ciąża po wielu latach

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Eva400
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2010 01:00

ciąża po wielu latach

Post autor: Eva400 »

Podobno dobre inf sa potrzebne, więc pisze.

Zaszłam w ciążę po 9 latach starań w ciąze w sierpniu zeszłego roku, w 39 roku zycia, z wyczerpującą sie się rezerwą jajnokową. Oczywiście miałam laparaskopie, histeroskopie invitro X 3 , dużo badań itd.Przez wszystkie lata nikt nie znał przyczyny niepowodzeń. Dodam że mam już 14 letnia córkę . Wymyslałam przerożne badania , chodziłam do róznych lekarzy. W zeszłym roku mój dentysta skierował mnie do specjalisty od chorób przyzebia (mam poczatki paradontozy) . a ona do instytutu stomatologii na Nowy Zjazd w Warszawie. Tam zajęła się mna fantastyczna lekarka, musiałam powtórnie przeleczyc kanałowo kilka zębów(z użyciem mikroskopu) i wykonałam 2 zabiegi uzupełnienia ubutków kostnych w jamie ustnej (zabiegi niestety płatne). Trzeciego zabiegu nie wykonałam bo okazało sięże jestem w ciązy.

Stany zapalne w organizmie a takim jest stan zapalny w jamie ustnej odgrywaja olbrzymią rolę moga być przyczyną np chorob serca. Niestety ginekolodzy nie przywiazują do tego wagi. Tak naprawdę to nie wiem co sprawiało ze zaszłam w ciąze moze np wakacje we Włoszech i wizyta w Rzymie przed grobem papieża a moze te zabiegi na zębach a moze tak miało być. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego
Awatar użytkownika
isztar76
Posty: 30
Rejestracja: 01 maja 2007 00:00

Re: ciąża po wielu latach

Post autor: isztar76 »

Fajna historia :D
Gdyby tak problemy z zębami miały wpływ na płodność to miała bym spore szanse na ciążę :DDD: :DDD:
[b]Inka jest z nami od 22.12.2009 a Luka od 02.01.2012[/b]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”