OAO w Olsztynie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
fenix
Posty: 2275
Rejestracja: 18 lut 2005 01:00

Post autor: fenix »

Dzięki Betucha :)
Dlaczego polecasz mi właśnie ten ośrodek? Wcześniej na forum czytałam ze tam są wymagania co do stażu małżeńskiego :(
Czyli to nie dla nas, niestety.
A gdzie Ty się dowiadywałaś? I czy jest szansa żeby zaadoptować noworodka? Wiem ze z tym też może być duży problem, bo większość małżeństw chce małe dzieci i (przepraszam za określenie) "nie wystarcza" ich dla wszystkich.
"Ucz się czekać. Albo zmienią się rzeczy albo twoje serce" -J.M. Sailer
Awatar użytkownika
BEAZAR
Posty: 112
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: BEAZAR »

Witaj Fenix !
Ośrodek na Wojska Polskiego odrzucił nas, gdy nie mieliśmy 5 lat stażu.
Tu znów przychylny okazał się osrodek na Pstrowskiego....
Pozdrawiam !
Beata Romek i Kasienka
Awatar użytkownika
betucha
Posty: 518
Rejestracja: 22 lut 2002 01:00

Post autor: betucha »

no i niestety nie udalo mi sie przebic muru meza :( i dalej stoje w martwym punkcie :? :cry:

A jak u reszty :roll:
Pozdrawiam Betucha od 11 lat walcząca o drugiego bajcla niestety bezskutecznie
Endometrioza :)
Niepłodnośc wtórna
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

hej hej (i taka mala prywata - zwlaszcza hej do beati;-)

betuszka, ty pewnie obeznana w temacie... a ja ostatnio taka zabiegana ze nie mam czasu aby poszukac... nie wiesz jak wyglada sprawa adopcji gdy sie czasowo mieszka za granica?

u nas temat adopcji powrocil jak bumerang... tuz przed pierwszym icsi tez sie szykowalismy, no le wtedy sie udalo... teraz sie szykujemy do zabiegu... ale...

a moze pozostale olsztynskie bociany wiedza?
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

xymena zapraszam na watek Adopcja zagraniczna
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Awatar użytkownika
Hasik
Posty: 677
Rejestracja: 23 mar 2002 01:00

Post autor: Hasik »

Xymena, to wszystko zależy czy masz w Polsce zameldowanie i czy czasem tu bywasz. Jeśli tak, to podobno kwalifikujesz się do adopcji na prawach krajowej, jeśli nie, to na prawach adopcji zagranicznej.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
betucha
Posty: 518
Rejestracja: 22 lut 2002 01:00

Post autor: betucha »

Xymenka

jak chcesz to sie dowiem lub tu masz telefon Do Pani Ani z TPD ( tego płatnego na Wojska Poslkiego 5265639

mozesz dowiedziec sie szczegółow


Ja sadze ze wy na zasadzie polskiej rodziny buziaki
Pozdrawiam Betucha od 11 lat walcząca o drugiego bajcla niestety bezskutecznie
Endometrioza :)
Niepłodnośc wtórna
Awatar użytkownika
xymena
Posty: 6977
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: xymena »

ksieciu, dziekuje, wczoraj przelecialam kilka watkow... ale widze ze generalnei rzecz sie ma adopcji osob mieszkajacych w miare na stale za granica... jedna osoba opisala podobny do mojego przypadek, to jej poradzono... by czekac na powrot do kraju...

hasik, dziekuje za info. mamy zameldowanie i bywamy ale malo...

betucha, dzieki za namiar - skontaktuje sie po swietach, bo na koniec grudnia i styczen zostaje z michalem w olsztynie a sebko po pierwszym tygodniu stycznia wraca do moskwy.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Karolinkan pisze:Witam,
Ja też jestem z Olsztyna i rozpoczeliśmy z mężem przygotownaia o adopcji. Mamy dosyć krótki staż małzeński , ale kilka ładnych lat strań o dziecko i baliśmy się, że nie zostaniemy przyjęci na zajęcia do ośrodka. Na pierwszej rozmowie na którą się udaliśmy, żeby sie wszystkiego dowiedzieć powiedziano nam że nie mamy raczej szans ze wzgledu na staż, ale że jeszcze oddzwonią. Bardzo się ucieszyłam gdy po 2 dniach zadzwoniła do mnie Pani z osrodka i powiedziała że jednak nam przyjmą na kurs od stycznia!!!!:) Teraz zbieramy dokumenty i w grudniu mamy je zanieść. Cieszymy się bardzo:) i nie mogę sie doczekać.
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Awatar użytkownika
betucha
Posty: 518
Rejestracja: 22 lut 2002 01:00

