FOTELIK SAMOCHODOWY (9-18 kg) i do 36 kg?

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Galain
Posty: 104
Rejestracja: 19 wrz 2006 00:00

Post autor: Galain »

Od dwoch tygodni jestem "chora" z powodu tego, ze musze wybrac fotelik dla Jasia. Juz wiem, ze bedzie to 9-18kg, ale co do firmy, to waham sie miedzy Bebe Confort a Roemer... Nie wiem, co mogloby przewazyc szale wyboru na którys z nich. Nie udalo mi sie znalesc przede wszystkim informacji, porównan testów bezpieczenstwa. Moze ktos podeslalby jakies linki.

P.S. Cos mi sie zdaje, ze ci panstwo: dombek i 25kasia, to tzw. "lobbysci", czyli osoby, wynajmowane przez róznego rodzaju firmy (od reklamowych po producentów sprzetu), do lobbowania na forach tematycznych badz w sklepach internetowych za "jedynie slusznymi produktami". Widze, ze napisali tylko po jednym poscie i to akurat polecajac okreslone produkty. Zastanawiajace...

P.P.S. Czasami odwiedzam jedno forum budowlane i tzw."lobbysci" sa tam prawdziwa plaga, choc coraz czesciej wychwytywana przez moderatorów.
Mysle, ze moderatorzy na Forum Bociana powinni byc szczególnie wyczuleni na osoby, które pisza posty tylko w watkach takich, jak ten.
lipiec 2006r. - ciaza naturalna
16 wrzesnia 2006r. - poronienie w 6t.c. - puste jajo plodowe. :(
pazdziernik 2007r. - ciaza naturalna
Mamy synka - Jana. Ur. 6 lipca 2008r. o 8:33. Waga: 3230g. 10/10 Apgar!
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Galain, w moim poście na poprzedniej stronie znajduje się link do strony z testami i ocenami fotelików, polecam :lol:
W przedziale 9-18 miałam fotelik Maxi Cosi Priori XP i byłam bardzo zadowolona.
Przejrzałam teraz testy, wtedy też przeglądałam... zauważyłam, że zmieniły się oceny :roll: Kiedyś ten fotelik, który ja miałam był oceniony na 4 we wszystkich kategoriach, teraz już nie... Ciekawe, czy to dlatego, że pojawiły się już kolejne modele z tej firmy i są lepsze :? Zauważcie, że nie ma w ocenach 5 :wink:
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
mama_marta
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2009 00:00

Post autor: mama_marta »

Witam,
Ja polecam fotelik Caretero model Sport (9-25 kg), mam go od niedawna i sprawdza się rewelacyjnie. Łatwo go zamontować w samochodzie. Pozycja fotelika da się regulować (kilka stopni nachylenia) więc mój maluch śpi w nim spokojnie podczas podróży. Co ważne usypia zaraz po włożeniu do fotelika. W sklepie mieli duży wybór kolorów, co tez jest istotne :). Kolory mozna zobaczyć na stronie: http://www.caretero.pl/sport.html
Awatar użytkownika
Nigella
Posty: 274
Rejestracja: 18 kwie 2006 00:00

Post autor: Nigella »

mama_marta witamy kolejnego lobbystę :)
Mikołaj i już wkrótce ...
Awatar użytkownika
simoki
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2009 00:00

Post autor: simoki »

witam, też postanowiłam zostać lobbystką coneco. moja iza też od roku jeździ w zenicie (czy jak to się pisze) i przyznaję, że jest ok, super wygodnie się rozkłada do pozycji półleżącej - mąż nawet nie musi odwracać głowy do tyłu jak kieruje. ale nie ukrywajmy, że ma też wadę - niewygodnie się go mocuje, trafić drucikiem w dziurkę wylotową to zajęcie dla cierpliwych. znam nawet sklep, gdzie różne rzeczy coneco da się kupić sporo taniej niż na allegro go nie zalobbuję :)
Awatar użytkownika
zabcia
Posty: 152
Rejestracja: 14 mar 2005 01:00

