ZAJĘCIA DLA DWULATKÓW

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
orchidea
Posty: 164
Rejestracja: 23 cze 2004 00:00

Post autor: orchidea »

Dziewczynki Kochane zajrzyjcie na www.edukado.pl. Są tam zajęcia dla maluchów już od 4 miesiąca - oczywiscie z mamą. :))
Awatar użytkownika
moonlight1
Posty: 185
Rejestracja: 07 lut 2005 01:00

Post autor: moonlight1 »

Magdaleniu,
i jak po pierwszych zajęciach?jestem bardzo ciekawa.Ja z Sarą od pażdziernika chodzę na zajęcia do Małych Nutek.Ale to jest tylko raz w tyg. 1h.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

a co to sa Małe nutki i gdzie???? Bo Kasia to taka nutka, może i ja bym pochodziła....
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

Madźka a myślałaś o Yamaha Szkole?? Programy nauczania
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Myślałam.... na razie sie rozglądam. Ja najchetniej bym chciała coś od rana, jak Ola jest w szkole.
Ile kosztuje taka Yamaha?
Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: Magdalenia »

Na zajeciach nie bylismy bo Kubus przeziębiony:(
Yamaha kosztuje 100 PLN za miesiąc + 20,00PLN jednorazowa wpłata tzw. wpisowe.
Moonlight, napisz cos więcej o Małych Nutkach.
Buziaki,
Magda
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

Ja płacę 40 zł za m-c. Zajęcia są 2 razy w tygodniu.
Awatar użytkownika
Magdalenia
Posty: 4674
Rejestracja: 13 lis 2003 01:00

Post autor: Magdalenia »

Mi tyle powiedziała Pani z Yamahy kiedy do niej dzwoniłam zapytac o zajęcia Szkraby i Muzyka. "Naocznie" nie widziałam cennika bo Kubus sie rozchorował i w piatek nie bylismy :(
Mama Kubusia ur.28.03.2005 i Michałka ur.02.10.2008
Awatar użytkownika
moonlight1
Posty: 185
Rejestracja: 07 lut 2005 01:00

Post autor: moonlight1 »

Magdaleniu,
Małe nutki to zajęcia , które są chyba w kilku miastach ( jakiś program) i to jest to co udało mi się po wakacjach znależć dla takich maluszków jak nasze.Mają chyba stronę internetową" malenutki.pl" ale juz nie pamiętam czy napewno taki adres.
To sa głównie zajęcia przy muzyce: skakanie jak żabki, zabawa w udawanie piesków, poruszanie się jak listki na wietrze itd. plus przerywnik plastyczny( którym Sara kompletnie nie jest zainteresowana).
W grupie jest maksymalnie 10 dzieci,zajęcia trwają 1h , są raz w tyg. i kosztują 65 zln/mies.Odbywają się na Karolewie i na Radogoszczu.
My chodzimy na Karolew, do najmłodszej grupy wiekowej ( dzieci tak od 1,5 do 2,5 roku) w środy na 17.00.Ale dziś chyba nas nie będzie bo mama przeziębiona i brak transportu.Jak się opuszcza zajęcia i wcześniej da się znać sms to potem w następnym miesiącu płaci się mniej.

Dodane po: 1 minucie:

A na czym polegają zajęcia w szkole Yamachy?
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

Ja płaciłam za Yamahę 100 zł miesięcznie w cenie były wszystkie pomoce do zajęć plastycznych, pani dawała dzieciom nagrody tematyczne danych zajęć. Zajęcie były naprawdę świetne.

Adaś chodził do grupy Szkraby i Muzyka. Zajęcia składały się z 3 części, na każdych zajęciach dzieci uczyły się piosenki (Adaś jeszcze nie mówił w ojczystym jezyku więc tylko słuchał), tańczyły do niej wykonując proste ruchy typu machanie rączkami tupanie itp. część plastyczna (baaardzo proste zadania do wkonania z pomocą mam, wszystkie materiały przygotowane zawsze) i część rytmiczna - dzieci z pomoca mamy wysukiwały rytm do muzyki.
Na koniec zabawy ruchowe z udziałem muzyki - np. kucanie jak muzyka staje, bieganie jak jest szybka itp.

