Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

GRATULUJĘ :lol:
Przecudna wiadomość, opowiedz więcej koniecznie:)
Awatar użytkownika
_Madik_
Posty: 148
Rejestracja: 05 gru 2008 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: _Madik_ »

funia33 dobrze Cię rozumiem, ja staram się mooocno nastrajać świątecznie i pozytywnie ale ten czas jest taki smutny kiedy jest się kolejny rok tylko we dwoje :(

o mamo!! elizajarek ogromne gratulacje!! coś niesamowitego :D :D ale macie święta!! piękny prezent dostaliście :)


...a jeszcze wspomnę, że niespodziewanie zostałam na jakiś czas opiekunką rocznego malucha i nie ma co, mam praktykę i mnóstwo radości ale też bardziej odczuwam brak własnego dzidziołka kiedy wracam do domu sama :(

i.. chcemy zadzwonić do ośrodka, tak tylko zapytać jak się sprawy mają choć i tak dobrze wiemy jak.. no i przez to jakoś ciągle ten tel. odkładam bo jakoś tracę nadzieję :(


i przepraszam za te smutki
Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

Madik jakie smutki, normalna sprawa, nie da się ukryć,że w głębi serca jest nam źle i smutno kiedy patrzymy na inne dzieciaki.
Ja dziś weszłam do 5-10-15 i kupowałam sukienkę dla córeczki przyjaciółki, było cudownie wybierać, ale jednak szkoda że nie dla własnego :(

Przyjdzie czas....na razie powoli szykujemy pokój dla malucha i jest mi lepiej.

Ostatnio znajomi znajomych dostali 9-miesięcznego chłopca po dwóch latach i trzech miesiącach w Toruniu, więc nam został rok i trochę do tego czasu, może uda się szybciej???? Podobno wiara czyni cuda:D

Póki co życzę cudownych świąt, spełnienia marzeń;) Życzę nam wszystkich szybkich decyzji i żeby nasze maleństwa szybko nas odnalazły:)
Awatar użytkownika
NinaMorley
Posty: 186
Rejestracja: 30 sty 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: NinaMorley »

Dziewczyny czekające. Ja czekałam 2 lata i 3 miesiące, prawie rok od kwalifikacji. Osoby któe przed nami dostały dzieci mówiły, że po TYM telefonie całe czekanie nie ma już znaczenia...ja nie wierzyłam. W lipcu tego roku chciałam dzwonić do ośrodka i wszystko odwołać.....bo byłam na skraju wyczerpania nerwowego...i cuż musiałam jeszcze poczekać kilka miesięcy. Teraz od kiedy mam córcię, potwierdzam, wszystkie te miesiące, dni, godziny czekania i wpatrywania się w telefon znikają w jednej chwili. Czas zaczyna galopować, tyle jest jeszcze do zrobienia...papiery, spotkania, ogłaszanie znajomym. Bardzo Was wszystkie mocno ściskam i pozdrawiam. Oby te Święta były ostatnimi bez maluchów.....
wiosna81
Posty: 37
Rejestracja: 12 sie 2010 10:50

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: wiosna81 »

Witajcie:)
dzisiaj zadzwiniła Pani z OA z wiadomością, że od 5 stycznia rozpoczynamy warsztaty :D ale się ciesze! Mąż podarował mi świńke morską, bo wie, że kocham zwierzęta i aby te oczekiwania nie dłużyły się tak bardzo... :lol:
wiosna
Awatar użytkownika
funia33
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2010 19:36

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: funia33 »

elizajarek gratulacje serdeczne, koniecznie napiszcie coś więcej.
ciach/moderator
Awatar użytkownika
diar
Posty: 519
Rejestracja: 29 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: diar »

Szukam oczekujących w Ośrodku TPD w Częstochowie.
Awatar użytkownika
elizajarek
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2009 00:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: elizajarek »

