Szukanie biologicznego rodzeństwa

Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych, psycholożka i psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem pracy dla Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, wykładowczyni Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

Zablokowany
Melania02
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2020 12:30

Szukanie biologicznego rodzeństwa

Post autor: Melania02 »

Witam, mam dość nietypowe pytnie bo widzę że tutaj na forum nie ma nic związanego z tematem który ja bym chciała omówić. Przejdę do sedna.
Czy jest możliwość znalezienia biologicznego brata, który nie byl w tym samym domu dziecka co ja, znam tylko jego imię i nazwisko(być może imię po adopcji też ma zmienione), znam tylko jego datę urodzenia i miejsce zamieszkania gdzie przebywał przed zabraniem do domu dziecka. Nie mam pojęcia gdzie był urodzony. Ale poprostu chciałabym wiedzieć czy jest możliwość jego odnalezienia w jakiś sposób, jeżeli tak to czy bym mogła otrzymać jakieś szczegółowe wskazówki.
Pozdrawiam
Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 174
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

Szukanie biologicznego rodzeństwa

Post autor: Magdalena Kruk »

Dzień dobry,
nie ma pewności, czy Pani brat był adoptowany, wobec tego może Pani najpierw spróbować poszukać go z tymi danymi, które są (przez pesel, teraz to jest na poziomie urzędów gmin). Jeśli zna Pani adres domu dziecka, gdzie był, to tam też warto spróbować. Może Pani także popytać w miejscu, gdzie mieszkał przed zabraniem do domu dziecka; sąsiedzi czasem dużo wiedzą, może OPS lokalny, oni często znają losy zabieranych dzieci. Życzę powodzenia, oby się udało :)
Pozdrawiam serdecznie,
Magda Kruk-Rogucka
davidc1122334ree
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2022 09:17

Szukanie biologicznego rodzeństwa

Post autor: davidc1122334ree »

Rodzeństwo urodzone podczas tej samej ciąży ma zwiększoną szansę na posiadanie podobnych cech i właściwości. Istnieje kilka sposobów na znalezienie biologicznego rodzeństwa. Jednym ze sposobów jest poszukiwanie zapisów historii rodziny w lokalnej bibliotece.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Po adopcji - pytania do eksperta”