PIerwsza wizyta w OAO

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Atimka
Posty: 3291
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Post autor: Atimka »

Witam,
Zuzia29 dziwnie że musicie czekać aż będzie 5 skoro to juz lada moment. Życzę aby ten czas do czerwca szybko zleciał.
Ja dziś dostałam informacje z OAO że w piatek na grupowe szkolenie nas zapraszają tak więc nabrała tempa nasza procedura.

wizardess to widze mieszkasz niedaleko nas w sumie.
Fajnie że tak krótko czekali abysmy i my nie musiałay czekać wieki. Ja zaczełam myśleć o zakupach co trzeba bedzie kupić o imionach, chyba zaczynam się w to bardzo wkręcać, już chciałabym coś zmieniać cos robić. Ale muszę się uzbroić w cierpliwość i nie zapeszać.
Najszczęśliwsza na Świecie!!!
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Witam, jestem tu nowa. My juz jesteś dawno po pierwszej wizycie w OAO a także po usg mieszkanka, teraz czekamy na badania psychologiczne.
Pierwsza wizyta była zaskakująco miła i swobodna, bardzo sympatycznie ją z mężem wspominamy :D
W sumie to pojechaliśmy bez nadziei na to, że pozwolą nam już składać wniosek o adopcję, gdyz nie spełnialiśmy wymogu 5 lat małżeństwa, mieliśmy niecałe 4 lata stażu. Ale pani pedagog była bardzo miła, sympatyczna i wyrozumiała. Rozmawialiśmy ponad 1,5 godziny, razem z mężem się rozgadaliśmy i nawet nie wiedzieliśmy kiedy ten czas zleciał.
A na koniec pani z OAO powiedziała, że spokojnie możemy już składać wniosek o adopcję, gdyz nasze małżeństwo dużo przetrwało, długą walke o dziecko biologiczne, nieudane próby in vitro, a poza tym zanim zakończy się procedura adopcyjna będziemy mieli wymagany staż.
Tak więc złozyliśmy wniosek i czekamy cierpliwie :wink:

Zuzia29, my też staramy się o adopcję w OAO w Zielonej Górze i rzeczywiście,, nam także mówiono, że procedura trwa około 2 lat. My juz czekamy prawie rok...

Dodane po: 2 minutach:

Zuzia29, niestety w OAO w Zielonej Górze po wakacjach zmieniła się pani dyrektor, która wprowadza nowe zasady. My składaliśmy wniosek jeszcze za kadencji poprzedniej pani dyrektor i to, ze nie mieliśmy 5 lat stażu nie było problemem.
Awatar użytkownika
Zuzia29
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2009 01:00

Post autor: Zuzia29 »

skorpionka77 Dziękuję Ci za informację.Roczek Wam minął,to już bliżej niż dalej =D> Nam akurat to nie przeszkadza że musimy czekać do czerwca,bo jak pisałam wcześniej,będziemy mieli czas na napisanie życiorysu(tylko jak go napisać :?: ,jak zacząć :?: )Jak Wy się z nim uporałyście?.Złożymy wszystkie dokumenty razem i będziemy czekać na telefon,na spotkaniu z psychologiem :D

Atimka życzę powodzenia i cieszę się że Wasze starania nabrały tempa :P
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Zuzia29, ja też nie wiedziałam jak sie zabrać do pisania tego życiorysu, tym bardziej, że ja mam tendencje do rozpisywania sie szczegółowo :wink: Ale poczytałam trochę na boćku i dowiedziałam się, że nie ma co się zbytnio rozpisywać, tylko konkretnie wypisać co i jak.
Mojemu mężowi poszło lepiej, napisał krótko i treściwie. Ja w końcu też napisałam, ale wcześniej okroiłam pierwszą wersję :wink: Czyli tak ogólnie, miejsce urodzenia, ukończone szkoły, imiona i zwód rodziców, czy pracuję, później troche o rodzeństwie. Także o swoim życiu zawodowym, później o spotkaniu męża, naszym ślubie, staraniach o dziecko biologiczne i towarzyszących temu emocjach, a na końcu o dojrzewaniu do decyzji o adopcji i co nami powodowało, że się zdecydowaliśmy na adopcję.

