ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

ilonas1
Posty: 89
Rejestracja: 23 lis 2011 19:49

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: ilonas1 »

hej wiesz my w lodzi w Archidiecezjalnym OAO złożyliśmy dokumenty 2 listopada i mieliśmy już rozmowę umówieni jesteśmy na diagnozę psychologiczna . Pytaliśmy, ale powiedzieli że w katolickich przez 2012 rok pracują i dokumenty przyjmują, a co dalej to zobaczymy, ale powiedzieli, że nawet gdyby ich zlikwidowano to dokumenty przekażą innym i w innym będziemy czekać na nasze szczęście pod warunkiem, że się zakwalifikujemy
listopad 2011 pierwsza wizyta w AOAO
2012 gromadzenie dokumentow ,rozmowy z psychologiem ,testy
kwiecien 2013 wizyta w domu
czerwiec 2013 kwalifikacje na kurs
wrzesien 2013 szkolenie
grudzien 2013 nareszcie kwalifikacja
czekanie na ten tel
pazdziernik 2014 zadzwonil ten tel
listopad 2014 mamy piecze
gawroann
Posty: 1409
Rejestracja: 20 sie 2010 12:31

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: gawroann »

Witam,
Powiem wam, że z mojego punktu widzenia nowa ustawa spowoduje to , iż dzieci w patologicznych rodzinach będą sztucznie trzymane przez asystentów rodzinnych. No bo co taki człowiek może jeśli matka i ojciec piją, nie mają pracy. Nie zmusi ich siłą do zmiany. Oni będą obiecywać, że się zmienią a tak naprawdę to nic się nie zmieni.
A odnośnie rodziców adopcyjnych to powiem brzydko są obecnie produkowani na potęgę przez ośrodki adopcyjne. Ponieważ każda para, która zgłosiła się do końca czerwca (jeśli się nie mylę) to musi przejść jeszcze całą procedurę w tym roku. My mieliśmy kwalifikację we wrześniu i już oczekiwało około 60 rodzin, na ten moment jest ponad 70 a jeszcze nie ma końca roku. Nie mówiąc już o tym, że publiczne ośrodki będą mogły pobierać opłatę. Co dla mnie nie jest zrozumiałe ponieważ są PUBLICZNE i na coś płacimy podatki.
Pozdrawiam
Styczeń 2011 - pierwsze spotkanie w Ośrodku,
Sierpień - Wrzesień 2011 - warsztaty
Wrzesień 2011 Otrzymaliśmy kwalifikację
15 Czerwiec 2012 Zadzwonił :) Mamy synka :)
06 lipiec 2012 Malutki jest już z nami :)
11 wrzesień 2012 - Mały jest nasz na zawsze :)
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowni Państwo, nie moje forum ale się "wetnę".
Jak łatwo jest przekręcić dobre intencje.
"produkujemy na potegę" Was, tj. rodziny adopcyjne właśnie teraz, abyście po nowym roku nie musieli płacić. Ot co i tyle mojego komentarza.
D.Dominik, OAO Rzeszów
michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: michalina0123 »

Witajcie
Czy orientujecie się może, kiedy bedzie wiadomo które AO będą istniały nadal w woj. mazowieckim?
Czy jeżeli czekamy aktualnie w niepublicznym to przez kilka pierwszych miesięcy będziemy "w zawieszeniu" ? I nasza droga będzie dłuzsza?

Pozdrowienia
Aglaia
Posty: 825
Rejestracja: 02 lis 2007 01:00

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: Aglaia »

To chyba zależy od ośrodka, Szpitalna i KOAO w Warszawie pewnie się ostaną (raczej wyrabiają limit min. 20 adopcji rocznie bo taki chyba jest w tej nowej ustawie). Co do innych to nie mam pojęcia.
gawroann
Posty: 1409
Rejestracja: 20 sie 2010 12:31

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: gawroann »

OAO Rzeszów pisze:Szanowni Państwo, nie moje forum ale się "wetnę".
Jak łatwo jest przekręcić dobre intencje.
"produkujemy na potegę" Was, tj. rodziny adopcyjne właśnie teraz, abyście po nowym roku nie musieli płacić. Ot co i tyle mojego komentarza.
D.Dominik, OAO Rzeszów
Szanowna Pani,
Może źle się wyraziłam, nie o to mi chodziło. Miałam na myśli to, że wcześniej nie było tyle warsztatów w jednym terminie i osoby po kwalifikacjach sukcesywnie dostawały propozycje dzieci, a teraz jeśli się skumuluje tyle par to będą dłużej czekać.
Myślę, że wiele osób bardzo jest wdzięcznych, że może skończyć te warsztaty do końca roku i nie płacić za to. Jednak większość par, które wcześniej się zgłosiły czekały na warsztaty i kwalifikacje po dziewięć miesięcy a nawet i rok. A osoby, które zostały przyjęte w czerwcu zrobiły dwa razy szybciej.
Proszę mnie nie winić za to, że jestem trochę zła, że ja musiałam dłużej czekać na kwalifikację, a tak naprawdę to zaczynamy czekać prawie w tym samym czasie.
Styczeń 2011 - pierwsze spotkanie w Ośrodku,
Sierpień - Wrzesień 2011 - warsztaty
Wrzesień 2011 Otrzymaliśmy kwalifikację
15 Czerwiec 2012 Zadzwonił :) Mamy synka :)
06 lipiec 2012 Malutki jest już z nami :)
11 wrzesień 2012 - Mały jest nasz na zawsze :)
Awatar użytkownika
ewe1
Posty: 35
Rejestracja: 10 lis 2009 01:00

