Czy jestem za stara na adopcję ?

Archiwum forum "Adopcyjne dylematy"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
iwonka.malinka
Posty: 301
Rejestracja: 21 paź 2010 12:02

Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: iwonka.malinka »

Witam wszystkich , mam 39 lat i adoptowanego synka ma 6 lat dojrzałam do adopocji drugiego dziecka wiek 2-4 lata ale okres oczekiwania na dziecko to 3 lata , za 3 lata ja będę miała 42 lata boję się ,że jestem już za STARA . Proszę o radę , chcę w przyszłym tygodniu umówić się z ośrodkiem na spotkanie

Iwona.Malina
Iwonka.malinka


Zuza z nami od 9-02-2012
dominika
Posty: 353
Rejestracja: 27 cze 2002 00:00

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: dominika »

Moim zdaniem nie jesteś. I może nie będziesz tak długo czekać, skoro określasz wiek 2-4 lata. :D
Awatar użytkownika
iwonka.malinka
Posty: 301
Rejestracja: 21 paź 2010 12:02

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: iwonka.malinka »

niestety w ośrodku dziś mi powiedziano ,że 3 lata ...czemu się wcześniej nie zdecydowałam :mur:
Iwonka.malinka


Zuza z nami od 9-02-2012
Awatar użytkownika
Emily
Posty: 294
Rejestracja: 05 kwie 2004 00:00

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: Emily »

Pewnie dlatego, że nie byłaś gotowa... a to jednak najważniejsze...

Może jednak tak się zdarzyć, że to oczekiwanie będzie krótsze - nigdy nic nie wiadomo.

Powodzenia!
"As my children grow my dreams come alive..."
W styczniu 2009 dwa Cudy dodały barw naszemu życiu... :-D
darumik
Członek Stowarzyszenia
Posty: 1677
Rejestracja: 13 sie 2010 11:15

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: darumik »

iwonka.malinka ja myślę, że sama się w siebie dokładnie wsłuchaj i na pewno znasz odpowiedź, przecież będziesz mieć tylko 42 lata i chyba jeszcze wystarczająco dużo siły do biegania za szkrabem, tym bardziej, że będzie on miał starszego brata do zabaw :D Powodzenia
Awatar użytkownika
iwonka.malinka
Posty: 301
Rejestracja: 21 paź 2010 12:02

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: iwonka.malinka »

Oczywiście ,że czuję się jakbym miała 20 lat ale tak sobie pomyślałam ile będę mieć latek jak moje dziecko skończy 18 -kę
Iwonka.malinka


Zuza z nami od 9-02-2012
Awatar użytkownika
malwina68
Posty: 42
Rejestracja: 02 maja 2008 00:00

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: malwina68 »

iwonka.mlinka,ja mam 42 lata a mąż jest też mocno po 40-stce i czekamy na nasze pierwsze dziecko, adoptusia w wieku od 1,5 roku do 3 lat właśnie skończyliśmy kurs na rodziców adopcyjnych, też mam mnóstwo obaw czy sobie poradzimy ,czy starczy nam sił ,żeby go wychować , ale nasze pragnienie żeby być rodzicami jest takie silne, że nic innego się nie liczy ,tak czujemy w sercach i wydaje mi się. że w życiu nigdy na nic nie jest za póżno
:D:)
Awatar użytkownika
iwonka.malinka
Posty: 301
Rejestracja: 21 paź 2010 12:02

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: iwonka.malinka »

Super ,widzę że nie jestem sama . Pamiętam jeszcze z podstawówki , mama mojej koleżanki była w bardzo podeszłym wieku i zawsze miałam wrażenie ,że ona jej się wstydzi. Najbardziej przeraża mnie to czekanie ok 3 lat mam cichą nadzieję ,że będzie szybciej.Ponieważ ja już jestem po kwalifikacjach , robiłam 5 lat temu więc nie muszę już czekać na kurs mam tylko uaktualnić dokumenty .Pozdrawiam wszystkich
Iwonka.malinka


Zuza z nami od 9-02-2012
Awatar użytkownika
malwina68
Posty: 42
Rejestracja: 02 maja 2008 00:00

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: malwina68 »

Iwonka ,malinka , wydaje mi się że wszystko zależy od wychowania ,miłości i więzi między dzieckiem a rodzicami, co o tym myślisz? podziel się swoim doświadczeniem , masz już synka proszę napisz jak to było u was i ile lat miał mały jak do was trafił.?
Chętnie bym skorzystała za jakiś czas jak już będzie z nami dziecko z rad kogoś kto już ma adoptusia w domku.
:lol:
Tatiana37
Posty: 96
Rejestracja: 30 cze 2010 16:42

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: Tatiana37 »

Iwonko,jeśli nie chcesz czekać tak długo,zarejestruj się dodatkowo w ośrodku adopcyjnym w Otwocku.Honorują kwalifikacje z innych ośrodków.Ja tak zrobiłam,bo czekałam u siebie na drugą córkę ponad trzy lata i mnie zmierziło.Po dwóch miesiącach,znalazło się dla mnie dzieciątko.Spróbuj u nich.Znajdziesz ich na portalu www.twoja-adopcja.pl
Awatar użytkownika
iwonka.malinka
Posty: 301
Rejestracja: 21 paź 2010 12:02

