Nieudane transfery

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
mt30
Posty: 32
Rejestracja: 21 wrz 2017 17:22

Nieudane transfery

Post autor: mt30 »

Witam,

Panie dr. jestem po dwóch transferach: 5 dniowego zarodka 3aa, 1aa. Beta w 7dpt - 5,14, prog. 2.28 ; 9dpt 7.28, prog. 30, 11dpt 1.12. Wynik w drugim transferze: beta miała podobne parametry. Co może być przyczyną niepowodzenia?

Mam zrobiony kariotyp, moje amh 3.55, wiek 35 lat. Wyniki hormonów są prawidłowe. Czy powinnam już wykonać jakieś badania w kierunku immunologii? Jeżeli tak to jakie?
Oznaczenie KIR? Proszę o odpowiedź.
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Nieudane transfery

Post autor: Tomasz Zbroch »

Problem jest oczywiście w interakcji pomiędzy dobrym zarodkiem które Pani miałą a endometirum. Oznaczenia immunologiczne są w takiej diagnostyce "niewystandaryzowane" co obniża wiarygodność tych badań. zwróciłbym uwagę na endometrium być może scratching być może transfer odroczony w cyklu naturalnym, potrzebna jest tu szeroka ocena kliniczna gotowej recepty na powtarzające się problemy z implantacją nie ma.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
mt30
Posty: 32
Rejestracja: 21 wrz 2017 17:22

Re: Nieudane transfery

Post autor: mt30 »

Tomasz Zbroch pisze:Problem jest oczywiście w interakcji pomiędzy dobrym zarodkiem które Pani miałą a endometirum. Oznaczenia immunologiczne są w takiej diagnostyce "niewystandaryzowane" co obniża wiarygodność tych badań. zwróciłbym uwagę na endometrium być może scratching być może transfer odroczony w cyklu naturalnym, potrzebna jest tu szeroka ocena kliniczna gotowej recepty na powtarzające się problemy z implantacją nie ma.
Panie doktorze, dziękuję za odpowiedź. Został mi ostatni zarodek i się boję, że jak nie zrobię dodatkowych badań to sytuacja może się powtórzyć. Endometrium ostatnio miałam chyba podczas transferu 11mm, transfer był na cyklu naturalnym z potwierdzoną owulacją. Pierwszy był na świeżo, po transferze. Problem jaki u mnie występuje to mimo przyjmowania progesteronu, mój organizm go nie przyswaja i tak przy ostatnim transferze biorąc cały czas duphaston dostałam okres.

Teraz mam miesiąc przerwy, złapałam boleriozę i przyjmuję antybiotyk... Czekając na ostatni transfer, chcę zrobić dodatkowe badania we własnym zakresie. Tylko zupełnie nie wiem w jakim kierunku. Nie mam problemów z okresem, występują zawsze o czasie z owulucją. TSH miałam 2.3.

Czy niepowodzenia są po mojej stronie? Czy mogą być od str. plemnika. Korzystamy z aid.
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Nieudane transfery

Post autor: Tomasz Zbroch »

Problem jest wspólny i tak należy go rozpatrywać, łącznie. progestoron nie wstrzyma miesiaczki jeżli nie było implantacji nawet jakby przymowała Pani "wiaderko" Duphastonu czy innych leków, Ocena receptywności endomeitrum jest możliwa poprzez biopsję i bardzo skomplikowane i niestety kosztowne badanie molekularne, z ograniczoną również dostępnością, ale o to proszę pytać się lekarza prowadzącego bo to rozważania teoretyczne
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”