ZAJĘCIA DLA DWULATKÓW

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

ZAJĘCIA DLA DWULATKÓW

Post autor: Magdalenia »

Przeszukałam całego bociana i nic nie znalazłam więc zaczynam nowy wątek.
Kubus w marcu konczy 2 latka. Jest niezwykle żywym i ciekawym świata dzieckiem.Jest bardzo bystry i szybko sie uczy.Ma niesamowite wyczucie rytmu. Zdarza się że czasem brakuje mi pomysłu na zabawy żeby go czyms nowym zając.Myslałam o zapisaniu Kubusia na zajecia dla dwulatków tym bardziej że widzę jak bardzo brakuje mu kontaktu z dziecmi. Nie chodzi mi o przedszkole ale o dwa, trzy spotkania w tygodniu trwajace godzinkę na których Kubus bedzie sie dobrze bawił z dziecmi a przy okazji czegos uczył.Co o tym myslicie? Czy Wasze dzieci w podobnym wieku uczęszczają lub uczęszczały na takie zajęcia?I czy znacie cos sprawdzonego w Łodzi gdzie mozna bez obaw poslac maluszka?
Buziaki,
Magda
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
AGA
Członek Stowarzyszenia
Posty: 3161
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: AGA »

Hej, ja chodziłam z moja Gośką na takie zajęcia; gdy miała 1,5 roku - raz w tygodniu na 2 godz. na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu (muzyka, plastyka, zabawy ruchowe, angielski). Gdy miała nieco ponad 2 latka, chodziłyśmy na angielski Helen Doron (1 w tyg. 30 min), na ognisko muzyczno-taneczne dla 2-3 latków (1 w tyg. 45 min.), a później na zajęcia adaptacyjne w jej obecnym przedszkolu (2 w tyg. po 1,5 godz.). Moim głównym celem chodzenia na tego typu zajęcia było przede wszystkim: kontakt z innymi dziećmi, zajęcia rozwijające (np. z plastyki - ja w domu nie mam możliwości zrobienia tylu ciekawych prac z braku róznorodności materiałów i braku pomysłów) i zabawy ruchowe - energiczne dziecko musi troche się wybiegać. Szczególnie zimową porą te zajęcia były duzym uatrakcyjneniem spędzania czasu tylko z mamą lub tylko opiekunką, w dużej mierze w domu (i co tu ukrywać, równiez dla mnie było to wyrwanie się z monotonii :wink: ).
W Wwie jest obecnie całkiem szeroka oferta takich zajęć dla maluchów, ale nie wiem jak to wyglada w Łodzi - na pewno coś ciekawego jednak znajdziecie.
Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: Magdalenia »

No własnie o cos takiego mi chodziło. Widzę jak Kubus czasami nudzi się w domu, szczegolnie teraz kiedy jest plucha na dworze i nie mozna całego dnia spedzac poza domem.Poza tym naprawdę czasami brakuje mi pomyslów w co sie bawic. Chciałabym go zapisac na ognisko muzyczne bo naprawdę widze ze ciągnie go do muzyki no i na jakies zajęcia ruchowe bo jest prawdziwym zywym sreberkiem. Szukałam w internecie i niczego ciekawego nie znalazłam w Łodzi :( i dlatego pytam mam z bocianka :D
dzieki wielkie Aga :cmok:
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Post autor: netka »

Ja z Zosią chodzę na zajęcia Kratywki http://www.kreatywka.pl/ i jesteśmy bardzo zadowolone (zwłaszcza Zosia).
Ale chyba w Łodzi nie ma jeszcze filii...
Widziałam też że w osiedlowych domach kultury są Akademie Malucha (właśnie od 2 lat) i tam jest m.in i rytmika i zajecia plastyczne, zajecia z logopedą)
Dwoje Rozrabiaków :-)
Awatar użytkownika
phonia
Posty: 569
Rejestracja: 20 sie 2004 00:00

Post autor: phonia »

I tu macie plus dużych miast, ja to tylko mogę pomarzyć o takich zajęciach. Trzeba będzie wykazać się własną inicjatywą i posiłkować się jakimiś poradnikami - merlin w ruch :wink:
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=1][img]http://zpo.ath.cx/b/1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
MO
Posty: 2168
Rejestracja: 10 lut 2004 01:00

Post autor: MO »

MO-mama
Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: Magdalenia »

Szukałam na Teofilowie żeby było blisko-rezultat- nic ciekawego nie ma :(
Dzwoniłam juz do Yamahy i jedziemy w piatek na pierwsze zajecia"szkraby i muzyka". Nie moge się doczekac reakcji Kubusia na dzieci i na muzykę :D
Dzieki MO :cmok:
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
Awatar użytkownika
MO
Posty: 2168
Rejestracja: 10 lut 2004 01:00

Post autor: MO »

magdalenia a możesz mi podać ile takie "szkraby" kosztują, myslałm o nich dla Uli, ale nie wiem, czy mnie stać :roll:
MO-mama
AGA
Członek Stowarzyszenia
Posty: 3161
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: AGA »

Magdalenia, znalazłam jeszcze cos takiego: http://www.musicalbabies.pl/3,Lokalizacje.html
Co prawda z Teofilowa na tatrzańską jeszcze dalej niż na Łagiewnicką, ale tak na wszelki wypadek podaję. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
peilin
Posty: 482
Rejestracja: 29 lip 2003 00:00

Post autor: peilin »

Aga!
Jak szukałas w Warszawie takich zajec? Matylda ma rok i 3 miesiace z niewielkim kawalkiem i chodzimy tylko na basen. Nie udalo mi sie znalezc nic innego dla takiego malego szkraba.
Pozdrawiam
Iwona mama Matyldy i Marcela
AGA
Członek Stowarzyszenia
Posty: 3161
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: AGA »

Poszukaj tutaj: www.miastodzieci.pl
Nie wiem dokładnie jakie dzielnice cię interesują, ale wiele propozycji znajdziesz też na forum edziecko gazety - pewnie więcej dla 2-latków, ale dla 1,5 roczniaków tez juz powinno być cos ciekawego.
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

My od września chodzimy na rytmikę - grupa dla 2-latków. Kinga bardzo lubi te zajęcia. Uczą się piosenek, grają na różnych instrumentach, mają fajne zabawy. Efekt - moja 2,5 latka potrafi samodzielnie zaśpiewać prawie wszystkie piosenki, których się uczą, mamy w domu kilka razy dziennie zajęcia :lol: prowadzone oczywiście przez moją córę.

Chodzimy 2 razy w tygodniu po 45 min. do osiedlowego klubu. Jest naprawde fajnie. zajęcia są bardzo rozwojowe.
Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: Magdalenia »

U nas niestety w osiedlowym klubie nic nie ma dla takich maluchów a szkoda bo mielibysmy blisko i pewnosc ze chodzilyby tam dzieci ktore moze potem Kuba spotkalby w przedszkolu.
MO, zajęcia w Yamaha kosztuja 100PLN miesięcznie + 20,00PLN jednorazowa wplata tzw. wpisowe.
W Musicalbabies jest troszke drozej 139zl miesięcznie.
Ogolnie mówiac nie są tanie takie zajęcia ale wiadomo ze na dzieciach zarabiają.Ale tez wiadomo że dziecku trudno odmówic takich przyjemnosci, szybciej bedziemy oszczedzac na sobie niz na maluszku. Oj, cięzkie mamy czasy :roll:
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

Magdalenia to faktycznie drogo jak na zajęcia dla takich maluchów :?
Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: Magdalenia »

No drogo tym bardziej ze to tylko 4 zajecia w miesiącu :(
A Wy ile placicie?
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”