mama biologiczno-adopcyjna

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
isiunia-1
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2009 01:00

Re: mama biologiczno-adopcyjna

Post autor: isiunia-1 »

Hej Wam:)

my z mężem i córeczką czekamy na telefon, dali nam nadzieję że
powinni zadzwonić jeszcze w tym roku:)

ale mam do Was pytanie

jak reagują dziadkowie rodzina, komu mówić o adopcji
czy wszystkim, mam na myśli znajomych czy mówić że urodziło się nam dziecko..
pytam dlatego ponieważ reakcja mojej i męża rodziny daleko odbiega
od ideału.. dlatego postanowiliśmy dopiero wrócić do tematu, jak będzie już ten telefon, my poznamy dzidziusia.. bo stwierdziłam,że na razie jest to rozmowa o niczym,i liczę cicho że będą się cieszyć, że staną na wysokości zadania .
Na razie jest a że za wcześnie, a że za mało mam determinacji (oczywiście brak zrozumienia , że wiele przeszliśmy)

Co do znajomych, nie mam za bardzo ochoty opowiadać co i dlaczego
i jak tu znaleźć złoty środek?
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Re: mama biologiczno-adopcyjna

Post autor: niacyna133 »

isiunia-1 u mnie to było tak ..brat ok twoje zycie i twoja decyzja ..rodzice ...byli na nie..a znajomych nie miałam zamiaru informowac ...bliższych znajomych tak ale nie dysutowałam z nimi za bardzo ..zresztą ze strony znajomych to spotkała sie z zachwytem...jakbym nie wiadomo czego dokonała
Rodziom potem przeszło teraz to ukochany wnusiu i nie wolno nic złego na niego powiedzieć ..i jaki mądry a jaki ładny itd typowe babcine zachwanie...
Zmiana przyszła w momęcie kiedy synek był już w domu jak go zobaczyli...gdzies kiedys czytałam ze nie ma sie co dziadkami przejmować przed przywiezieniem dziecka do domu bo babcia jak zobaczy dziecko to wtedy ulegnie zaczarowaniu ...bo która kobieta oprze sie takim slodziakom :mrgreen:
Najważniejsze abyście Wy byli pewni swojej decyzji i przy niej wytrwali .Bo nikt za Ciebie twojego życia nie przejdzie..

Dodane -- 08.10.2010, 08:05 --

A co do znajomych jak pytali skąd masz dziecko to mówiłam tak....................Masz tyle lat i nie wiesz skąd sie biora dzieci?? :mrgreen: i był koniec rozmowy
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Awatar użytkownika
isiunia-1
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2009 01:00

Re: mama biologiczno-adopcyjna

Post autor: isiunia-1 »

Ahh:) Dziękuję za odpowiedź, zrobiło mi się lżej.
a co decyzji wiem, że tak musi być i czekamy z niecierpliwością na telefon..
Awatar użytkownika
Blu999
Posty: 124
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: mama biologiczno-adopcyjna

Post autor: Blu999 »

Ja się chyba przeniosę do Wałbrzycha z tego czekania ;)
SANASS
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2010 11:28

Re: mama biologiczno-adopcyjna

Post autor: SANASS »

WITAM WSZYSTKICH.
MA FORUM JESTEM PIERWSZY RAZ. JESTEŚMY 4 OSOBOWĄ RODZINĄ BIOLOGICZNĄ MAMA,TATA ORAZ DWÓCH WSPANIAŁYCH CHŁOPCÓW.
DO PEŁNEGO SZCZĘŚCIA BRAKUJE NAM TYLKO CÓRECZKI.
RAZEM Z MĄŻEM ZAWSZE OBIECYWALIŚMY SOBIE ŻE CZY BĘDZIEMY MOGLI CZY TEŻ NIEBĘDZIEMY MOGLI MIEC WŁASNE DZIECI NAPEWNO ZAADOPTUJEMY JEDNO DZIECKO.BÓG CHCIAŁ ŻE SZCZĘŚLIWIE URODZIŁAM DWOJE DZIECI .CHŁOPCY SĄ JUŻ DUŹI .JADEN MA 13LAT A DRUGI 10.WIEC PRZYSZEDŁ CZAS NA OBIECANĄ SOBIE ADOPCJĘ.
PROSZĘ NAPISZCIE GDZIE ZADZWONIĆ LUB GDZIE SIĘ ZGŁOIC ABY NASZA SPRAWA NABRAŁA TEMPA
A GÓRY DZIĘKUJĘ
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Re: mama biologiczno-adopcyjna

Post autor: niacyna133 »

SANASS to zalerzy z jakiego wojewódzctwa jesteś ...Ja wklepalam w google OA i wyskoczył mi wrocław i Wałbrzych a ze ten drugi bliżej więc tam pojechaliśmy...
Ogólnie podobno jest rejonizacja ...jeżeli mieszkasz w okolicy wałbrzycha to jego się trzymaj tam wszystko trwa o wiele wiele krócej
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Awatar użytkownika
kanna26
Posty: 511
Rejestracja: 30 sty 2008 01:00

Re: mama biologiczno-adopcyjna

Post autor: kanna26 »

Witaj SANASS
Przede wszystkim powinnaś pierwsze kroki skierować do ośrodka adopcyjnego najbliżej położony waszego miejsca zamieszkania , gdzie zapiszą Was na podstawowe szkolenie dla rodzin adopcyjnych.
Tam powiedzą Ci również jakie dokumenty powinniście dostarczyć .
Tak zaczyna się droga do adopcji.
Powodzenia :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”