Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Gość

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Gość »

Blu999, przecztałam dziś twoją odpowiedź na temat kwalifikacji i zapisu do bazy Pragnienie Dziecka. Wdaje mi się, że jeżeli nie skończyło się jeszcze kursu to nie ma się pełnej kwalifikacji, więc zapisywanie się do bazy jest niezasadne. Skoro nie mam kwalifikacji to i tak do nas nie zadzwonią dopóki nie dostarczmy zaświadczenia z kursu, które daje nam prawo do formalnej adopcji i do oczekiwania na telefon z Ośrodka.
Awatar użytkownika
dorota27m1
Posty: 25
Rejestracja: 30 lis 2010 17:55

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: dorota27m1 »

Gdy otrzymamy kwalifikację to możemy zaraz zapisać się w fundacji pragnienie dziecka w Otwocku -my jesteśmy z Bielska-Białej
Awatar użytkownika
Anaid
Posty: 163
Rejestracja: 11 cze 2010 15:11

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Anaid »

Wiktorek pisze:Wdaje mi się, że jeżeli nie skończyło się jeszcze kursu to nie ma się pełnej kwalifikacji
a nie wiem nie wiem, my odbyliśmy rozmowy z psychologami, mieliśmy wizytę w domu i Pani powiedziała że mamy kwalifikację , a kursy czekają nas na wiosnę .
"Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radośćią. "

— Ronald Russell
Awatar użytkownika
madm
Posty: 8602
Rejestracja: 25 cze 2010 13:13

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: madm »

witam serdecznie,

jesteśmy po kursie, otrzymaliśmy już kwalifikację w ośrodku w Poznaniu :-) z tego co wiem to przed nami długie, przynajmniej dwuletnie oczekiwanie na Maluszka

pozdrawiam :-)
Nasz Ukochany Synuś jest z nami!
Awatar użytkownika
Gość

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Gość »

Mi psycholożka powiedziała, że nie wiek jest przeszkodą w oczekiwaniu tylko stan zdrowia dziecka i to czy mocniej chore czy z deficytami przyjmiemy, niż to co na początku zakładaliśmy; więc mozna expresem dostać mini-mini niemowlacza, ale pytanie jak bardzo chorego przyjmiemy, hmm... więc te 2 lata oczekiwania może się zmienic w 2 miesiące, ale to zależy od nas; spotykajcie się z psycholgami, to pomaga poukładać sobie w główkach.
Awatar użytkownika
derika29
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2011 09:45

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: derika29 »

Wiktorek pisze:spotykajcie się z psycholgami, to pomaga poukładać sobie w główkach.
no ja sie nie mogę doczekać i spotkań i szkolenia...jak narazie w głowie mi się kotłuje...co przeczytam na forum to mi inaczej w głowie siedzi.... na początku bałam się deficytów...teraz przeraża mnie nawiązywanie więzi.... czy się uda....
Ten telefon 23.XI.11
pierwsze święta w pełnym składzie
Młoda 2 latka i Młody 4 latka
pierwsze święta w pełnym składzie? Jednak niepełnym... 12/2014 zaczynamy drugie podejście.. Będzie nas 2+3!
Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

My wpisaliśmy na stronie pragnieniedziecka.pl tylko że posiadamy takie kwalifikacje bo ośrodek ich nie wydał, dopiero kiedy jechaliśmy na kontakt z dzieckiem musieliśmy mieć chociaż zaświadczenie,że takie kwalifikacje posiadamy. Nasz ośrodek wydał takie zaświadczenie bez problemu jednak samych kwalifikacji nie, stwierdzili że wydadzą dopiero jak będziemy mięli decyzję że to nasze dziecko. Ale nie było problemu z Panią dyrektor, z którą rozmawialiśmy. Jechaliśmy z zaświadczeniem, gdy składaliśmy dokumenty do sądu mięliśmy już wszystkie dokumenty od naszego ośrodka.
Życzę powodzenia i bądźcie gotowi bo telefon może zadzwonić po kilku godzinach, dniach, tygodniach:) U nas było to 5 dni.....
Awatar użytkownika
olkag13
Posty: 139
Rejestracja: 20 lis 2008 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: olkag13 »

Witam wszystkich,

dawno sie nie odzywałam

Jesteśmy już po kursach - teraz czekamy na telefon w sprawie indywidualnego spotkania z przedstawicielem ośrodka, na którym powiemy jakie są nasze oczekiwania. Wtedy też OAO zda nam raport z naszym charakterów. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku

Nie chcą nam mówić kiedy zadzwoni ten telefon - nieoficjalnie wiemy, że realizują akta zgłoszeń z 01/2009r. - więc trochę czekania jeszcze przed nami.

Pozdrawiam wszystkich
Witam wszystkich,

dawno sie nie odzywałam :oops:

Jesteśmy już po kursach - teraz czekamy na telefon w sprawie indywidualnego spotkania z przedstawicielem ośrodka, na którym powiemy jakie są nasze oczekiwania. Wtedy też OAO zda nam raport z naszym charakterów. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku 8)

Nie chcą nam mówić kiedy zadzwoni ten telefon - nieoficjalnie wiemy, że realizują akta zgłoszeń z 01/2009r. - więc trochę czekania jeszcze przed nami.