Post autor: betucha »

Karolinkan

w takim razie trzymam kciuki i obyscie sie doczekali :lol:
Pozdrawiam Betucha od 11 lat walcząca o drugiego bajcla niestety bezskutecznie
Endometrioza :)
Niepłodnośc wtórna
Awatar użytkownika
Karolinkan
Posty: 52
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

dziękuję za wsparcie

Post autor: Karolinkan »

Beazarczytałam Twoje posty i widzę że zaczeliście się starać o adopcję podobnie jak my przed upływem 3 lat małżeństwa. Nam kazano udokumentować, że leczymy się dłużej niż 3 lata. Mam pytanie: czy mogłabyś mi w skrócie opisać jak wyglądają te zajęcia w ośrodku na Pstrowskiego? Póki co zbieramy dokumenty i w styczniu zaczyna się kurs. Nie mogę się doczekać i chciałabym wiedziec czego sie spodziewać? Ile osób jest na takich zajęciach? Pozdrawiam ciepło całą Twoją rodzinkę:)
Betucha
dziękuję.
karola
Awatar użytkownika
Karolinkan
Posty: 52
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

Post autor: Karolinkan »

Nikt nie pisze na tym formum:( czyżby nikt nie zaczynał kursu od stycznia 2006r. w Olsztynie tak jak my?
Awatar użytkownika
Karolinkan
Posty: 52
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

Post autor: Karolinkan »

Nikt nie pisze z Olsztyna, ale ja się podzielę swoja nieśmiałą radością. Złożylismy juz wszystkie dokumenty, byliśmy na 2 rozmowie w ośrodku, ustalilismy termin wizyty w domku i kurs zaczynamy od połowy lutego!!!!! Podobno bedzie trwał do końca maja i juz na poczatku czerwca jeśli wszystko będzie dobrze będzie kwalifikacja. Cieszę sie, że tak wszystko szybko się dzieje. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do przyszłości i czuję, że już z radością czekam na nasze maleństwo i mam różne plany i nadzieje z nim związane.
Oczywiscie już w myślach przemeblowuję mieszkanie:) Pozdrawiam innych czekających na swoje szczęscie.
Awatar użytkownika
fenix
Posty: 2275
Rejestracja: 18 lut 2005 01:00

Post autor: fenix »

Karolinko, gratuluję :) teraz to juz wszystko potoczy się (mam nadzieje :D ) szybko i owocnie.
Mnie wprawdzie jeszcze nic nie łączy z olsztyńskim OAO, ale mam nadzieję, że juz niedługo będziemy mogli sie tam wybrać. Ale jeśli zechcesz się podzielić na wątku swoimi odczuciami, będe wdzięczna i zapamietam rady na przyszłość.
Karolonko, mam do ciebie jeszcze takie pytanie. Czy wiesz może jak długi jest czas oczekiwania na maleństwo w twoim oao?
"Ucz się czekać. Albo zmienią się rzeczy albo twoje serce" -J.M. Sailer
Awatar użytkownika
Karolinkan
Posty: 52
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

Post autor: Karolinkan »

Witam Fenix, z tego co mówiły Panie z ośrodka to do tej pory czekało się do ok roku czasu od uzyskania kwalifikacji czyli po skończonych zajęciach. Obecnie jednak ten czas sie wydłuża (jest dużo chętnych, a niestety mniej dzieci) i nie mogą nam określić ile będziemy czekali. Mam nadzieję, że nie długo....Może przyszłe świeta bożego narodzenia będa juz razem???Marzyć można...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”