Witajcie serdecznie wszyscy - sorki że dopiero teraz ale ogrom prac i obowiązków - malutka jest wcześniaczkiem ale rozwijającym się w miarę dobrze jak na takie obciążenia jakie miała, ale musimy na wszystko mieć oko i szybko reagować. A jak się to stało - poprzez AZW kiedyś byłem przeciwny tej formie gdy namieszano mi w głowie w oao ( że to zła forma) teraz wiem że to dobra forma która skraca czas oczekiwania dziecka na rodziców adopcyjnych - wiem że nasz skarb gdyby trafił do DD zapewne byłby trochę zaniedbany i nie miał by szans na szybkie wyrównanie możliwości. Kochani czekajcie w OAO ale i szukajcie na swoją rękę.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Gość »

elizajarek u nas dzieci nie czekają w DD.Czekają w rodzinach zast.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: Gość »

elizajarek gratuluję :D

Czytając Was, jedno mi się nasuwa: nie jest ważne jak, byle w zgodzie ze sobą /no i z prawem/.

U nas w ośrodku nie zabraniali kontaktów z innymi, jednak zaświadczenie o kursie jest tylko ich, bo przeprowadzały jakiś inny program. I faktycznie tak jest, bo byłam się pytac gdzie indziej i pytano jaki dokładnie kurs miałam.
Dodatkowo cała opinia jest "tajna", mimo że dotyczy nas to nie mamy do niej wglądu. Nie mówiąc już o przedstawieniu jej w innym ośrodku.
Więc tylko pozorna swoboda...
Awatar użytkownika
elizajarek
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2009 00:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: elizajarek »

Ale każdy ośrodek ma obowiązek na wniosek sądu przedstawić wszelkie opinie oraz wynik kwalifikacji a agulek może u ciebie tak jest ale u nas dzieci są w domu małego dziecka a tam wiesz jak jest - wcale nie tak słodko
Awatar użytkownika
hell
Posty: 58
Rejestracja: 11 lis 2010 21:51

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: hell »

witam wszystkich, wlasnie przeszukiwalam bociankowe stronki w pewnym celu, az trafilam na Wasze forum, elizajarek poruszyles bardzo interesujacy mnie watek: azw- czy moglbys mi napisac w jaki sposob prowadziliscie poszukiwania? od czego zaczeliscie, gdzie? bylabym wdzieczna, jesli wolisz, mozesz pisac na priva.
pzdr
hell

Dodane -- 17 Sty 2011 12:37 --

do tej pory uwazalam, ze azw to nie dla mnie, ale coz, moze warto i te opcje sprawdzic...a czy ktos z Was szukal na wlasna reke, np po DD?
Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

elizajarek naprawdę się cieszę:) życzę samych radosnych chwil z córeczką, mam nadzieję że i nam się uda.
Nie wiem co masz na myśli żeby na własną rękę szukać, nie wiem nawet gdzie pójść, co zrobić, z kim rozmawiać? to naprawdę takie łatwe zupełnie samemu znaleźć dziecko????
Awatar użytkownika
edziulek28
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: edziulek28 »

18 stycznia zarejestrowaliśmy się na pragnieniedziecka.pl, próbujemy, może i nam się uda w miarę długo nie czekać, może i na nas czeka już mały ktoś???
Uznaliśmy,że warto spróbować:) Okaże się co z tego wyjdzie:)
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
NinaMorley
Posty: 186
Rejestracja: 30 sty 2009 01:00

Re: Tylko dla oczekujących na adopcję cz. III

Post autor: NinaMorley »

edziulek28 bardzo dobrze zrobiliście. Ja w moim ośrodku czekałam 11 miesięcy od kwalifikacji i dalej nie miałam szans na telefon. W serwisie pragnienie dziecka zarejestrowałam się 2 września 2010 a telefon od nich zadzwonił 7 września o 16:10 :) Dzisiaj mamy córkę, jesteśmy już po rozprawie i jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dowiedziałam się, że nasz ośrodek tez miał kartę naszej małej. Nikomu jej nie zaproponowali. Córkę odebraliśmy z Krakowa.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”