OAO w Bielsku-Białej

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
dorota27m1
Posty: 25
Rejestracja: 30 lis 2010 17:55

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: dorota27m1 »

kinga i franciszek pisze:my czekalismy na dziecko zdrowe i udalo sie choc bylo ryzyko matka biologiczna naszego synka miala hiv naszczescie on jest zdrowy
Kasia i Eneasz pisze:Zastanawia mnie to, co piszecie, bo my pytaliśmy Pani Miry na wizycie domowej o tą ogólnopolską bazę rodziców i powiedziała nam, że w przypadku kiedy czekamy na malucha i to bez poważnych deficytów, to zapisywanie do bazy nie ma sensu, bo tam znajdują dzieci tylko małżeństwa gotowe na poważne deficyty, tylko te, których nikt nie chciał w macierzystym ośrodku. Czy w takim razie Wy wszyscy czekacie na dzieci z deficytami???
jakie dokumenty trzeba dostarczyć by przejść kwalifikacje??
Awatar użytkownika
dorota27m1
Posty: 25
Rejestracja: 30 lis 2010 17:55

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: dorota27m1 »

Proszę o jakies wskazówki jak napisać życiorys (autobiografie) do OAO
Awatar użytkownika
Kasia i Eneasz
Posty: 53
Rejestracja: 23 cze 2010 18:31

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: Kasia i Eneasz »

Zapisaliśmy się dzisiaj do Banku Danych. Mam nadzieję, że to coś przyspieszy.
Dla świata jesteś kimś, dla nas będziesz całym światem...
Awatar użytkownika
zaczarowana27
Posty: 1633
Rejestracja: 02 lut 2008 01:00

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: zaczarowana27 »

kinga i franciszek gratuluje synusia.

Witam ja jestem zapisana w OAO BB od maja 2008 r we wrześniu 2008 dostalismy kwalifikację i nadal czekamy :( byliśmy wczoraj w oao i powiedziano nam żebyśmy poszukali w innym oao poniewaz kolejka jest ogromna nawet na starsze dzieci my juz prawie 3 lata czekamy i perspektywa jest kolejnych 3 lat :( straszne i niew wiem dlaczego akurat w tym oao a w innychjest znacznie szybciej znajomi w tym tygodniu zabrali syna do domu po 21 miesiacach oczekiwania w sosnowcu na krzywej a u nas 5-6 lat to jakaś zgroza

aguleknieproponuj oao w otwocku ponieważ P psycholog sama mi odradziła mówiąc ze tam idzie szybko nawet tylko kilka dni jak sie dostaje propozycje ale to są dzieci z bardzo poważnymi zaburzeniami a oao nie podaje RA tych info był nawet ostatni przypadek ze rodzina właśnie u nich znalazła syna i juz po 2 spotkaniu zabrali go do domu a na 2 dzień sie okazało że chłopczyk ma poważne problemy psychiatryczne (oczym nie zostali poinformowani) i dostał ataku agresji w trakcie którego rozmawiał z osobami które żekomo widział i ze oni mordowali i takie tam wiec po tygodniu niesety szczęśliwi RA oddali chłopca przykra sprawa ale niestety tak funkcjonuje oao w otwocku

Mam pyatnie jak sie zapisać do bazy danych gdzie to można zrobić i w jaki sposób ponieważ nas nikt w oao o takim czymś nie poinformował

Pozdrawiam serdecznie i wszystkim życze szybkiego odnalezienia swojego małego szczęścia
Jestem spełniona matka cudnej trójeczki
Zuzia 12.11.2008
Asia 06.06.2011
Wiktor 22.07.2013
Awatar użytkownika
kinga i franciszek
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2010 15:40

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: kinga i franciszek »

zaczarowana27 pisze:kinga i franciszek gratuluje synusia.

Witam ja jestem zapisana w OAO BB od maja 2008 r we wrześniu 2008 dostalismy kwalifikację i nadal czekamy :(
Mam pyatnie jak sie zapisać do bazy danych gdzie to można zrobić i w jaki sposób
Witam goraco jedzcie do OAO w Bielsku tam sie zapiszcie do bazy danych WBD my zapisalismy sie w lipcu 2010 9 listopada zadzwonil telefon ze jest chlopczyk zaraz pojechalismy i to byl nasz synek zakochalismy sie od pierwszego wejzenia a 26 listopada wzielismy go do domu naszego upragnionego synka!!!! Mam takie odczucie ze gdyby nie to ze sie zapisalismy do wbd to malenstwa bysmy do tej pory nie mieli bysmy naszego synka :d wiec naprawdw polecam.
Jesli macie jakies pytania to pytajcie
Pozdrawiam
Kinga

ciach/moderator
PIERWSZA WIZYTA W OAO-19,08,2008
KFALIFIKACJE-20,02,2009
ZADZWONIŁ TELEFON-09-11-2010

ZABIERAMY NASZEGO SKARBA DO DOMU-26-11-2010
ROZPRAWA W SADZIE-21-01-2011
Awatar użytkownika
Kasia i Eneasz
Posty: 53
Rejestracja: 23 cze 2010 18:31