Post autor: zabcia »

własnie nabylismy nowy fotelik 15-36 concord lift evo pt mala zadowolona twierdzi ze wygodny ale zobaczymy po dłuzszej podrózy
Awatar użytkownika
bohito
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2009 00:00

Post autor: bohito »

A ja mam od niedawna Ramatti, ten fotelik z krzyzowymi pasami. bylismy raz w dluzszej trasie i naprawde sie spisal, wygodny, nic nie uwiera, a jesli chodzi o chłopaków to naprawde super wynalazek
Awatar użytkownika
zabcia
Posty: 152
Rejestracja: 14 mar 2005 01:00

Post autor: zabcia »

my własnie zmienilismy ramatti wenus do 18kg na concorda bo juz wyrosła zadowoleni z niego bylismy :D
Awatar użytkownika
kama27
Posty: 3051
Rejestracja: 29 sie 2005 00:00

Post autor: kama27 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
[url=http://lb3f.lilypie.com/ICcap2.png]Ania[/url]
Awatar użytkownika
JacD
Posty: 4
Rejestracja: 08 lip 2009 00:00

Post autor: JacD »

cóż przykro mi chciałem tylko pomóc...w tym miejscu było opisane moje poszukiwanie i wybór fotelika dla mojego dziecka...
Ostatnio zmieniony 08 lip 2009 17:25 przez JacD, łącznie zmieniany 2 razy.
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: Ewka »

JacD pisze: Sklep gdzie został zakupiony fotelik:

http://www.....................


Post nie jest absolutnie reklamą ani dla sklepu ani dla producenta fotelika!
Oczywiście! Wpadłeś na Bociana w trosce o bezpieczeństwo dzieci! Chwała Ci za to! :wink:

**************
Zmiany o godz. 20.58 dot. wykasowania adresu sklepu :wink:
Ostatnio zmieniony 08 lip 2009 20:59 przez Ewka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewka
Awatar użytkownika
JacD
Posty: 4
Rejestracja: 08 lip 2009 00:00

Post autor: JacD »

cóż przykro mi chciałem tylko pomóc
Ostatnio zmieniony 08 lip 2009 17:10 przez JacD, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewka
Członek Stowarzyszenia
Posty: 11649
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: Ewka »

JacD oportunista? malkontent? Chyba się troszkę zagalopowałeś. Czemu reagujesz tak nerwowo? Czyżbyś rzeczywiscie miał jakiś w tym interes? No i co z tego, że podałes swoje dane? Mam wynająć detektywa, żeby Cię sprawdził, czy nie masz powiązań ze sklepem sprzedającym foteliki?
Co i rusz pojawiają się tu nowi na Bocianie, logują się "ni z gruszki ni z pietruszki" i zachwalają jakiś towar.
Ten wątek jest wątkiem "pobocznym" na naszym forum. Ja tu trafiłeś? (pytanie retoryczne).
Mnie nie przekonałeś.
Ewka
Awatar użytkownika
JacD
Posty: 4
Rejestracja: 08 lip 2009 00:00

Post autor: JacD »

Proszę moderatora o skasowanie moich postów oraz o skasowanie postu Ewci z linkiem do sklepu...Czy teraz lepiej?...mimo Twoich wyimaginowanych obaw pozostawiam link do testów fotelików przeprowadzanych przez ADAC, może choć to pomoże w wyborze najbezpieczniejszego...chyba, że im też zarzucisz lobbowanie na rzecz któregoś z producentów...

http://translate.google.com/translate?h ... 26hs%3DBHk

Legenda filmu:
manekin dummy Q1 symuluje dziecko o wadze 9,6kg
manekin dummy Q3 symuluje dziecko o wadze 14,5kg
testy wykonywane w Opel Astra H
Skala oceny ogólnej:
(0,6-1,5) bardzo dobry
(1,6-2,5) dobre
(2,6-3,5) zadowalające
(4,6-5,5) Słabe
Testy ADAC krytykują i testowane foteliki otrzymują punkty za niedociągnięcia...

Trafiłem tu z wyszukiwarki Google, wpisałem hasło: "foteliki samochodowe forum", chciałem się podzielić swiom doświadczeniem jakie "nabyłem" podczas mozolnych poszukiwań fotelika dla mojego synka...Ot, to wszystko...

