REKOLEKCJE DLA NIEPŁODNYCH MAŁŻEŃSTW

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
cysia
Posty: 1223
Rejestracja: 20 wrz 2005 00:00

REKOLEKCJE DLA NIEPŁODNYCH MAŁŻEŃSTW

Post autor: cysia »

Witajcie!Może zainteresuje Was,że również KK dostrzega problem niepłodności i organizuje rekolekcje dla niepłodnych małżeństw. Sami z mężem właśnie tego potrzebujemy. Wybieramy się w sierpniu. Pozdrawiam.

Pisałam to w 2006 roku. Poniżej aktualny link:

REKOLEKCJE DLA NIEPŁODNYCH "ABRAHAM I SARA"
Ostatnio zmieniony 05 sty 2008 23:18 przez cysia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

wspaniala sprawa!!! :P nareszcie cos sie dzieje w temacie.
ale ta cena :? ... prawie 200 zl :? czy u nas sie przyjmie idea platnych rekiolekcji?
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

malgosik, w tym jest wyzywienie i nocleg e całkiem fajnym miejscu. Polecam.
http://www.sulejowek.marianie.pl/


wysłalm to na pierwszą strone Bociana, ale na razie nie ma.
Awatar użytkownika
cysia
Posty: 1223
Rejestracja: 20 wrz 2005 00:00

Post autor: cysia »

Madźka,przepraszam Cię,że weszłam Ci w paradę i jeszcze raz dziękuję za informację.Spotkamy się?
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

cysia,no co Ty :D bardzo dobrze.
Ja już jestem płodna "inaczej" :wink: :D ale szkoda, że wcześniej nie było...
Ale Wam życzę owocnych. :)
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

Madźka pisze:malgosik, w tym jest wyzywienie i nocleg e całkiem fajnym miejscu. .
aaa. to zmienia postac rzeczy. :lol:
malgosik- mama
NIKI ( 11. 2002) i
TUSI (11. 2007)
Awatar użytkownika
cysia
Posty: 1223
Rejestracja: 20 wrz 2005 00:00

Post autor: cysia »

Bardzo potrzebuję takich rekolekcji,dlatego z entuzjazmem przyjęłam wiadomość o nich.Jednego się tylko obawiam:braku dostatecznej ilości zgłoszeń.Nawet na "katechetkach" cisza... :(
Awatar użytkownika
Jewka
Posty: 2079
Rejestracja: 12 maja 2003 00:00

Post autor: Jewka »

Ja bym pojechała...
Trzy lata temu :wink:
Awatar użytkownika
luxon
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2005 01:00

czytam i nie wierze własnym oczom

Post autor: luxon »

95 zł od osoby !!! Kościół też widać wkracza na drogę biznesu.To zatrważające co się dzieje.Ej! Wy tam! droga którą obraliście jest krańcowo odległa od tej ,jaką wskazał Jezus!On zaczynał pomoć od najbiedniejszych, najsłabszych.Osobiście znam bardzo wiele par bezdzietnych,które nawet nie mogą teraz tego przeczytać co pisze ,bo nie mają komputera,internetu.Mięszkają kontem u rodziców,teściów.Wiecie jak wygląda życie na prowincji bez pracy lub z dochodami rzędu 500-600 zł?a ile z tej kwoty można zaoszczędzić na leczenie bezpłodności? a no nawet 100% -pod warunkiem tylko,ze się nie je, nie choruje i nie płaci czynszu.
Powiem niedość ironicznie-"podobnie idziecie po kosztach jak kliniki leczania nioepłodności'.
Awatar użytkownika
cysia
Posty: 1223
Rejestracja: 20 wrz 2005 00:00

Post autor: cysia »

Luxon,wydaje mi się,że to nie z powodu pieniędzy nie spotkamy się na rekolekcjach. :?
pellp78
Posty: 1307
Rejestracja: 13 gru 2003 01:00

Post autor: pellp78 »

Nie powinnam tego pisać, ale nawet kościół zarabia na nieszcześciu ludzi !!!! płacić za modlitwę i wsparcie Boga ??? !!!!!!!!! skandal !!!!!!!!
Maya 26/07/2006 najpiękniejszy dar od życia ;-)

"W każdym istnieniu dziecka wpisane jest życie dwojga ludzi, nie do wymazania i na całe życie..."
Awatar użytkownika
luxon
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2005 01:00

