Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
nowa22
Posty: 7403
Rejestracja: 02 lut 2008 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: nowa22 »

NinaMorley gratuluję :cmok:
starania 11 lat: 5 IUI,1 IVF,5 ICSI,6 crio:3 c.bioch.,XII'08-7 crio: 14dpt-1395;15dpt-1900,18dpt-5438;I USG 25 dpt-65000-2 serduszka,II USG-przestały bić :cry2: :mur: teraz adopcyjna droga [-o<
Awatar użytkownika
BiBi777
Posty: 3367
Rejestracja: 07 sty 2004 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: BiBi777 »

NinaMorley a jak działa ta strona... możesz opisać coś więcej ?
Kto powiada- CIERPLIWOŚCI, mówi- ODWAGI, WYTRWAŁOŚCI, SIŁY.

Mama cudownego Synka :)
Awatar użytkownika
NinaMorley
Posty: 186
Rejestracja: 30 sty 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: NinaMorley »

Jasne, podaję namiary na findację i ośrodek adopcyjny.
http://oao.fundacjadar.pl/ Jest to ośrodek adopcyjny płatny jeżeli chodzi o szkolenia i kwalifikacje. Przyjmuje także zgłoszenia od rodziców po kwalifikacjach, nie wymaga dokumentów, ponieważ wie jak ciężko otrzymać kwalifikację od swojego ośrodka. Dokuenty zaniosłam po propozycji dziecka. Wpłaciłam przy rejestracji do woj bazy danych 150 PLN. Rejestracji w bazie danych można dokonać tutaj http://www.pragnieniedziecka.pl/index.php

Zawsze można zadzwonić, albo napisać maila. Odpowaiadają bardzo sprawnie. Kiedy zadzwonił do nas telefon z ośrodka w Otwocku dostałam informację, że mała jest w Krakowie w ośrodku. Pani zapytała mnie czy jestem wstępnie zainteresowana i czy moga przesłac moje dane do Krakowa. Po naszej wstępnej akceptacji:
1. POjechaliśmy do Otwocka na rozmowę z paniami
2. Dostałam kartę dziecka oraz zdjęcie

Po spotkaniu w Krakowie i naszej decyzji procedura wyglądała następująco:

1. Poszłam do naszego ośrodka po świadectwo kwalifikacji oraz wszystkie dokumenty. Ośrodek ma obowiązek je wydać w każdej chwili. Mój ośrodek nie robił problemów. Ale różnie to bywa.
2. Z dokumentami pojechałam do Otwocka. Zrobili kopie i całość ostępowali.
3. Potem z oryginałami pojechaliśmy do Krakowa i tam ośrodek w naszym imieniu załatwił wszystkie formalności.
Awatar użytkownika
BiBi777
Posty: 3367
Rejestracja: 07 sty 2004 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: BiBi777 »

NinaMorley dzięki.
Kto powiada- CIERPLIWOŚCI, mówi- ODWAGI, WYTRWAŁOŚCI, SIŁY.

Mama cudownego Synka :)
Awatar użytkownika
hell
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2010 21:51

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: hell »

NinaMorley gratulacje :D
edziulek28 pewnie, ze warto probowac! trzymam kciuki i koniecznie dajcie znac jak sie sprawy mają :bigok:
Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

Na pewno będę pisać na bieżąco jak tylko coś będę wiedziała, jestem pełna nadziei choć wiem,że wielu oczekujących już tam się zarejestrowało więc pewnie nie będzie tak szybko jak u Ciebie NinaMorley, ale właściwie i tak czekam a być moze jednak z tej strony będzie szybciej niż w naszym ośrodku.
Na razie czekamy cierpliwie i powoli urządzamy pokój:)
Awatar użytkownika
NinaMorley
Posty: 186
Rejestracja: 30 sty 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: NinaMorley »

dziewczyny, przeczytałam na Onecie. Wklejam wam link .... http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/tr ... omosc.html
Awatar użytkownika
Gość

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Gość »

Przeczytałam. Podam dalej, ktoś się znajdzie, mam nadzieję.
A swoją drogą, coraz mniej osób docenia duże rodziny, a w takich sytuacjach zawsze ktoś bliski znalazłby się, nie byłoby takich dylematów.
Awatar użytkownika
diar
Posty: 519
Rejestracja: 29 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: diar »

Podobno wiele rodzin odpowiedziało : http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/po ... omosc.html
Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

Witam Was:)

Właściwie to sama nie wiem jak to napisać, bo jeszcze sama zastanawiam się czy to nie sen....
Pamiętacie jak pisałam,że zarejestrowałam się na stronie pragnieniedziecka.pl???

Zarejestrowałam się 18 stycznia a 24 dostałam telefon z fundacji w Otwocku z propozycją chłopca 21 miesięcy, mały ma trochę obciążony wywiad okołoporodowy ze względu na fakt,że matka miała 2 promile alkoholu we krwi.
Na tę chwilę mały jest zdrowy, rozwija się powoli, ale prawidłowo, według badań neurologa.
Jesteśmy już po pierwszym kontakcie, już tęsknimy...mały jest słodki, kochany, wesoły. Szykujemy się do kolejnego spotkania:)
Jesteśmy szczęśliwi !!!

Będę pisać na bieżąco, nadal nie wierzę że to dzieje się tak szybko, ale dziś wiem, że decyzja o rejestracji była słuszna:)
Awatar użytkownika
elizajarek
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2009 00:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: elizajarek »

Edziulek gratulacje !!! - wiem co to znaczy - są to najszczęśliwsze chwile.Nasz Skarb też ma trochę obciążeń ale jak na razie okazuje się ze wszystko jest dobrze i malutka rozwija się prawidłowo.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Gość »

edziulek28 wow!!!
GRATULACJE!!!
Może nie będzie źle, kuzynka urodziła synka, dostał 2 apgary. Nie rokowali dobrze... Teraz on ma już ponad 14 lat i jest ponad innymi dziecmi. Jeden z lepszych, brak jakichkolwiek braków. Ale nerwy mieli z początku.
Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

Na pewno będzie dobrze:) W piątek jedziemy na kolejne spotkanie z małym, będziemy też rozmawiać z jego lekarzem rodzinnym o jego postępach i zdrowiu codziennym. Zostajemy na dwa dni więc i w sobotę się z nim zobaczymy. Już nie mogę się doczekać:)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Gość »

edziulek28 :bigok:
Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

No i mamy synka, jeszcze nieoficjalnie bo sąd jeszcze nie przyznał nam pieczy, na razie zbieramy dokumenty i w poniedziałek zabieram do sądu do Częstochowy i oczywiście zobaczyć się ze swoim synkiem:)
jesteśmy szczęśliwi i to bardzo, dziadkowie też nie mogą się doczekać kiedy poznają swojego wnuka, ciotki również czekają...ach jakież to dziecko będzie kochane:)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”