Moja osobista porażka ..

Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych, psycholożka i psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem pracy dla Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, wykładowczyni Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

Zablokowany
mysz_ka
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2010 11:25

Moja osobista porażka ..

Post autor: mysz_ka »

Adoptowałam w 2006 roku syna. Miał 2 miesiące. Życie się toczyło raz lepiej raz gorzej.
Problemy zaczeły się stopniowo- końcówka 7 klasy-incydent z marihuaną... problemy z zachowaniem ... ogromna potrzeba akceptacji grupy rówieśniczej.
Potem trochę sie uspokoił, bardzo ładnie zdał egzamin klasa 8... wymarzone liceum- wojskowe. Tak-dostał się. Pierwszy semestr wzorowy uczeń. drugi... porażka. same jedynki brak motywacji, zrobiłam test- pali marihuanę. Od momentu testu jest masakra w domu. Ja jestem K...., po co go adoptowałam jak i tak jesteśmy PATOLOGICZNĄ rodziną :roll: w tamtej było by to samo więc mu wisi, na szkołę to ma "wyj....." na dom to samo, siostra to "down" i gorsze słowa. od trzech dni nie potrafię funkcjonować nie potrafię dotrzeć nie wiem od czego zacząć. Klasę zawali. to wiem. Pytam co dalej- jaką zawodówkę wybierze. ma "wyj..." nie dociera nic a nawet stwierdził ze fifkę mam mu wrócić bo on se to zakupił ze swoich pieniędzy.... a dzis sms- przelej na fajki. Ręce opadają, tracimy grunt. Pomocy... cokolwiek...
Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 174
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

Moja osobista porażka ..

Post autor: Magdalena Kruk »

Szanowna Pani,
gorąco zachęcam do konsultacji rodzinnej i ewentualnej indywidualnej dla Syna. Dorastanie bywa trudnym okresem, a problemy, o których Pani pisze, pojawiają się nie tylko w rodzinach adopcyjnych.
Mogą Państwo spróbować poszukać pomocy bezpłatnej w jednym ze Środowiskowych Ośrodków Wparcia, lista znajduje się tutaj - https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/inf ... mlodziezy/
Pozdrawiam,
Magda Kruk-Rogucka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Po adopcji - pytania do eksperta”