Druga i kolejna "ciąża" adopcyjna!!

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
ilcia811
Posty: 1376
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Post autor: ilcia811 »

witajcie :D
jestem ciekawa czy jest lub był tu ktoś a może słyszeliscie o kims kto adoptował nie 2 ale 3 dziecko i to nie po 2 dzieci tylko 3 razy przystapił do adopcji :?: Czy jest to realne ,czy ktoś się na to decyduje ,jak do tego podchodzą ośrodki,sądy jakie stawiają wymogi mieszkaniowe,finansowe ?Jeśli wie ktoś coś na ten temat to napiszcie proszę
pozdrawiam i za szykie telefony :flowers:
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Znacznie chyba ma nie ile razy przystąpił, ale ile ma dzieci i jakie warunki. My przystępowaliśmy 2 razy - nie było problemów jeśli chodzi o warunki i finanse, a może i łatwiej, bo rodzina sprawdzona.
My mieliśmy 3 pokoje z kuchnią, dziewczynki miały swój pokój, a Mały miał spać z nami w naszej sypialni - tak było wszystko przygotowane jak przyszła kuratorka. Sędzia nie pytała o finanse, a zarobki na papierkach nie były za duże. Można powiedzieć, że nawet małe. Pytała bardziej o to jak sobie dajemy radę do tej pory, dlaczego kolejne dziecko i jak sobie wyobrażamy dalej nasze funkcjonowanie.
Powodzenia.
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
ilcia811
Posty: 1376
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Post autor: ilcia811 »

Natabocia dzięki za odpowiedz
Wiem ,że u was tak jest ale ty miałaś najpierw 2 dzieci na raz a potem 3 prawda?Mi chodzi o to jak ja np: mam adoptusia 4 latka ,prawie :D adoptusia 2 latka i jak byśmy za kilka lat chcieli jakąś dziewuszkę do naszej chłopskiej rodziny bo tak to tylko ja jestem kobietką a reszta to 3 chłopaków hi hi i jak bym chciała 3 dziecko kiedyś jak chłopcy będą już więksi i nie było by to rodzeństwo biologiczne chłopców to co ?A może to nie był by dobry pomysł nie wiem na razie tak tylko głośno myślę 8O
Kiedyś w OAO wspomniałam ,że może w przyszłości RZ dla dziewcka do 2 lat a pani psycholog radziłą że jak juz to 3 adopcja ale czy dali byśmy radę ?Dlatego jak temat jest "druga i kolejna ciąza adopcyjna " to moze ktoś tą kolejną już 3 przeszedł i moze się podzielić doświadczeniami czy to tylko ja myślę o niewiadomo czym :!:
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

ilcia moje dzieci nie są rodzeństwem biologicznym no oczywiście nie licząc dziewczyn :lol: .
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
wrzosik
Posty: 343
Rejestracja: 15 gru 2004 01:00

Post autor: wrzosik »

jestem na tym watku pierwszy raz
my czekamy na drugie dzieciątko juz 26 miesiecy i nadal głucha cisza :mur: :cry2:
czy moge prosić o dopisanie mnie do listy
czekanie staje się nie do zniesienia
zaliczam dół za dołem wszystko gotowe a tu tyle czasu nic nawet mój synek sie niecierpliwi
pozdr
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

My juz nie czekamy. Mamy synka!
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

wrzosik jak widzisz warto czekać :D trzymaj się dzielnie :!: :!:


foczka jeszcze raz GRATULACJE :!: :!: :!: :!: :D
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Nina2
Posty: 781
Rejestracja: 03 cze 2004 00:00

Post autor: Nina2 »

foczka pisze:Mamy synka!
Foczka - gratuluję !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :flowers: :DDD:
Jeśli dobrze pamiętam, Kinga zawitała do Was w okolicy Bożego Narodzenia, a teraz, blisko Wielkanocy, Synek. Święta Wam sprzyjają. :)
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Na Boże Ciało będą bliźniaki :bdent:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
chudzia77
Posty: 32
Rejestracja: 03 mar 2007 01:00