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: Kasia i Eneasz »

No proszę, następna osoba, która potwierdza, że w Bielsku czeka się 5 lat. A Pani Dominik, która doradza w dziale adopcji twierdzi, że w Polsce standardowy czas oczekiwania to 2 lata i kiedy ostatnio jej napisałam, że u nas to 5, to napisała mi, że to nie możliwe, że skoro ktoś czeka tyle czasu, to znaczy, że odrzuca wszystkie propozycje. Wniosek z tego taki, że w Bielsku wszyscy odrzucają propozycję dziecka, bo jakoś wszyscy czekają jednakowo po 4-5 lat. :-(

My właśnie wybieramy się na kurs do ośrodka. Mimo, że mamy już kwalifikację, postanowiliśmy pójść na kurs, bo jak się coś robi, to czas szybciej leci. Ktoś zaczyna może kurs od marca?
Dla świata jesteś kimś, dla nas będziesz całym światem...
Tatiana37
Posty: 96
Rejestracja: 30 cze 2010 16:42

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: Tatiana37 »

Kasia i Eneasz nikt w to nie wierzy,bo chyba nasz ośrodek jest rekordzistą w kraju.Wszyscy,którym o tym mówiłam,pukali się w czoło.I nieprawdą jest,że rodzice wybrzydzają.Po prostu nie ma propozycji,a czas leci.Pozdrawiam Bielskie Bocianki i trzymam kciuki za czekanie.Ja już mam swoje dwa słoneczka:)
FundacjaDAR
Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2010 09:51

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: FundacjaDAR »

zaczarowana27 pisze:aguleknieproponuj oao w otwocku ponieważ P psycholog sama mi odradziła mówiąc ze tam idzie szybko nawet tylko kilka dni jak sie dostaje propozycje ale to są dzieci z bardzo poważnymi zaburzeniami a oao nie podaje RA tych info był nawet ostatni przypadek ze rodzina właśnie u nich znalazła syna i juz po 2 spotkaniu zabrali go do domu a na 2 dzień sie okazało że chłopczyk ma poważne problemy psychiatryczne (oczym nie zostali poinformowani) i dostał ataku agresji w trakcie którego rozmawiał z osobami które żekomo widział i ze oni mordowali i takie tam wiec po tygodniu niesety szczęśliwi RA oddali chłopca przykra sprawa ale niestety tak funkcjonuje oao w otwocku
W odpowiedzi na post zaczarowanej27 w imieniu Niepublicznego Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego przy Fundacji Dziecko - Adopcja - Rodzina w Otwocku, informuję, iż kwestia przedstawiona w powyższym poście, dotycząca wypowiedzi Pani psycholog w OA w Bielsku Białej zostanie przez nas wyjaśniona w drodze oficjalnej. Podane przez nią informacje są nieprawdziwe, nigdy nie zdarzyła się sytuacja dziecka opisana w tym poście.

Zdarzyły się jednak sytuacje, iż macierzyste ośrodki adopcyjno - opiekuńcze (te, do których dziecko zostało zgłoszone pierwotnie i ośrodek ten udziela wszelkich informacji o stanie i rozwoju dziecka), nie przekazywały pełnej informacji o stanie zdrowia dziecka i jego rozwoju, mimo takiego obowiązku. Pełne informacje te ośrodki przedstawiały dopiero w chwili kontaktu kandydatów na rodziców adopcyjnych z dzieckiem. W każdym przypadku przed umówieniem kontaktu z dzieckiem nasz ośrodek telefonicznie, kilkukrotnie składał zapytania o aktualną sytuację zdrowotną i rozwojową dziecka. W odpowiedzi z reguły otrzymywaliśmy informację, iż stan ten nie uległ zmianie.

Aby uniknąć niedoinformowania ze strony macierzystych ośrodków adopcyjno - opiekuńczych wprowadziliśmy obligatoryjne, pisemne zapytanie do tych ośrodków o aktualny stan zdrowia i rozwoju dziecka, zanim zostanie umówiony kontakt.

Jednocześnie, niezrozumiała jest dla nas sytuacja dyskredytacji naszego ośrodka przedstawiona w powyższym poście.

O wynikach przeprowadzonych wyjaśnień z OAO w Bielsku Białej poinformujemy na niniejszym forum.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia: z postu wynika, iż chłopczyk po dwóch spotkaniach z kandydatami na rodzinę adopcyjną został zabrany przez nich do ich domu. Taka sytuacja nie może mieć miejsca, gdyż o sposobie i okresie osobistej styczności z małoletnim decyduje sąd opiekuńczy przed orzeczeniem przysposobienia. Może on określić styczność w formie pieczy nad dzieckiem, dopiero takie orzeczenie sądu uprawnia kandydatów do zabrania dziecka do domu.

