upawomocnienie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
joannamarek
Posty: 68
Rejestracja: 04 wrz 2006 00:00

upawomocnienie

Post autor: joannamarek »

Mam pytanie upłyneło już 25 dni od sprawy o adopcję a ja jeszcze nie dostałam żadnego pisma do domu mimo że adopcja miała się uprawomocnić po 15 dniach czy to znaczy że coś jest nie tak??
Awatar użytkownika
wwioleta
Posty: 222
Rejestracja: 28 lip 2003 00:00

Re: upawomocnienie

Post autor: wwioleta »

joannamarek pisze:adopcja miała się uprawomocnić po 15 dniach
Ilość dni wskazuje na to, że zastosowano skrócony okres uprawomocniwenia się postanowienia o przysposobieniu :D W takich przypadkach nie wysyła się postanowienia o przysposobieniu do zainteresowanych. Upłynęło już tyle czasu (25 dni jak piszesz), że spokojnie można się dowiadywać o nowy akt urodzenia dziecka(dzieci). Sąd ma obowiązek wysłać dokumenty do USC (właściwego dla miejsca urodzenia dziecka) i ten albo wysyła albo osobiście się odbiera nowy akt urodzenia. I to jest jedyny dokument jaki stwierdza fakt, ze jesteście już rodziną :love:

Powodzenia i pozdrawiam.
Vred
Posty: 206
Rejestracja: 03 maja 2004 00:00

Post autor: Vred »

...w 15 dniu :)
Nie wdając się w niepotrzebne tu szczegóły postępowania cywilnego - efekt jest taki, jak Ci to opisała wwioleta, gratuluję!
Skontaktuj się z właściwym USC - czasem trzeba pogonić kota, dla niektórych urzędników termin "bez zbędnej zwłoki" oznacza "w sprawach skomplikowanych - jeden miesiąc".
Bywa też, i to stosunkowo często, iż postanowienia lub same ich odpisy zawierają błędy - w takich przypadkach konieczne jest sprostowanie, czego sąd dokonuje po zawiadomieniu przez USC (w moim przypadku sekretarz sądowy mylił się dwa razy). Przewleka to, z oczywistych względów, wydanie odpisu aktu urodzenia.

Vred & Synowie


Awatar użytkownika
joannamarek
Posty: 68
Rejestracja: 04 wrz 2006 00:00

Post autor: joannamarek »

Dziękuję wam bardzo bardzo bardzo mocno bo już się denerwowałam że mi zabiorą młodego a tego bym mogła nie wytrzymać
pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”