Łożysko przodujące

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
mother
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2018 13:13

Łożysko przodujące

Post autor: mother »

Witam serdecznie,
Jestem obecnie w 16+0 TC. Dwa tyg temu i dziś ginekolog potwierdził, że moje łożysko jest na ścianie tylnej i zachodzi całkowicie na ujście wewnętrzne. Rokuje to na przodujące. Proszę mi powiedzieć czy w takim przypadku jest szansa, że łożysko jeszcze uniesie się wyżej (czytałam, że jak jest na tylnej ścianie i całkiem zasłania ujście to szanse na przemieszczenie są b.małe). Proszę powiedzieć jakie są rokowania oraz czy wystarczy oszczędny tryb życia czy trzeba leżeć całkiem?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Łożysko przodujące

Post autor: Tomasz Zbroch »

Rokuje na przodujące czy jest centralnie przodujące? dalsze postępowanie i rokowanie zależy od precyzyjnej oceny i progresji lub regresji w ocenie oraz od innych czynników współistniejących. Zaleceń co do spoczynkowego trybu życia większych nie ma. Warto ocenić za 4 tyg.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”