Chcesz zostać wolontariuszem Naszego Bociana?

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Chcesz zostać wolontariuszem Naszego Bociana?

Post autor: bloo »

Stowarzyszenie Nasz Bocian szuka nowych wolontariuszy do pracy społecznej w jednostce zwanej roboczo "grupami komunikacji spolecznej". Te skomplikowane tytuły oznaczają w gruncie rzeczy nieskomplikowane sprawy i dotyczą naszego nowego projektu, który nazywa się Grupami Samopomocy Pacjenckiej.
Szukamy:
- osób obojga płci, ktore przeszły z sukcesem leczenie niepłodności (mają dziecko/dzieci) lub są rodzicami adopcyjnymi;
- są gotowe dojechać do Warszawy na dwudniowe szkolenie organizowane wczesną jesienią;
- mają chęć, potrzebę, pasję i wolę, aby pomagać rozmową innym pacjentom będącym w trakcie leczenia lub przechodzącym procedurę adopcyjną;
- będą w stanie wygospodarować ok. 6-8 godzin tygodniowo na pracę dla Stowarzyszenia;
- posiadają komputer i łącze pozwalające na obslugę Skype'a w wersji z transmisją dźwięku i obrazu oraz posiadają wszystkie niezbędne do tego akcesoria (kamerę, mikrofon, głośniki);
- są komunikatywne, otwarte na kontakt z drugą osobą, potrafią słuchać i chcą mówić o swoim doświadczeniu;


Projekt grup samopomocy opiera się na kontakcie z pacjentami przez Skype i udzielaniu tą drogą wsparcia oraz informacji.
Nie oczekujemy od wolontariuszy przygotowania psychologicznego ani udzielania pomocy pacjentom, nie będziemy świadczyć profesjonalnych porad medycznych ani psychologicznych.
Mamy natomiast coś bardzo cennego: praktyczną wiedzę o tym, jak to jest walczyć o dziecko i trwać w tej walce.
Jeżeli uważasz, że taka forma działania byłaby dla Ciebie satysfakcjonująca i że mógłbyś/mogłabyś pomagać w ten sposob innym, prosimy o kontakt:
- albo na mój priv
- albo na adres [email protected]

Będę odpowiadać sukcesywnie, więc proszę się nie zrażać, gdyby odpowiedź nie nadeszła natychmiast
pozdrawiam

a.

ps. proszę moderatorów o przyklejenie topiku, dziękuję.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”