A ja Ci powiem, że nam ten rok mimo wszystko szybko zleciał! Oczywiście mam nadzieję, że szybciej dostaniemy maluszka, niż przewidywane 2 lata, ale właśnie zaczynamy budowę domku, więc czas na pewno szybko zleci a dzieciątko jak się pojawi, to my juz będziemy przygotowani, w nowym domku z pokoikiem dla naszego skarba :D
Awatar użytkownika
Atimka
Posty: 3291
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Post autor: Atimka »

Witajcie
Ja po pierwszysm spotkaniu i co lepsze juz po tesatach psycho. wszystko trwało 3,5 godziny. Nie było źle choć pytania czasem były skomplikowane. w piatek zaczynamy spotkania w grupie. za tydzień nastepne spotkanie.
Jak pani sprawdzi te psycho to dopiero sie bedzie działo. Takie dziwne tam pytania był i dziwne odpowiedzi dałam.
Pozdrawiam Wszystkich
Najszczęśliwsza na Świecie!!!
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Atimka, no to super, że juz spotkania w grupie zaczynacie! Teraz to już pójdzie szybko! My niestety dość długo musimy czekać na spotkania w grupie, bo od złożenia wniosku to będzie jakieś 1,5 roku :| Pani na wizycie domowej powiedziała nam żebyśmy się szykowali na wrzesień tego roku.
A co do pytań na testach psychologicznych, to sama jestem ciekawa jak będzie, my już za 2 tygodnie mamy :D
Awatar użytkownika
Atimka
Posty: 3291
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Post autor: Atimka »

skorpionka77 a w jakim jesteście ośrodku jesli można. Faktycznie długo czekacie my podanie złożylismy w listopadzie.
To życzę powodzenia na testach i jak najkrótszego czekania.
Najszczęśliwsza na Świecie!!!
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Atimka, my się staramy w OAO w Zielonej Górze. Złożyliśmy wniosek w maju zeszłego roku, później były wakacje, a po wakacjach zmieniła się pani dyrektor w naszym OAO z czego było małe zamieszanie i nowe reguły wprowadzone. Na początku mnie to szczerze mówiąc wkurzało, ale teraz się z tym pogodziłam, tym bardziej, że zaczynamy budowę domu i jak maluszek pojawi się trochę później czyli pod koniec tego roku albo na wiosnę przyszłego, to będzie idealnie, bo juz będziemy na nowym miejsc i będziemy mieli pokoik dla dzieciątka :D Na razie mamy małe mieszkanko, jednopokojowe.
Awatar użytkownika
Atimka
Posty: 3291
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Post autor: Atimka »

skorpionka77 to oby ta Wasza budowa przebiegła sprawnie i maluszek zagoscił w nowym domku. :D
Najszczęśliwsza na Świecie!!!
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Atimka i wzajemnie, nich maleństwo szybko znajdzie drogę do Was :D
Awatar użytkownika
Atimka
Posty: 3291
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Post autor: Atimka »

Witam
Ja juz wszystkie pierwsze wizyty mam za sobą, dziś juz po grupowym spotkaniu, bardzo sympatycznym i aby tak miło do końca do kwalifikacji.
Pozdrawiam
Najszczęśliwsza na Świecie!!!
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Atimka no to super! Trzymam kciuki, żeby dalej było tak miło i sympatycznie:-)

A my 25 lutego mamy badanie psychologiczne :)
Awatar użytkownika
Atimka
Posty: 3291
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Post autor: Atimka »

skorpionka77 Powodzenia na testach :D
Najszczęśliwsza na Świecie!!!
Awatar użytkownika
Atimka
Posty: 3291
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Post autor: Atimka »

`*.*´¨)
¸.•´¸.•*´¨)
(¸.•´ (¸.•`
(`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´)
`•.¸(*)Wesolych (*)¸.•*´
`•.¸(*)Świąt! (*)¸.•*´
Zdrowych i pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego nastroju, serdecznych
spotkań z najbliższymi oraz
Wesołego Alleluja
.............,-.,-.
............(..(..(
.............\..)..)._..-.._
............__)/.,','.......`.
..........,".....`......,--...`.
........,"...@.........'....`...\
.......(Y.............(...........;''.
........`--.____,.....\..........,..;
........((_.,----'.,---'......_,'_,'
............(((_,-.(( (.•´
Najszczęśliwsza na Świecie!!!
MikelNX
Posty: 1845
Rejestracja: 10 kwie 2009 00:00

Post autor: MikelNX »

Witam stare znajome w nowym temacie. Jak widze osrodki sa rozne i wiele od tej "pani kierownik" zalezy. W porownaniu z innymi - u nas nie ma praktycznie problemow. Na kurs nie czeka sie wogole - po prostu jest 9 spotkan, na ktore nalezy umawiac sie w dogodnym dla siebie czasie, mniej wiecej w miesiecznych odstepach, pozniej kwalifikacje i 2 spotkania grupowe. Nic wiec dziwnego ze osrodek jest tak oblegany a kolejka wciaz sie wydluza.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”