Na zajęcia z Adasiem chodziły dzieci od 2 roku życia do 3. Czasem zabierałam roczną Miśkę też się nieźle bawiła z nami.

Pani prowadząca bardzo fajna, ciepła i spokojna osoba, dzieci nawet strachajło Adaś lgneły do niej.

Zajęcia w małych grupach 4-6 dzieci + do każdego dziecka opiekun.

Dodane po: 2 minutach:

Zappmniałam dodać że jest kilka programów dla różnych grup wiekowych np.

Niemowlaki w Krainie Dźwięków - jest to program dla dzieci od 4 do 18 m-ca życia. Raz w tygodniu spotykają się dzieci wraz z rodzicami, by wspólnie "pląsać" z foczką Robby. Proponujemy dzieciom różnorodne formy pierwszego kontaktu z otoczeniem i percepcji muzyki. Istotą projektu jest zasada "swobodnego odkrywania". Treścią zajęć jest oglądanie obrazków i słuchanie historyjek odnoszących się do różnych sytuacji dnia codziennego, śpiewanie piosenek, przy których wykonuje się jednocześnie określone czynności, zabawy z instrumentami perkusyjnymi, wprowadzanie różnych muzycznych zabaw ruchowych.

Szkraby i Muzyka - rewelacyjny program dla dzieci od 1,5 do 4 lat. Łączy elementy muzyki, rytmiki i plastyki oraz doskonale wpływa na społeczny rozwój dziecka.Treścią zajęć jest śpiewanie piosenek, przy których wykonuje się jednocześnie określone czynności, słuchanie "opowiadającej " muzyki orkiestrowej, działającej na wyobraźnię małych dzieci, realizowanie różnych form plastycznych: malowanie, wycinanie, naklejanie oraz granie na instrumentach perkusyjnych.
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
moonlight1
Posty: 185
Rejestracja: 07 lut 2005 01:00

Post autor: moonlight1 »

Doruniu dzięki za info :D
Może uda mi się namówić Bartka żeby chodzil z Sara na te zajęcia ( zwłaszcza że z tego co pisze Magdalenia są w piątki) bo ja chyba w przyszłym tyg. idę rozładować mój "dwupak" i nie wiem co z Małymi Nutkam :? (tata w środy nie może).
Awatar użytkownika
rudolfik
Posty: 2214
Rejestracja: 28 cze 2004 00:00

Post autor: rudolfik »

netka pisze:Ja z Zosią chodzę na zajęcia Kratywki http://www.kreatywka.pl/ i jesteśmy bardzo zadowolone (zwłaszcza Zosia).

Netka a jakie zajęcia wybrałaś, kiedy (godziny) i gdzie się odbywają i jaką mają cenę? ceny z stronach internetowych nie znalazłam? będę wdzięczna za info
Szymonek 11.2005
Łukaszek 05.2007
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Post autor: netka »

rudolfik my chodzimy na Kreatywkę grupa 0 -1,5 roku. Zajęcia są w różnych punktach miasta- wklejam link do "rozkładu". I pomimo,że jest napisane "w toku" to trzeba mailowo albo tel zapytać bo zwykle sa jeszcze wolne miejsca i można się w każdej chwili zapisać. Pierwsze zajęcia są gratis i dopiero jak się zobaczy co i jak to się zapisuje.

http://www.kreatywka.pl/index.php?id=39,0,0,1,0,0
Dwoje Rozrabiaków :-)
Awatar użytkownika
rudolfik
Posty: 2214
Rejestracja: 28 cze 2004 00:00

Post autor: rudolfik »

dzięki Netka :D jenny co z takimi maluszkami można robić.... ciekawe.....
Szymonek 11.2005
Łukaszek 05.2007
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Post autor: netka »

i fajne jest to,że nikt do niczego nie zmusza..dzieciaki chodzą , raczkują po całej sali, są w różnym wikeu więc siebie obserwują. Warto pójść na te pierwsze i zobaczyć...
Dwoje Rozrabiaków :-)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”