Post autor: luxon »

cysia pisze:Luxon,wydaje mi się,że to nie z powodu pieniędzy nie spotkamy się na rekolekcjach. :?
Oczywiście ze z powodu pieniędzy!! do was mamy 400 km + paliwo+2x95zł musimy mieć minimum 500 zł i swój prowiant, by sobie zafundować taką wycięczkę.Nie mówiąc o wręcz wyżebranych urlopach na ten okres.Przy zarobkach poniżej 1000 zł to olbrzymie wyzwanie i tak jest od ponad 10 lat. 100%naszych oszczędności poszło na leczenie w każdej formie. lekarz bierze średniook 50 zł za wizytę "każdego innego pacjęta, a za wizytę bezpłodnej pary 200zł (prof. P w Poznaniu- klinika lecz. niepł.)
Cysia ! chcę Tobie tylko uzmysłowić ,ze bezpłodni są traktowani nieco inaczej.Kościół jak tylko pamiętam pomagał zawsze charytatywnie,lub po kosztach,a pomoc bezpłodnym parom ?- rekolekcje- 95 zł/osoba.
Mam nadzieję ,ze nie dożyje czasów ,ze aby wejść do kościoła na mszę będę musiał wykupić bilet.
I nie dopadruj się cysia złośliwości z mojej strony- to tylko ogromny żal, ze coraz więcej rzeczy zmierza nie w tym kierunku.
Żaba
Posty: 2484
Rejestracja: 20 kwie 2002 00:00

Post autor: Żaba »

Madźka pisze:malgosik, w tym jest wyzywienie i nocleg e całkiem fajnym miejscu.
.
hm... czy mi się wydaje czy wyraźnie jest napisane, że chodzi o nocleg i wyżywienie, a nie o sama modlitwę i rekolekcję.

Luxon wyżebrany urlop to chyba nie jest sprawa kościoła :?
poza tym jak chcesz takich rekolekcji u siebie na miejscu to może zrób coś w tym kierunku 8)
no i dlaczego uważasz, że bezpłodni są traktowani inaczej :?: to chyba jakiś kompleks 8)

ja idąc do jakiegokolwiek prywatnego (zazwyczaj) lekarza też powinnam czuć się traktowana gorzej bo każe sobie taki jeden z drugim płacić.

A to, że za wszystko musimy płacić to wina rządzących :!:

pozdrawiam
Piotrek 2004r. i Ola 2006r.
Awatar użytkownika
cysia
Posty: 1223
Rejestracja: 20 wrz 2005 00:00

Post autor: cysia »

Czekałam na te rekolekcje.Myślałam,że Kościół nas,niepłodnych nie zauważa.Jako katechetka jestem zobowiązana uczestniczyć w rekolekcjach pzynajmniej co dwa lata i stawki są porównywalne.Wiedząc o tym kilka miesięcy naprzód mogę tak zaplanować wydatki,żeby uzbierać potrzebna kwotę.Dla mnie w tej chwili to priorytet.Jako nauczyciel nie zarabiam 1000zł,więc przepraszam cię,luxon za brak zrozumienia,ale bywam również w trudnych sytuacjach.Musieliśmy na kilka miesięcy zawiesić leczenie z powodu braku kasy,ale ten przymusowy odpoczynek wyszedł nam na dobre.To co,może się jednak spotkamy?
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Pellp,czy ty masz kłopoty ze wzrokiem ?
albo ze zrozumieniem pisanego tekstu ?

Przecież 95 zł za nocleg i wyżywienie to nie jest dużo porównując ceny za byle jakie moteliki i śniadania w nich...
Poza tym ktoś, kto prowadzi takie rekolekcje powinien otrzymać jakiekolwiek wynagrodzenie. Z tego zyje. I czy to się podoba komuś czy nie, jeść musi i opłacić swoje rachunki też. Zniesmaczają mnie takie obłudne zarzuty. Że posługę duchową to tylko za friko.
Wychodząc z takie jak twoje założenia, lekarze i pielęgniarki powinni świadczyć swoje usługi za darmo./ Waszak to tez powołanie.
bleeee mi się robi czytając tak bezmyślnie napisane posty.


p.s. za wszystkie inne plagi też kościół odpowiada pewnie...
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”