mąz obcokrajowiec a adopcja

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Inka76
Posty: 147
Rejestracja: 24 sty 2007 01:00

mąz obcokrajowiec a adopcja

Post autor: Inka76 »

Witam serdecznie, jestem nowa uzytkowniczka tego forum i nigdzie nie moge znalezc isotnej dla mnie informacji. Otoz moj maz jest obcokrajowcem mieszkajacym w Polsce od ponad 10 lat. Zaczynamy zastanawiac sie nad adopcja i nie bardzo wiemy jak wygladaja procedury adopcyjne w takim przypadku jak nasz. Czy mąz powinien starac sie o polskie obywatelstwo, zeby ulatwic sprawe czy jest to zbedne :?: Moze ktos przechodzil juz te droge i ma na ten temat jakies informacje. Bede bardzo wdzieczna za wskazowki. Pozdrawiam. Inka
anaiak01
Posty: 61
Rejestracja: 17 kwie 2006 00:00

Post autor: anaiak01 »

witaj
mój mąż też jest obcokrajowcem, mieszka w Polcse od 9 lat, ma kartę pobytu (bez określenia czy stałego czy czasowego) z datą ważności 2009 chyba. innej nie chcieli mu wydac jako obywatelowi Unii (dziwne, ubiegaliśmy się o kartę stałego pobytu).
obecnie jesteśmy w trakcie szkolenia w AOA na rodziców adopcyjnych. nasz ośrodek nie staniał żadnych przeszkód i nie traktuje naszej adopcji jako zagtranicznej jako, ze my będziemy wychowywali dziecko w Polsce. wspomonali coś, o tym, że mąż będzie musiał złożyć oświadczenie, że dziecko zostanie w kraju. (ale jak można z góry zaplanować przyszłość?)
jeśli masz jakieś pytania to chetnie pomogę w miarę możliwości
Awatar użytkownika
Inka76
Posty: 147
Rejestracja: 24 sty 2007 01:00

Post autor: Inka76 »

Dziekuje za tak szybka odpowiedz. Teraz wydaja tylko karty pobytu czasowego dla obywateli UE. Moj maz tez ma wazna do 2009 :) W kwestii pozostania w Polsce to u nas nie jest to takie proste ze wzgledu na prace meza- taka specyfika. Moze sie wlasnie tak zdazyc, ze po 2009 wyjedziemy przynajmniej na jakis czas, w kazdym razie kontrakt przewiduje taka ewentualnosc. Nie bardzo wiem jak to wszystko "rozegrac", bo przeciez nie bede klamac w OA. A mozesz mi powiedziec w jakim OAO jestescie, bo ja tez z Wawy :wink:
anaiak01
Posty: 61
Rejestracja: 17 kwie 2006 00:00

Post autor: anaiak01 »

my jesteśmy w OROZ nasz dom na bielanch.
myślę, że powinnaś zadzwonić do wybranego ośrodka i przedstawic im Waszą sytuację. ostatecznie trudno mi wyobrazić sobie, że ktoś bedzie oczekiwał od was wiążących deklaracji a pro pos miejsca zamieszkania. w życiu różnie się dzieje i nie można przewidzieć gdzie się znajdzieci eza 5 lat
my póki co to nie zamierzamy z pOlski wyjeżdzać ale jeśli mąż np. straci pracę to taką ewentualność będziemy btrać pod uwagę...
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

Inka76 :D
Witaj na Bocianie!

Poczytaj ten wątek:

czy mamy szansę

Na forum eksperckim są wątki, poruszające interesującą Cię kwestię:

Adopcja polsko-zagraniczna w Polsce.

GDY ŻONA MA OBYWATELSTWO POLSKIE A MĄŻ INNE.


Pozdrawiam i życzę powodzenia :D
Awatar użytkownika
Inka76
Posty: 147
Rejestracja: 24 sty 2007 01:00

Post autor: Inka76 »

Dziekuje bardzo za te wszystkie informacje. Jakos sama mialam trudnosci je znelezc, chyba jeszcze nie radze sobie z bocianowa wyszukiwarka :oops: . Widze teraz, ze sprawa nie jest beznadziejna i to mnie troszeczke uspokaja. Nastepne kilka miesiecy bede jeszcze walczyc o zajscie w ciaze ale swiadomosc, ze nawet jak sie nie uda to jest jeszcze inna alternatywa, napawa optymizmem. Pozdrawiam cieplo mimo zimowej aury. :)

Dodane po: 13 minutach:

Anaiak01, wlasnie przegladam sobie forum i czytajac jeden z Twoich postow widze, ze nasi mezowie tej samej narodowosci. :) A+
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”