Dodane po: 5 godzinach 8 minutach:

Co by jeszcze bardziej uzmysłowić Ci, że nie jest jakimś tam lobbystą(sic!) a zwykłym szarym człowiekiem, wspomnę tylko o tym że post dotyczył niebyle jakich fotelików, które sprzedawane są na Allegro-jako wspaniałe i bezpieczne-a kupuje je wielu nieświadomych rodziców, tylko fotelika znanej firmy i który w Polsce sprzedawany jest nie wiadomo dlaczego za tak wygórowane ceny, gdzie w znanym Tobie kraju można kupić go, aż około 600zł taniej...przede wszystkim chodziło mi o wykazanie krytyki co do naszych sprzedawców za tak wysokie ceny, nie jesteśmy bagatsi ani gorsi od innych Europejczyków...jednakże niektórzy wolą płacić pieniążki za swą niewiedzę i nie wiedzieć dlaczego krytykować przejawy inicjatywy i chęci pomocy innym, choć nawet gdyby było to rzeczywiście "lobbowanie" to zdecydowanie pozytywne bo renomowany fotelik i w naprawdę korzystnej cenie. Jednym słowem żałuję, że trafiłem na ten wątek w wyszukiwarce i chciałem pomóc...ale życie to nie jest bajka...Pozdrawiam!

P.S.
Wczoraj doznałem olśnienia, ten baner reklamowy u góry strony reklamujący producenta fotelików mówi sam za siebie, stąd zapewne Twoja wrogość do wszystkich takich "lobbystów jak ja...Kochani rodzice nie dajcie się zwieść zapewnieniom takich producentów, których foteliki nie biorą udziału w testach a spełniają tylko tą wymaganą normę, za portalem foteliki.info w zakładce FAQ :
5. Co oznacza homologacja wg ECE R44-03, ECE R44-04?
Europejski certyfikat bezpieczeństwa ECE 44/03 oznacza zgodność wyrobu z obowiązującymi obecnie wymaganiami technicznymi w Europie, wyznaczanymi prawnie przez dokument: ''ECE R44-03 Uniform provisions concerning the approval of restraining devices for child occupants of power-driven vehicles (child restraint system), United Nations, Genewa, 2001''.
Posiadanie tej homologacji oznacza, że fotelik spełnia wymagania stawiane przez wymieniony powyżej standard. Czy oznacza to, że jest to fotelik, który gwarantuje bezpieczeństwo Twojemu dziecku? Niestety nie... Przeczytaj koniecznie poradę: Czy homologacja ECE R44-03 zapewnia bezpieczeństwo?
6. Czy homologacja ECE R44 zapewnia bezpieczeństwo?
Homologacja wg regulaminu ECE R44-03 lub ECE R44-04, dopuszczająca fotelik do sprzedaży, niestety nie gwarantuje bezpieczeństwa Twojemu dziecku. Wszystkie foteliki badane w testach, na których opieramy swoje doradztwo (ADAC, test.de - Niemcy, AA - Wielka Brytania, OEAMTC - Austria, NHTSA - USA), posiadają taką homologację. Mimo to jedne z nich otrzymują ocenę 5 (najwyższa dotychczasowa), a inne tylko 1 i stanowią ewidentne zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. Przepisy te bowiem stawiają wymagania minimalne, które niestety nie nadążają za rozwojem współczesnych systemów bezpieczeństwa. Dlatego zawsze przed zakupem fotelika sprawdzaj wyniki jego testów zderzeniowych, przeprowadzonych przez niezależną organizację konsumencką.
W przypadku pytań zapraszam na GG, naprawdę poświęciłem sporo czasu na poszukiwanie fotelika...
Awatar użytkownika
riana12
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2009 00:00

Post autor: riana12 »

My mamy
http://www.amko.com.pl/fotelik-c-care-p ... -2025.aspx
tylko dzidzia jest nieco mniesza bo ma niecałe 8kg.. Ale na razie jestem zadowolony,głowka nie opada jak ktoś pisał a oprócz tego nie zauważyłam innych wad.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”