Ponowne czekanie!

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
grazyna2
Posty: 769
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: grazyna2 »

Znowu czekamy po 4 latach!

Dodane po: 7 minutach:

Dawno nie było mnie na Bocianie, bo i obowiązków bez liku! Zdecydowaliśmy sie na kolejne dziecko! Czekamy w Miejskim Ośrodku Adopcyjnym w Częstochowie! Tam adoptowaliśmy naszą Anię! Tak dla przypomnienia to skończyła we wrześniu 4 latka, nasz najst.syn Maciej-student Arabistyki-lat 19 i Jakub 3 Gimnazjum 15 latek.Czas ucieka a ja mam wrażenie,ze moja rodzina ciągle nie jest w komplecie! Panie poinformowały nas,że na niemowlaka to raczej szans nie mamy ale takie dziecko w wieku wczesnoszkolnym??? Czemu nie! Szkolenie juz za nami, teraz tylko wizyta Pan z Ośrodka i telefon.Trzymajcie kciuki.Pozdrawiam wszystkich Bocianowiczów.
[url=http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=40449&q=ania%20w%20domu&k=2]Nasza Coreczka Ania[/url]
Awatar użytkownika
kasialu
Posty: 1394
Rejestracja: 13 mar 2004 01:00

Post autor: kasialu »

Grażyna trzymam kciuki za szybkie poznanie kolejnego członka rodziny!!!
pozdrawiam
Dwie drogi, dwa szczęścia...
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

O rany!!! ale super wiadomośc!!! :D :D :D Gratuluje i powodzenia!!!!

Ania ma juz 4 latka??? 8O

Dodane po: 54 sekundach:

a co dzieciaki na to?
Awatar użytkownika
grazyna2
Posty: 769
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: grazyna2 »

Dzięki Kasialu i Madzka! My już od dłuższego czasu sie z takim zamiarem nosiliśmy więc temat był ruszany.Starszy był na tak , młodszy na nie. W między czasie przeprowadziliśmy sie do nowego domu i 1 pokój jest wolny i 1 miejsce przy stole. 8O i tak już połtora roku po przeprowadzce a my tak zwlekalismy ......aż przyszły pewne fakty , które zmobilizowały nas do działania.A mianowicie dowiedzieliśmy sie o dziecku, które ,,rzekomo,, nie mogło znalezdz rodziny w Polsce, poniewaz miało FAS.żadna rodzina nawet nie zobaczyła dziecka.Pewna osoba, której na sercu leżało jej dobro powiedziała nam i po rozmowie poważnej z chłopcami zapadła decyzja na tak.Miliśmy 3 dni na podjęcie decyzji.Nie mniej jednak nic z tego nie wyszło.Odpowiedziano nam ,że jest za pózno, dziecko stanęło do adopcji zagranicznej.Byliśmy b.smutni z tego powodu ale bezradni.Potem jeszcze byliśmy na rozmowach i byliśmy zdesperowani, bo jak szuka się w Polsce rodziny i nie daje sie szansy na zoaczenie dziecka żadnej rodzinie? Co gorsza osrodek adopcyjny nie wiedział o istnieniu tego dziecka a od kompetentnej osoby dowiedzieliśmy się ,że takowymi inf.się ośrodki nie wymieniają ze soba! Ja tego nie rozumiem ale PANI powiedziała,że tak naprawdę to komu zależy na dobru dziecka.Dla mnie ta sprawa jest oczywista ale nie chcę tu się rozwodzic dłużej na tym wątku.Ania skończyła we wrześniu 4 latka , chodzi do przedszkola i modli sie o siostrzyczkę.(to w dużym skrócie).Pa, musze teraz kończyc.
[url=http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=40449&q=ania%20w%20domu&k=2]Nasza Coreczka Ania[/url]
Awatar użytkownika
Jewka
Posty: 2079
Rejestracja: 12 maja 2003 00:00

Post autor: Jewka »

grazyna, cudna wiadomość! :D

To Wasze czwarte dziecko będzie starsze od trzeciego.
Z tym wiąże się bardzo poważne zachwianie pozycji w rodzinie Waszej czteroletniej Ani, która stanie się młodszą siostrą Waszego czwartego. Dodatkowo - czwartego, który z racji swojej historii nie będzie mógł być wzorem i oparciem, a raczej będzie trzeba go "wychowywać". Czy Ania to uniesie?
Rozmawiacie o tym ze sobą, z paniami w ośrodku?

