Ból jajnika po punkcji ICSI

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Bnatala
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2021 06:26

Ból jajnika po punkcji ICSI

Post autor: Bnatala »

Witam. Mam 25lat, minęło dokładnie 7dni od punkcji, w dniu punkcji jeszcze w klinice dostałam silnego bólu lewego jajnika, stwierdzono że zebrał się płyn, ale powinien sam zejść. Po dwóch kroplówkach przeciwbólowych trochę puściło. Po 4 dniach po punkcji miałam kontrolę, stwierdzono że płyn zszedł, jajniki powiększone, mam dużo spacerowac i brać tabletki przeciwzapalne, ale ciągle mam ból tego jajnika, nic nie pomaga, kichnięcie graniczy z cudem wyprostowanie się, przeciągnięcie się jest niemożliwe bo od razu mnie ciągnie i kłuje w lewym jajniku. Od czego może być ten ciągły ból?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Ból jajnika po punkcji ICSI

Post autor: Tomasz Zbroch »

Jajnik jest powiększony nakłuty, otrzewna podrażniona i taki efekt, może oczywiście również dochodzić do skręcenia jajnika wówczas dolegliwości są ciągłe z okresami nasilenia. Z upływem czasu i zmniejszaniem objętości jajników powinno to ustępować.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”