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: iwonka.malinka »

malwina68 pisze:Iwonka ,malinka , wydaje mi się że wszystko zależy od wychowania ,miłości i więzi między dzieckiem a rodzicami, co o tym myślisz? podziel się swoim doświadczeniem , masz już synka proszę napisz jak to było u was i ile lat miał mały jak do was trafił.?
Chętnie bym skorzystała za jakiś czas jak już będzie z nami dziecko z rad kogoś kto już ma adoptusia w domku.
:lol:
Synek miał 6 miesięcy i na całe szczęście był w pogotowiu rodzinnym u cudownych ludzi , 5 lat minęło jak jeden dzień , teraz jest w zerówce - świtny z niego chłopak ,trochę rozpieszczony przez tatę , jak będziesz miała pytania to pisz na priva

Dodane -- 28 Paź 2010 23:15 --
Tatiana37 pisze:Iwonko,jeśli nie chcesz czekać tak długo,zarejestruj się dodatkowo w ośrodku adopcyjnym w Otwocku.Honorują kwalifikacje z innych ośrodków.Ja tak zrobiłam,bo czekałam u siebie na drugą córkę ponad trzy lata i mnie zmierziło.Po dwóch miesiącach,znalazło się dla mnie dzieciątko.Spróbuj u nich.Znajdziesz ich na portalu http://www.twoja-adopcja.pl

Dziś się zarejstrowałam w nich cała moja nadzieja , bo 3 lata to chyba umrę z tęsknoty , dobrze że mam synka i mam się czym zająć. Powiedziałam mu ,że będzie miał siostrzyczkę a on mamuś a możemy jutro po nią jechać ... :lol: :lol: :lol:
Iwonka.malinka


Zuza z nami od 9-02-2012
Awatar użytkownika
waniliaka
Posty: 977
Rejestracja: 28 lis 2004 01:00

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: waniliaka »

Pierwsze dziecko adoptowalismy kiedy mieliśmy po 28 lat, drugie - dziesięć lat więcej.
Pewnie, że sił fizycznych miałam mniej, natomiast doświadczenie życowe i jakieś zdecydowanie większe opanowanie i cierpiwość - bardzo mi pomogły :) - to chyba przyszło z latami.
Przy synu byliśmy baaaaaardzo ambitnymi rodzicami, natomiast teraz jesteśmy normalnymi :lol: i tak jest chyba lepiej :)
wanilka szczęśliwa matka dwóch ludzików





http://wanilia39.blox.pl/html
Awatar użytkownika
iwonka.malinka
Posty: 301
Rejestracja: 21 paź 2010 12:02

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: iwonka.malinka »

Przy synu byliśmy baaaaaardzo ambitnymi rodzicami, natomiast teraz jesteśmy normalnymi :lol: i tak jest chyba lepiej :)[/quote]


Coś mi się wydaje ,że u nas to samo będzie :wink:
Iwonka.malinka


Zuza z nami od 9-02-2012
Awatar użytkownika
kasialu
Posty: 1394
Rejestracja: 13 mar 2004 01:00

Re: Czy jestem za stara na adopcję ?

Post autor: kasialu »

Ja też przy drugim dziecku byłam mniej ambitna niż przy pierwszym...chociaż pojawiło się po 7 miesiącach od pojawienia się pierwszego. Nie ma to widać znaczenia, czy to kilka miesiecy, czy kilkanaście lat.
Dwie drogi, dwa szczęścia...
Esy
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2011 22:03

Re: Wiek rodziców adopcyjnych

Post autor: Esy »

Witam,
Pozwolę sobie zabrać głos w sprawie wieku rodziców adopcyjnych ponieważ sama jestem dzieckiem z adopcji a obecnie z Mężem staramy się o adopcje :)
Gdy zostałam adoptowana jako niemowlak moi rodzice byli w wieku 38 i 51 lat. Z punkt widzenia dziecka w wieku szkolnym nie było to problemem, choć brakowało mi wspólnej aktywności z rodzicami, np narty, łyżwy. Tak jak p. D.Dominik napisała, moi rodzice niekoniecznie utrzymywali kontakty z innymi rodzicami kolegów czy koleżanek, mieli nieco inne poglądy na życie, ich znajomi mieli dzieci dużo starsze ode mnie. Ta różnica wieku stawała się coraz bardziej widoczna w szkole średniej, to był czas kiedy rodzice przeszli na emeryturę, mieli też inne poglądy wychowawcze. Proszę mnie źle nie zrozumieć, są wspaniałymi Ludźmi i sama chciałabym potrafić być takim Rodzicem jak oni są/byli w procesie mojego wychowania. Ale jako dziecko mogę napisać ze dostrzegałam to różnice wieku w bardzo wielu sytuacjach. A obecnie, po prostu brakuje jednego pokolenia.

Z Mężem decydując się na adopcje nie określaliśmy ani płci ani wieku (mamy po 30 lat). Uważamy, ze jesteśmy rodziną, która może dać Dziecku Rodzinę, Dom, o to będziemy się starać. Czy wiek dziecka i granica wieku jest w tym najważniejsza... dla nas nie.
Mój Mąż zadał mi raz pytanie dotyczące wieku adoptowanego dziecka, czy jeśli powiedziano by nam że jest dziecko 10-letnie do adopcji którego nikt nie chce to czy bym się nie zgodziła?
Zgodziłabym się, bo to właśnie to dziecko potrzebuje Rodziny. A my chcielibyśmy dać mu tą rodzinę.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcyjne dylematy”