Zmiany na piersiach - 21 tydzień ciąży

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Sabina83
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019 13:19

Zmiany na piersiach - 21 tydzień ciąży

Post autor: Sabina83 »

Witam,

Około 2 tygodni temu pojawiły się u mnie zmiany na piersiach. Skora na na sutkach zrobiła się pogrubiona (na obu piersiach w tym samym miejscy, od wewnętrznej strony, podobnej wielkości obszar pogrubienia skory na obu piersiach) nie wiedziałam do czego to porównać ale porównanie znalazłam niemalże od razu na internecie, pogrubienie przypomina skorke pomarańczy. Z jednej piersi zmiana zeszła po paru dniach, w drugiej się utrzymywała. Po tygodniu znów zauważyłam zmianę na obu piersiach. Czy może to wynikać z zatkania kanalików w piersi nawet w okresie ciąży?
Taki objaw wskazuje na raka ale nie miałam nigdy podobnego objawu nie będąc w ciąży wiec mam nadzieje ze jest to powiązane z ciąża a nie z ta choroba. J
Dziekuje
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Zmiany na piersiach - 21 tydzień ciąży

Post autor: Tomasz Zbroch »

zmiany podejrzane rzadko pojawiają się na obu piersiach symetrycznie zmiany w czasie ciąży są oczywiste, ale warto a wręcz jest to koniecznością aby pokazać je klinicyście zweryfikować sonograficznie a nawet jak jest coś podejrzanego poddać weryfikacji histopatologicznej w biopsji cienkoigłowej.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
Sabina83
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019 13:19

Zmiany na piersiach - 21 tydzień ciąży

Post autor: Sabina83 »

dziękuje bardzo za odpowiedz będę się kontaktowała z lekarzem by to sprawdzić
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”