Niepubliczny Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy
przy Fundacji Dziiecko - Adopcja - Rodzina
05-400 Otwock, ul. Lennona 1A
http://www.adopcje.waw.pl http://www.oao.fundacjadar.pl
Fundacja Dziecko - Adopcja - Rodzina
05-400 Otwock, ul. Lennona 1 A
www.fundacjadar.pl
www.PragnienieDziecka.pl
www.Twoja-Adopcja.pl
Awatar użytkownika
dorota27m1
Posty: 25
Rejestracja: 30 lis 2010 17:55

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: dorota27m1 »

Czy podchodzi ktos w marcu do kwalifikacji w B-B
Awatar użytkownika
zaczarowana27
Posty: 1633
Rejestracja: 02 lut 2008 01:00

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: zaczarowana27 »

maja10 poczekaj na kwalifikacje i zapisz się do jeszcze kilku OAO na podstwie tej kwalifikacji wpisujesz sie tylko do kolejki moze z innego OAO zadzwonią wcześniej...
ciach/moderator
Jestem spełniona matka cudnej trójeczki
Zuzia 12.11.2008
Asia 06.06.2011
Wiktor 22.07.2013
Awatar użytkownika
martamarek
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2009 01:00

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: martamarek »

Witam Was jestem szczęśliwa mama dzieciątka dzięki OAO B-B czekałam 4 lata na maluszka nigdy nie miałam propozycji które odrzuciłam tam naprawde się tak długo czeka o jednym moge Was zapewnić że w naszym rejonie naprawde w ostatnich latach tylko kilka kobiet urodziło dziecko i je zostawio. Oczekiwanie jest bardzo trudne wiem bo to mam za sobą. Polecam częsty kontakt z ośrodkiem i cierpliwość - choć to bardzo trudne. Za wszystkich trzymam kciuki i wiem że będą tak szczęśliwi jak ja teraz.
Awatar użytkownika
kinga i franciszek
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2010 15:40

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: kinga i franciszek »

witam wszystkich niech mi ktos powie czy po uprawomocnienie wyroku mam jechac do sadu?czy przysla mi do domu? i kiedy moge isc po nowy akt urodzenia mojego synka?
pozdrawiam wszystkich goraco szczesliwa mama :flowers: :love:
PIERWSZA WIZYTA W OAO-19,08,2008
KFALIFIKACJE-20,02,2009
ZADZWONIŁ TELEFON-09-11-2010

ZABIERAMY NASZEGO SKARBA DO DOMU-26-11-2010
ROZPRAWA W SADZIE-21-01-2011
Awatar użytkownika
martamarek
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2009 01:00

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: martamarek »

kinga i franciszek pisze: niech mi ktos powie czy po uprawomocnienie wyroku mam jechac do sadu?czy przysla mi do domu? i kiedy moge isc po nowy akt urodzenia mojego synka?

po uprawomocnieniu się wyroku jest on automatycznie przesyłany do Urzędu Stanu Cywilnego i sporządzają nowy akt urodzenia, postanowienia o przysposobieniu sąd nie wydaje przynajmniej tak było w naszym przypadku.
Tatiana37
Posty: 96
Rejestracja: 30 cze 2010 16:42

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: Tatiana37 »

Jeśli mieszkasz daleko,możesz poprosić o przysłanie Ci aktu urodzenia dziecka do domu.My tak zrobiliśmy.Na stronie internetowej urzędu stanu cywilnego powinny być druki do pobrania w pliku.My ściągnęliśmy taki druk,wypełniliśmy i odesłaliśmy mailem.Można też wysłać prośbę mailem,ale lepiej upewnić się wcześniej telefonicznie,czy nie wymagają na tym ich druku.Przysłano nam do domu akt,nie musieliśmy jechać 400km.Tylko trzeba to monitować telefonicznie,żeby nie utknęło na czyimś biurku.Co do postanowienia sądu o adopcji,jeśli chcesz mieć dokument o adopcji,musisz wystąpić listownie o jego wydanie.Sąd sam nie wydaje takiego dokumentu,chyba,że na prośbę zainteresowanych.Również przysłano mi pocztą.
FundacjaDAR
Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2010 09:51

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: FundacjaDAR »

zaczarowana27 pisze:aguleknieproponuj oao w otwocku ponieważ P psycholog sama mi odradziła mówiąc ze tam idzie szybko nawet tylko kilka dni jak sie dostaje propozycje ale to są dzieci z bardzo poważnymi zaburzeniami a oao nie podaje RA tych info był nawet ostatni przypadek ze rodzina właśnie u nich znalazła syna i juz po 2 spotkaniu zabrali go do domu a na 2 dzień sie okazało że chłopczyk ma poważne problemy psychiatryczne (oczym nie zostali poinformowani) i dostał ataku agresji w trakcie którego rozmawiał z osobami które żekomo widział i ze oni mordowali i takie tam wiec po tygodniu niesety szczęśliwi RA oddali chłopca przykra sprawa ale niestety tak funkcjonuje oao w otwocku
zaczarowana27 OAO w Bielsku-Białej dziś przesłał nam odpowiedź.
Wynika z niej, iż sytuacja opisywana przez Ciebie nie miała miejsca.
[...]Czekamy na obiecane przeprosiny.

Obrazek
Fundacja Dziecko - Adopcja - Rodzina
05-400 Otwock, ul. Lennona 1 A
www.fundacjadar.pl
www.PragnienieDziecka.pl
www.Twoja-Adopcja.pl
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”