kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
just.in
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2011 01:54

kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: just.in »

Witam.
Kilka tygodni temu zakończyliśmy szkolenie w ośrodku adopcyjnym i otrzymaliśmy pozytywną kwalifikację. Jednak... Telefonicznie udzielono mi informacji, że mamy kwalifikację na dziecko 5-6 letnie a my chcieliśmy adoptować dziecko nieco młodsze (3-4 letnie, mówiliśmy o tym na szkoleniu). Nie wiem, co dalej, czy te ramy wiekowe są sztywne czy ośrodek nagnie się do naszych oczekiwań? Nie mamy w zasadzie innych oczekiwań wobec dziecka ale nie jesteśmy gotowi na adopcję dziecka w wieku szkolnym. Może lepiej zgłosić się do ośrodka i wyjaśnić tę kwestię?
Awatar użytkownika
iwonka.malinka
Posty: 301
Rejestracja: 21 paź 2010 12:02

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: iwonka.malinka »

Witaj w jakim jesteś wieku , bo nie napisałaś ?
do 40 lat możesza adoptować niemowlaka
Iwonka.malinka


Zuza z nami od 9-02-2012
Awatar użytkownika
elawula5
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2008 00:00

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: elawula5 »

Witaj just.in,
Mieliśmy podobną sytuację. Bardzo pragnęliśmy adoptować dziecko do 1 roku życia a w kwalifikacjach postanowiono, że otrzymamy dziecko w wieku 3-4 lat. Napisałam pismo do Dyrektora Ośrodka. Pomogło. Zostaliśmy rodzicami 4 miesięcznej kruszyny. Powodzenia!
just.in
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2011 01:54

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: just.in »

Ja mam 32 lata a mąż 43. Nie chcieliśmy niemowlęcia - z kilku powodów. Chcieliśmy dziecko do 4 roku życia. Dzięki elawula5, zapewne, tak, jak Wy, pójdziemy pogadać z paniami z ośrodka.
just.in
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2011 01:54

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: just.in »

nieaktualne. za tydzień jedziemy poznać syna.
magda21
Posty: 166
Rejestracja: 05 cze 2011 19:13

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: magda21 »

just.in pisze:nieaktualne. za tydzień jedziemy poznać syna.

ale napisz coś wiecej.
just.in
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2011 01:54

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: just.in »

ma niespełna 5 lat i na imię Piotruś. widzieliśmy go tylko na zdjęciu, przejęci jesteśmy bardzo. napiszę więcej jak będziemy już po spotkaniu.
gawroann
Posty: 1409
Rejestracja: 20 sie 2010 12:31

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: gawroann »

just.in
Napisz coś bo nie możemy się doczekać :)
Styczeń 2011 - pierwsze spotkanie w Ośrodku,
Sierpień - Wrzesień 2011 - warsztaty
Wrzesień 2011 Otrzymaliśmy kwalifikację
15 Czerwiec 2012 Zadzwonił :) Mamy synka :)
06 lipiec 2012 Malutki jest już z nami :)
11 wrzesień 2012 - Mały jest nasz na zawsze :)
Awatar użytkownika
gonga
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2008 00:00

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: gonga »

Biuro Rzecznika Praw Dziecka - zgłaszajcie wszystkie nieprawidłowości w ośrodka adopcyjnych

Ośrodek nie chce przyjąć Twoich dokumentów? Nie uznaje uzyskanych zaświadczeń? Wymaga dodatkowych szkoleń? Biuro Rzecznika Praw Dziecka prosi o zgłaszanie pisemne (na adres ul. Przemysłowa 30/32, 00-450 Warszawa) napotkanych utrudnień lub nieprawidłowości ze strony ośrodków adopcyjnych. Biuro Rzecznika również zauważa potrzebę zmiany ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
just.in
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2011 01:54

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: just.in »

oj, jest ciężko. malec ma za sobą wiele negatywnych zmian. w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był w rodzinie zastępczej, gdzie skończył mu się czas pobytu. odwiedzała go rodzina, mówił do nich "mama" i "tata", mieli go adoptować, po kilku wizytach zmienili zdanie. krótko potem Piotrek trafił do domu dziecka. pierwsze nasze spotkanie przebiegało nawet fajnie dopóki nie domyślił się, że próbujemy z nim wejśc w bliższe relacje. zapytany, czy możemy jeszcze przyjechać, odparł, że nie, nie chciał też, by do niego dzwonić. zadzwoniłam dziś, zapowiedzałam się na poniedziałek, znów mi odpowiedział: "nie nie". opiekunka mówi, że on jak gdyby nie ma potrzeby posiadania mamy i taty, nie tęskni do nich jak inni jego rówieśnicy, na nic już nie czeka. bardzo go skrzywdzono. czy otworzy się na nas?
magda21
Posty: 166
Rejestracja: 05 cze 2011 19:13

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: magda21 »

oh jej, On się boi mieć nadzieję :( nie wiem co mogę mądrego napisać... nadal trzymam kciuki za Was, i za Piotrusia, długa droga przed Nim przed Wami ... wszystko zależy od Was... powodzenia i cierpliwości . I czekam na kolejne wieści .
Awatar użytkownika
waniliaka
Posty: 977
Rejestracja: 28 lis 2004 01:00

Re: kwalifikacja niezgodna z oczekiwaniami

Post autor: waniliaka »

dużo ciepła i miłości trzeba będzie dać Małemu. jeśli tylko macie na to siłę - walczcie o niego... On już nie może kolejny raz przeżyć odrzucenia!
wanilka szczęśliwa matka dwóch ludzików





http://wanilia39.blox.pl/html
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”