Post autor: chudzia77 »

Foczka gratulacje.
A nam ciągle zmieniają termin wizyty w oao.Czy to jakies fatum za pierwszym razem szła procedura bardzo szybko.:((((((((((
Awatar użytkownika
ilcia811
Posty: 1376
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Post autor: ilcia811 »

Może nie całkiem w temacie ale po części
już jestem spokojniejsza o naszego młodszego synka Dominika
i mogę powiedzieć,że niebawem zacznie się nasza droga adopcyjna ,choć Dominik jest z nami od 2 lat
to dopiero teraz będziemy mogli starac się o adopcję tak to długo trwało ,że czasem juz tracilam nadzieję
że kiedyklwiek do tego dojdzie.Odbyły sie 4 sprawy i dopiero na ostatniej w grudniu sąd zabrał prawa MB.
W styczniu miało być uprawomocnienie a ja ten caly czas siedzialam jak na szpilkach co dalej czy nie było
odwołania i nawet kilka razy PCPR dzwonił do sądu z zapytaniem co dalej ale albo nie bylo osoby się tym zajmującej
albo PCPR zapominał i tak kilka razy ale teraz powiedzialam dość i dzisiaj dostalam wiadomość,że są prawa zabrane
jest uprawomocnione ale sędzina nie zatwierdziła tego (od 4 miesięcy)jest uprawomocnienie
poprostu nie dała swojej pieczątki i nie wysłala tego do PCPR aby dalej działali bo albo ja albo przeciez ktoś inny
mógł by sie starać o adopcję ale dla sądu po co się śpieszyć dobrze że mały jest u mnie a jak był by w placówce? to kilka miesięcy
był by dużej bez możliwości adopcji.No ale PCPR wysłał pismo o wydanie tego postanowienia i czekamy a potem już
składanie dokumentow.Jestem ciekawa czy sąd pozwoli nam wez pośrednictwa OAO adoptować małego czy poproszą ośrodek o przetestowanie nas itp:
albo czy będą kazali zrobic badania więzi w RODK-u ostatnio się o tym słyszy? Ale Dominik jest z nami od zawsze od 2 miesiąca życia to co tu badać?
Ważne,że już jest wolny prawnie a dalej to zobaczymy mogę poczekac w końcu juz 2 lata czekałam ale jak nie czekac na takiego cudaka jakim jest mój
mały syneczek
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

ilcia trzymam kciuki za "szybki" sąd - niech w końcu coś zrobią :?
Współczuję Wam, ale najgorsze za Wami :D :loving:
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
foczka
Posty: 3728
Rejestracja: 29 sty 2003 01:00

Post autor: foczka »

Nina2 pisze:
foczka pisze:Mamy synka!
Foczka - gratuluję !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :flowers: :DDD:
Jeśli dobrze pamiętam, Kinga zawitała do Was w okolicy Bożego Narodzenia, a teraz, blisko Wielkanocy, Synek. Święta Wam sprzyjają. :)
Kingę poznaliśmy na koniec wakacji.
Dziękuję :D
Nina2
Posty: 781
Rejestracja: 03 cze 2004 00:00

Post autor: Nina2 »

Nina2 pisze:Jeśli dobrze pamiętam, Kinga zawitała do Was w okolicy Bożego Narodzenia
natabocian pisze:Na Boże Ciało będą bliźniaki
foczka pisze:Kingę poznaliśmy na koniec wakacji
tzn., że bliźniaków jednak nie będzie :wink:
w najbliższe święta
jeśli dobrze pamiętam
:D
Awatar użytkownika
Ilona
Posty: 492
Rejestracja: 23 paź 2002 00:00

Post autor: Ilona »

Uprzejmie informujemy, że po 2,5 roku doczekaliśmy się synka. Foczko, idziemy łeb w łeb z adopcjami naszych dzieci:):):):).
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”