Re: zmiany w prawie adopcyjnym

Post autor: ewe1 »

Witam
My jesteśmy z okolic Rzeszowa , w ośrodku mówiono nam o 2 latach oczekiwania , czekamy juz ponad 2 . Bardzo obawiamy sie nowej ustawy choc wszyscy raczej uspokajają , ale jak nasze dokumenty trafią do marszałka z dokumentami z innych ośrodków to nasz czas oczekiwania może się jeszcze sporo wydłużyć
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: quassi »

artykuł w tym temacie, może kogoś zainteresuje...
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... opcje.html
Awatar użytkownika
iwcia83
Posty: 833
Rejestracja: 26 lis 2011 12:59

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: iwcia83 »

Witam, my z mężem pierwszą wizytę mieliśmy z początkiem listopada. Pani powiedziała, że już to jest rozpoczęciem procedury ale i tak będziemy musieli płacić za kurs. A ktoś napisał, że prawo nie działa wstecz. Niestety chyba jednak tak. Z końcem grudnia mieliśmy już wszystkie dokumenty, ale z racji tego, iż ośrodek zmienia siedzibę, to zaproponowano by poczekać z dokumentacją do stycznia. Dziś czekamy aż się tam zorganizują i będziemy mogli odwiedzić ośrodek.
będę mamą wcześniej czy później ;)
5.12.2011 - pierwsza wizyta w OA
23.08.2012 - kwalifikacje

18.10.2013 - zadzwownił TEN telefon, mamy córeczkę. Jesteśmy najszczęśliwsi pod słońcem! :)
Awatar użytkownika
Michurajki
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2011 22:55

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: Michurajki »

Witam, myślę że dlatego będziecie płacić bo nie złożyliście dokumentów w 2011 pisałam o tym, OAO zwodziły bo same nie wiedziały co im się lepiej opłaca, niestety a szkoda bo przecież robimy wszystko dla dobra dzieci.
Pozdrawiam
Mama cudownego Synka i ... cudownej Córeczki
ilonas1
Posty: 89
Rejestracja: 23 lis 2011 19:49

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: ilonas1 »

Witajcie my zlozylismy dokumenty w listopadzie czekamy teraz na diagnoze psychologiczna czego sie zreszta strasznie boimy a i tak mowiono nam o oplacie wiec to chyba nie ma znaczenia

zmieniono wielkość liter/moderator
listopad 2011 pierwsza wizyta w AOAO
2012 gromadzenie dokumentow ,rozmowy z psychologiem ,testy
kwiecien 2013 wizyta w domu
czerwiec 2013 kwalifikacje na kurs
wrzesien 2013 szkolenie
grudzien 2013 nareszcie kwalifikacja
czekanie na ten tel
pazdziernik 2014 zadzwonil ten tel
listopad 2014 mamy piecze
Awatar użytkownika
Gość

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: Gość »

Czy ktoś z was ma już wiedzę co nas czeka gdy nie podpiszemy i nieprześlemy do swoich Marszałków zgody na przekazanie naszych akt adopcyjnych z likwidowanych Ośrodków Adopcyjnych do Marszałka właśnie??
Mamy na to czas do 15 stycznia. Tyle, że to niedziela wypada, a jak wiadomo taki urzędnik nie pracuje w soboty i niedziele, zatem mamy czas do piątku 13 !!! czy do poniedziałku 16!!!???
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: Bea_7 »

Dziś o 21.45 w Dwójce zapowiadany jest program T. Lisa na temat nowej ustawy.
Awatar użytkownika
Gość

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: Gość »

Obejrzeliśmy ten program i teraz mam w sobie jeszcze większy niepokój.
Wypowiedzi niektórych były dość " dziwne". Widać, że pojęcie mają ale tylko z tego co wyczytali gdzieś w papierach czy ustawach. Suche fakty i hasła niestety....
Awatar użytkownika
Gość

Re: ADOPCJA - ZMIANY - USTAWA z dnia 9 czerwca 2011 r.

Post autor: Gość »

Niektóre panie przyszły po to by przypomnieć o sobie medialnie, żeby się w TV pokazać, nie miało znaczenia to, że nie miały nic do powiedzenia. Żenujące wystąpienie, nawet się nie przygotowały. Bokserka i spadochroniarka, niezły duet.
Przykro tylko, że oglądającym nie dało to jasnego obrazu o co taj naprawde walczymy. Ktoś ko nie jest w temacie nie załapie o czym był program.
Pochwała wielka dla Pana Dery, on rozumie co się stało i liczę że w swojej partii przetłumaczy to z polskiego na ichni język.
Pan Błaszczak juz zrozumiał. Napisał pismo do Fundacji DAR, popierając akcję, wnosząc sprzeciw w sprawie chorej ustawy.
Poczytajcie mini frum na ichnim portalu. Tam czuc atmosferę walki, wsparcia i zrozumienia o co walczymy!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”