FOTELIK SAMOCHODOWY (9-18 kg) i do 36 kg?

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

FOTELIK SAMOCHODOWY (9-18 kg) i do 36 kg?

Post autor: amri »

Witajcie kochani :lol:
Szykujemy się pomału do zakupu kolejnego fotelika dla Amelki, bo ten który ma coś już jej nie za bardzo "pasuje" :wink:
Chcemy kupić fotelik dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg, ale nie wiemy jaki :roll: Mamy "na tapecie" foteliki trzech firm - bebe confort, maxi cosi i chicco. Warunek dla nas konieczny, to aby rozkładał się do pozycji półleżącej. A na co jeszcze zwrócić uwagę? Co Wy - doświadczeni już użytkownicy :wink: :lol: - poradzilibyście? Liczę, że podpowiecie ważne "szczegóły" i pomożecie nam dokonać wyboru :lol:
Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony 28 gru 2005 01:01 przez amri, łącznie zmieniany 1 raz.
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
MO
Posty: 2168
Rejestracja: 10 lut 2004 01:00

Post autor: MO »

Amri, też poszukuję właśnie takiego fotelika. Ogladalismy w internecie Chicco, Maxi cosi, a bebe confort nie, wiesz, gdzie go mozna zobaczyc?

Dla mnie wazne jest, zeby rozkladal sie do lezenia - maly przewaznie spi. A przysiedzeniu byl ustawiony na prosto, nie polleżąco, bo wtedy mój mały siedzie w ogóle nieoparty. Mamy Renolux, ale jakis slaby model - ustawia sie w 2 pozycjach i nie jest wygodny dla małego. Chcemy go wymienić na coś lepszego.
MO-mama
Awatar użytkownika
MO
Posty: 2168
Rejestracja: 10 lut 2004 01:00

Post autor: MO »

I jeszcze widzieliśmy (virtualnie) deltim - mały podróżnik. Też ciekawie wygląda.
MO-mama
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

MO, foteliki bebe confortu mozesz zobaczyc na stronie: www.oster.com.pl Oprócz bodajze 5 poziomów ustawienia (aż do pozycji półleżącej) ma jako jedyny funkcję "poszerzania" - daje to np możliwość zwężenia fotelika latem, kiedy dziecko ma mniej ciuchów na sobie, a poszerzenia zimą, no i oczywiście rozszerzania w miarę wzrostu dziecka.

Małego podróżnika też oglądałam w necie, ale nie podobają mi się te rurki na wierzchu :? :wink:

Nikt nam nic nie doradzi więcej :roll: :(
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Wyciągam wątek... może jednak ktoś doradzi? :roll: :wink:
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
andyk
Posty: 246
Rejestracja: 24 lut 2003 01:00

Post autor: andyk »

Amri też czekam na odpowiedzi, bo problem u mnie niedługo będzie bardzo na czasie :D . Zastanawiamy się czy nie lepszy będzie fotelik 9-36 ? A może przenieś wątek lub zadaj to pytanie na podforum nasi milusińscy ?
Awatar użytkownika
siwaczka
Posty: 3267
Rejestracja: 14 lis 2002 01:00

Post autor: siwaczka »

andyk pisze: Zastanawiamy się czy nie lepszy będzie fotelik 9-36 ?
Zdecydowanie odradzam kupno takiego fotelika dla dziecka poniżej drugiego roku życia. My kupiliśmy fotelik naszemu małemu (2 lata) Trianos Safe Side http://www.oster.com.pl/foteliki_9-36.php i w czasie drzemki główka opada przed siebie. Już zastanawiamy sie nad zinstalowaniem paska na wysokości czoła, ktory by podtrzymywał główkę na swoim miejscu.
A może ktoś ma pomysł, co zrobić z tym fantem?
... a ja tańczyć chcę ...
Awatar użytkownika
dorcia33
Posty: 1058
Rejestracja: 09 cze 2003 00:00

Post autor: dorcia33 »

siwaczka pisze:Już zastanawiamy sie nad zinstalowaniem paska na wysokości czoła, ktory by podtrzymywał główkę na swoim miejscu.
A może ktoś ma pomysł, co zrobić z tym fantem?
Biedny Ludzik :cry: Mama ostro idzie :wink:
A ja jestem posiadaczką fotelika w przedziale 9-36kg Romer Kiddy Life Plus i jest kapitalny. Zamiast pasów pięciopunktowych, posiada specjalną nakładkę opasującą dziecko na piersiach, i dzięki temu zwiększa bezpieczeństwo o 80% (tfu, tfu, wolę się o tym nigdy nie przekonać). A w czasie snu Michał z powodzeniem opiera sobie o nią główkę.

Jeśli chcecie kupić fotelik do 18 kg, to zdecydowanie najlepszym i najbezpieczniejszym jest Maxi Cosi Priori, w wersji XP z szerszym siedziskiem.
Krzysiek
Posty: 1540
Rejestracja: 16 sty 2002 01:00

Post autor: Krzysiek »

1. Foteliki 9-18 rozkładane do leżenia w praktyce nie istnieją. Ze względów bezpieczeństwa. Do tego dodam, że to iż w sklepie jakiś fotelik wygląda na "bardziej rozkładający się" d drugiego to niekoniecznie jest prawda. Dużo zależy od wyprofilowania siedzenia w samochodzie i dołu fotela. Nie da się tego sprawdzić inaczej niż empirycznie.

