Badania psychologiczne

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Re: Badania psychologiczne

Post autor: quassi »

czytam o waszych wrazeniach po testach/rozmowach, porownuje z naszymi odczuciami i tak sobie mysle, jak wiele zalezy od osob je przeprowadzajacych... bo nasze nie byly stresujace mimo ze trwaly kilka godzin, bylo ich bardzo duzo i roznego typu (pytania otwarte, typowe testy, cwiczenia manualne itp). chyba dzieki zyczliwej postawie pani psycholog, po prostu im lepsza atmosfera tym latwiej sie przyszli rodzice otworzyc. a im czlowiek czuje sie swobodniej zamiast starac sie "dobrze wypasc" tym lepiej - i dla nas samych, i dla potencjalnego dzidziusia przede wszystkim.

Dodane -- 09.02.2011, 19:51 --

robert nie wiem jak to wyglada w innych osrodkach, u nas nie bylo typowego ogladania mieszkanka czy skupienia na sprawach materialnych, raczej chodzilo o rozmowe i to by nas lepiej poznac... to co nas zaskoczylo to dodatkowy test o reprezentowanych postawach wychowawczych przeprowadzony przez pania pedagog. w ostatecznej opinii pisemnej z osrodka ktora otrzymalismy przed przystapieniem do pride'a jego wyniki zostaly takze uwzglednione.
Radusia
Posty: 3
Rejestracja: 09 sie 2010 15:55

Re: Badania psychologiczne

Post autor: Radusia »

:)))...
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2011 15:22 przez Radusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Radusia
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Re: Badania psychologiczne

Post autor: quassi »

radusia my jestesmy w innym miescie/osrodku, wiec nie odpowiem na twoje pytania dotyczace oao, ani dzieciatka bo dopiero na nie czekamy... co do genogramow (pamietaj ze robicie osobno z m.) to u nas byly one analizowane pod katem tego jakie relacje panuja w waszych rodzinach. z kim utrzymujecie bardzo dobre stosunki a z kim dalsze i dlaczego, co ma wplyw ma bliskosc i tworzenie wiezi lub jej brak. jak to wygladalo w przeszlosci a jak obecnie i czy sie zmieni po adopcji maluszka, jak on sie w tej strukturze odnajdzie (np na czyja pomoc/wsparcie mozecie liczyc, kwestia innych dzieci w rodzinie). jak relacje rodzinne wplynely na budowanie twojego poczucia przynaleznosci i tozsamosci w oparciu o te korzenie (jakie masz wspomnienia z dziecinstwa, moze pamiatki, czy i jak sie celebruje swieta, spedza czas razem). czy cos cie zaskoczylo przy rysowaniu genogramu, może dowiedziales sie czegos nowego, zauwazyles powtarzalnosc pewnych zjawisk. powodzenia!
Awatar użytkownika
Ewa 3
Posty: 20
Rejestracja: 04 cze 2011 11:19

Re: Badania psychologiczne

Post autor: Ewa 3 »

:mur: matko ! jak ja to czytam to mam wątpliwości czy zdamy ten egzamin.
orka632
Posty: 51
Rejestracja: 24 wrz 2010 09:58

Re: Badania psychologiczne

Post autor: orka632 »

Ewa 3 pisze: matko ! jak ja to czytam to mam wątpliwości czy zdamy ten egzamin.
Ewa nie ma się czym przejmować. To są testy psychologiczne i tego nie da się nie zdać :) trzeba być szczerym i w sumie dużo można o sobie się też dowiedzieć. Ja mam bardzo miłe wspomnienia z naszych testów :)
Miłość to biegun ciepła...
Rozpoczynamy procedurę 20-12-2010
Kwalifikacje 03-06-2011
Ten telefon 12-07-2013
Pierwsze spotkanie 14-07-2013
Awatar użytkownika
Ewa 3
Posty: 20
Rejestracja: 04 cze 2011 11:19

Re: Badania psychologiczne

Post autor: Ewa 3 »

:cry: boję się , że znajda tysiąc powodów i mogą nas odrzucić .
mg5
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 18659
Rejestracja: 16 lut 2008 01:00

Re: Badania psychologiczne

Post autor: mg5 »

Kochani Bocianowicze i Bocianówki, ruszyliśmy dziś z europejską kampanią "Pocztówka Nadziei: Nie-Zwykłe Rodziny", o której pewnie już czytaliście na forum.

TUTAJ jest nasza polska galeria pocztówek, zachęcamy do obejrzenia i dodania własnej :)

TUTAJ wyjaśnienie co, jak i dlaczego.



Proszę, wyślijcie swoje pocztówki nadziei znajomym, rodzinie i koleżankom/kolegom ze swoich wątków. Niech nas zobaczą i sami też się zobaczmy. Pokażmy, jak wiele nas jest i ile jest w nas nadziei!
Jeśli macie jakieś pytania, na które odpowiedzi nie zawiera FAQ, pytajcie TUTAJ , będziemy tłumaczyć i wyjaśniać.



 


Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”