Pozdrawiam wszystkich

Dodane -- 16.04.2011, 09:24 --

:oops:

zdublowało się
Już tyle lat czekamy na Ciebie dziecinko...
INVICTA Gdańsk
4xIVI 2007;I ICSI 02'08 - 12tc strata;
II CRIO - 11'08 (2 mrozki)
IIIa CRIO - 02'09 problemy zdrowotne
III CRIO - 08'09 ( 2 mrozki klasy 8B )
OAO Elbląg 05'09 niewypał
OAO Gdańsk 08'10 zaczynamy
Awatar użytkownika
dorota27m1
Posty: 25
Rejestracja: 30 lis 2010 17:55

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: dorota27m1 »

czeka nas teraz spotkanie z psychologiem i testy ...czy możecie napisać coś na temat tych testów
Awatar użytkownika
olkag13
Posty: 139
Rejestracja: 20 lis 2008 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: olkag13 »

Witam,

każdy ośrodek ma inny zestaw - u nas były to pytania, obrazki itp.

Pozdrawiam
Wolontariusz Bociana
Posty: 255
Rejestracja: 07 cze 2011 22:03

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Wolontariusz Bociana »

Mamy na imię Ania, Gosia, Marta, Wojtek....Tak naprawdę nieważne, jak się nazywamy, ponieważ zawsze na drugie imię mamy Niepłodność.
Jesteśmy jednymi z tysięcy rodziców, którzy przeszli drogę, którą obecnie idziesz właśnie Ty - drogę starań o dziecko.
Wiemy co przeżywasz, wiemy jak wiele masz pytań, jak wiele z nich pozostaje bez odpowiedzi, czujemy Twój ból, samotność, rozpacz - znamy to wszystko ponieważ jeszcze niedawno to my walczyliśmy, pytaliśmy, szukaliśmy.


Dziś wraz z innymi mamami i ojcami tworzymy grupę wolontariuszy, którzy po prostu są przy Tobie kiedy tego potrzebujesz. Jeśli masz potrzebę podzielenia się swoją walką, jeśli szukasz wsparcia, informacji, odpowiedzi, nadziei i poczucia, że nie jesteś sam(a) to pamiętaj, że jesteśmy obok Ciebie gotowi na kontakt.

My też kiedyś potrzebowaliśmy pomocy, dziś pomagamy innym. Pozwól sobie pomóc.

Niepłodność boli. Porozmawiajmy.
Niepłodność boli. Porozmawiajmy.
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: mg5 »

Kochani Bocianowicze i Bocianówki, ruszyliśmy dziś z europejską kampanią "Pocztówka Nadziei: Nie-Zwykłe Rodziny", o której pewnie już czytaliście na forum.

TUTAJ jest nasza polska galeria pocztówek, zachęcamy do obejrzenia i dodania własnej :)

TUTAJ wyjaśnienie co, jak i dlaczego.



Proszę, wyślijcie swoje pocztówki nadziei znajomym, rodzinie i koleżankom/kolegom ze swoich wątków. Niech nas zobaczą i sami też się zobaczmy. Pokażmy, jak wiele nas jest i ile jest w nas nadziei!
Jeśli macie jakieś pytania, na które odpowiedzi nie zawiera FAQ, pytajcie TUTAJ , będziemy tłumaczyć i wyjaśniać.



Niepłodność boli. Porozmawiajmy.



 


daga03
Posty: 699
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: daga03 »

dziewczyny jestem nowa w temacie i mam pytanie.W zeszłym tygodniu przeszliśmy testy psychologiczne tzn.pani psycholog powiedział , że nie widzi przeciwwslazań do adopcji, teraz zaczynamy kurs pod koniec wrzśnia.Czy kurs to tylko formalność czy również ma duży wpływ na wydanie kwalifikacji.Cały czas myślałm , że najważniejsze sa badania psychlogiczne ale teraz mam wątpliwości.


I jeszcze jedno.Mam znajomą , która pół roku temu adoptowała dziewczynkę przez ośrodek "pragnę dziecko"ale mała ma fas i teraz się zastanawiam ,czy nie jest tak , że tam szybciej dostajesz dziecko ale większośc z nich jest obciażona róznymi chorobami.Proszę o jakieś informacje.
- 2 in vitro = 4 transfery :::(((

-wrzesień 2012r. spełnione marzenie-serduszkowy synek.
Awatar użytkownika
wanielka
Posty: 3827
Rejestracja: 17 gru 2007 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: wanielka »

daga03 pisze:większośc z nich jest obciażona róznymi chorobami
w każdym ośrodku zdecydowana większość dzieci jest obciążona chorobami lub ma nieciekawy wywiad. dzieci trafiające do adopcji mogą być zaniedbane, opóźnione w rozwoju, chore, z FASem, RADem i wieloma innymi problemami. zdrowe dziecko nie jest codziennością OAO. każda adopcja jest też loterią - czasem dzieci z trudnym startem radzą sobie świetnie, a inne, na pozór zdrowe mają w późniejszym czasie problemy. mimo tego warto adoptować :)
w ciszy i cierpliwości jest wasza siła...
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Bea_7 »

Zapraszam :arrow: tutaj :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”