2. My używamy Bebe Confort Iseos i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Płynna regulacja pochylenia, regulacja "szerokości" umożliwiająca dostosowanie boczków fotela do dziecka, pokrowiec, który można prać. Jedyny mankament to cena :( No i niezbyt wygodny mechanizm zapinania / naciągania pasów.

3. Chicco odradzam na podstawie znalezionych w necie testów konsumenckich fotelików (na zachodnich stronach). Chicco w nich wyraźnie odstawał od reszty w kategorii "bezpieczeństwo" - a tutaj moim zdaniem nie ma kompromisów.
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

My też używamy Bebe Confort - Iseos, nam odpowiada :D , mam nadzieję że Adasiowi również :roll:
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

No to jestem po "przeglądzie" fotelików... Krzysiek ma rację! Nie istnieje tzw. pozycja półleżąca!!!! Tak naprawdę jest to pozycja półsiedząca - i to w każdym z tych fotelików. Oglądałam dokładnie (i "przymierzałam" Amelkę :wink: ) Chicco, Maxi Cosi Priori XP, nania, Bebe Confort Iseos i jeszcze jakieś polskie "podróbki" tych zachodnich - jak je nazwał pan z hurtowni :wink:
Amelka będzie musiała się jeszcze trochę pomęczyć w dotychczasowym foteliku, bo doszłam do wniosku, że jeśli dziecko nie siedzi, to te wszystkie foteliki nie są dla niego!!!!
Jeśli jednak będę kupować, to na 99% wybiorę Bebe Confort ze wzgledu na te cechy o ktorych pisze Krzysiek :wink: :lol: Coć rzeczywiście wielkim mankamentem jest cena :( Ciekawa jestem, jaka jest w Waszych sklepach :roll: :?: W mojej hurtowni kosztuje 719 zł. U kogo taniej :?: :wink:
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
MO
Posty: 2168
Rejestracja: 10 lut 2004 01:00

Post autor: MO »

Ja odradzam kupowanie fotelików "łączonych". Sama mam od 0-18 kg i jestem baaardzo niezadowolona. Wydawało nam się, że tak będzie taniej :oops: a potem musieliśmy pożyczać od koleżanki normalny 0-13, bo małe dziecko niesiedzące nie może jeździć w siedzącym fotelioku. Ach, ten brak doświadczenia! :?
Przypuszczam, że podobnie jeste z tymi do 36 kg. Dzieci 1,5 roczne i 3 letnie różnia się od siebie i jak coś jest dobre dla jednych, to fatalne dla drugich.
Bebe confort rzeczywiście fajosko wygląda, tylko ta cena...
MO-mama
iwo_nka
Posty: 691
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: iwo_nka »

Polecam zajrzec na allegro, co prawda w przedziale wagi 9-18 wybor najmniejszy ale zawsze mozna cos trafic. Czesto pojawiaja sie foteliki maxi cosi i bebe comfort, ostatnio dobra opinia ciesza sie nowe foteliki Venus (cena w granicy do 300zl). Radze przy zakupie tylko dobrze podpytac sprzedajacego czy fotelik nie byl "wypadkowany", zreszta czesto mozna umowic sie na odbior osobisty.
No i jeszcze jedno, ze wzgledu na slabe miesnie karku dzieci do roku powinny podrozowac praktycznie zawsze przynajmniej w pozycji pollezacej, co chroni ich kregoslup na wypadek uderzenia lub nawet mocniejszego hamowania.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 cze 2004 23:11 przez iwo_nka, łącznie zmieniany 2 razy.

Iwona z synkiem urodzonym po 12 latach leczenia


Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

iwo_nka, ja śledze allegro już od kilku miesiecy :wink: Dopóki nie potrzebowałam fotelika, było nawet sporo bebe confortów, a teraz jak na złość pojedyncze :wink:
Zastanawiam sie jednak nad takim zakupem... foteliki te sa używane przecież dość długo (nie tak jak te od 0 do 13 kg), a przecież producenci wciąż je udoskonalają, więc może jednak warto zainwestować więcej kasy :roll: W końcu samaemu też się będzie je dłużej wykorzystywać... Chociaż jeśli moja corcia będzie rosła w takim tempie, to nie wiem... :wink: W końcu z fotelika 0-13 już prawie wyrosła a ma dopiero 5 miesięcy :wink:
No cóż... na razie i tak zostajemy przy starym, gdyż tylko w tym moze bezpiecznie leżec.
Pozdrawiam
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 186
Rejestracja: 10 lut 2002 01:00

Post autor: Jagoda »

My korzystamy z fotelika Venus firmy Ramatti (9-18 kg) i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dla zainteresowanych: www.ramatti.pl
Zdecydowaliśmy się na ten fotelik, bo: 1. bardzo przystępna cena (ok. 250 zł), 2. 5-ciostopniowa płynna regulacja pochylenia, 3. przyjemny materiał i zdejmowany pokrowiec, 4. uznaliśmy, że nawet gdyby trzeba było go wymienić za rok lub dwa, to cena rzędu 250 zł jest do zaakaceptowania, 5. w 100% zgadzam się z opinią, że potrzeby "siedziskowe" dziecka 1,5-rocznego są zdecydowanie inne niż dziecka 3-letniego i dlatego niezbędny będzie zakup kolejnego fotelika, kiedy dziecko podrośnie.
Jedyne, czego ten fotelik nie ma, a co wydaje mi się dobrym pomysłem, to regulowana szerokość boków fotelika - przydatne zwłaszcza latem, jak sądzę.
Ciekawa jestem, czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia związane z tym fotelikiem i jakie są Wasze opinie na jego temat?
Pozdrawiam
Jagoda
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”