We wszystkim - powodzenia! :bigok:
Awatar użytkownika
grazyna2
Posty: 769
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: grazyna2 »

jewka, to dobre spostrzeżenie, wczoraj właśnie rozmawiałam z Panią psycholog i wyraziłam swoje sugestie na temat wieku kolejnego członka rodziny. Zgadzam sie z tym co napisałas i moje wątpliwości zaczęły się budzic co do tego. 8O myślę,że właśnie ze względu na Anię potrzeba by siostra czy brat był młodszy albo w tym samym wieku.Nie wiem czy Ania zdołała by to pojąc i udzwignąc, choc przekonywano mnie kiedys ,że rodzeństwo kolejne nie musi byc młodsze, myślę jednak ,że to bardziej naturalne.Wyraziłam swoje powątpiewania wczoraj i zmieniłam określenie co do wieku dziecka .Młodsze od Ani albo rówieśnik, nie starsze. Wiem napewno,że Ania chciałaby niemowlaczka siostrę ale nie mamy szans ze względu na nasz wiek i wiek naszych chłopców , no i na długą kolejkę. Zobaczymy :wink:
[url=http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=40449&q=ania%20w%20domu&k=2]Nasza Coreczka Ania[/url]
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

grazyna2 super wiadomość!

Też myślę że lepiej żeby kolejne dziecko było młodsze od Ani (to już 4 lata?!)
Awatar użytkownika
grazyna2
Posty: 769
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: grazyna2 »

Tak Sowa , to już ponad 4 lata.A Ty jesteś szczęśliwą mamą dwójki?????Jak sie poznaliśmy mieliście tylko Weroniczkę, prawda? Macie chłopczyka? Czy jesteście na Milusińskich? Pozdrawiamy bardzo. :D
[url=http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=40449&q=ania%20w%20domu&k=2]Nasza Coreczka Ania[/url]
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

grazyna2 tak mamy Mikołajka - teraz ma 15 miesięcy :D Na milusińskich ostatnio nie piszę, częściej można mnie spotkać na Nocniku.
Trzymam kciuki za szybki telefon :bigok: Powodzenia !
Dorunia
Posty: 9255
Rejestracja: 04 kwie 2002 00:00

Post autor: Dorunia »

grazyna, a ja dziś miałam sen że musze mieć koniecznie czwarte dziecko :mrgreen: GRATULACJE!!
Daniel, Adaś i Lena - pełnia szczęścia!
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

grazyna2 witaj! Ale sie rozwijacie :lol: Gratuluję!

Gdy przeczytałam Twoj pierwszy post od razu pomyślałam o tym co pisze Jewka. Wydaje mi się , że kolejne dzieko powinno być młodsze. Fajna taka siostra do zabawy. My tez czekamy na drugie i Kinga koniecznie chce być starszą siostrą.
Awatar użytkownika
grazyna2
Posty: 769
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: grazyna2 »

Sowa, Dorunia, Foczka!!!! Ciesze się z Waszego odzewu bardzo! Choc długo nie pisałam na Bocianie , bliskie mi jesteście dziewczyny :wink: Dorunia, to do dzieła! :D .Ostatnio Ania u Babci była i wszystkim opowiada,ze będzie miała siostrzyczkę małą i że chce się opiekowac nią albo bawic ewntualnie jeśli starsza będzie.Mama mnie podbierała wczoraj , spogladając na nas badawczym wzrokiem.Nie miałąm jednak weny wczoraj , moze w Swieta oficjalnie oznajmie moim najblizszym. :lol:
[url=http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=40449&q=ania%20w%20domu&k=2]Nasza Coreczka Ania[/url]
Awatar użytkownika
LALA27
Posty: 1183
Rejestracja: 07 cze 2002 00:00

Post autor: LALA27 »

Grażynko,wspaniale:):)Dopiero teraz doczytałam ale ze mnie gapa.
Gratuluję i życze szybkiego doczekania.
Szczęśliwa mama Zosi i Frania:):)
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

No i co tam u Was :?: Już po Wielkanocy, a tu cisza...
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

No, odezwałaś się po latach i znikłaś :?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”