie w poszukiwaniu jakichś informacji - znalazłam opinie, które potwierdzają negatywny wpływ tej bakterii na ciążę. Pani doktor twierdzi, że warto się zbadać i że jej córka była na to bardzo chora, stąd jej zainteresowanie problemem i znajomość tematu "na świeżo". Czy któraś z Was robiła takie badania? Ja chcę zrobić - dam znać, jak odbiorę wyniki!
Awatar użytkownika
Eternity
Posty: 2577
Rejestracja: 24 cze 2004 00:00

Post autor: Eternity »

Sorry ale stwierdzenie "ugryzie i ucieknie" to absurd! Kleszcz to nie komar. Aby mógł napić się krwi musi się dobrze ulokować a zakażenie boreliozą następuje zwykle dwa dni po wkłuciu pajęczaka. Borelioza objawia się sporym rumieniem w miejscu gdzie był kleszcz. Jak dla mnie Pani doktor musi się dobrze dokształcić z biologii. Ja bym od niej uciekła gdzie pieprz rośnie! :? :evil:
[url=http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;47/st/20050917/n/Dominiczka/dt/6/k/28ac/age.png]Tak rosnę[/url]
lipcowy cud - będzie synek
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k42boy6gc.png
Awatar użytkownika
Bura82
Posty: 14
Rejestracja: 06 paź 2007 00:00

Post autor: Bura82 »

Nie wiem, nie znam się. Zresztą ja faktycznie miałam kleszcza. Wolę się zbadać, bo szukałam po różnych miejscach w sieci i natrafiłam na wypowiedzi osób, które chorowały bezobjawowo, w tym takich, które kleszcza na oczy nie widziały.
Awatar użytkownika
Pysia1
Posty: 3437
Rejestracja: 01 lip 2002 00:00

Post autor: Pysia1 »

A ja przypominam ze zarowno o badaniach po poronieniu i przyczynach poronienia sa dwa odrebne watki, gdzie zapraszam.
Pozdrawiam
Mama Antosia- 24.05.2006 najwspanialszy dzień w życiu oraz:
2002- Aniołka Groszka- 8 tc, cp
2004- Aniołka Biedroneczki- 10 tc
2009- Aniolek Maluszek- 9 tc
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”