OAO w Bielsku-Białej

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kasia i Eneasz
Posty: 53
Rejestracja: 23 cze 2010 18:31

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: Kasia i Eneasz »

dorota27m1 pisze:Czy długa droga jest by dojść do kwalifikacji?
W Bielsku kwalifikację dostaje się stosunkowo szybko i w miłej atmosferze. Polecam. Niestety potem czeka się bardzo długo po kwalifikacji.
Dla świata jesteś kimś, dla nas będziesz całym światem...
Awatar użytkownika
Kasia i Eneasz
Posty: 53
Rejestracja: 23 cze 2010 18:31

Re: CZY SZCZĘŚCIE JEST DALEKO

Post autor: Kasia i Eneasz »

To prawda. My również czekamy na niemowlaka w Bielsku. Teraz niemowlaki idą dopiero do zgłoszonych w 2006 roku. Jeśli o niemowlaki chodzi, to w Bielsku czeka się strasznie długo. Jak dzwoniłam do innych ośrodków, to mówią, że czeka się po 2,5 roku. Nie wiem, czemu u nas tak długo. Ponoć 2,5 to u nas na rodzeństwa do 4 roku życia.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2011 12:04 przez Kasia i Eneasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla świata jesteś kimś, dla nas będziesz całym światem...
Awatar użytkownika
Gość

Re: CZY SZCZĘŚCIE JEST DALEKO

Post autor: Gość »

dorota27m1 ja też adoptowałam poprzez OAO BB więc jestem jak najbardziej w temacie. ja procedure zaczęłam w 2004 roku . czekałam 30 miesięcy.Ponieważ temat jest mi bliski i mam trochę znajomch którzy czekają -stąd wiem a nie SŁYSZAŁAM ze czeka się długo. Poza tym ciągle mam żywy kontakt z naszym OAO - w innym temacie :)
Awatar użytkownika
dorota27m1
Posty: 25
Rejestracja: 30 lis 2010 17:55

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: dorota27m1 »

Kasia i Eneasz pisze: W Bielsku kwalifikację dostaje się stosunkowo szybko i w miłej atmosferze. Polecam. Niestety potem czeka się bardzo długo po kwalifikacji.
a wy długo juz czekacie na adopcje -chciałabym bym na bieżaco o tym klikac -mogę na was liczyc ??/

Dodane -- 21 Sty 2011 21:37 --

ciach/moderator
1 lutego mamy pierwsze spotkanie inform, chcialabym sie dowiedziec co nas czeka-10 lat starań o dzidzie chodzenie od lekarza do lekarza itd.
Awatar użytkownika
kinga i franciszek
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2010 15:40

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: kinga i franciszek »

witam my jestesmy juz po rozprawie synek juz jest nasz nazawsze
PIERWSZA WIZYTA W OAO-19,08,2008
KFALIFIKACJE-20,02,2009
ZADZWONIŁ TELEFON-09-11-2010

ZABIERAMY NASZEGO SKARBA DO DOMU-26-11-2010
ROZPRAWA W SADZIE-21-01-2011
Tatiana37
Posty: 96
Rejestracja: 30 cze 2010 16:42

Re: CZY SZCZĘŚCIE JEST DALEKO

Post autor: Tatiana37 »

Trzymamy zatem kciuki Dorotko!
ciach/moderator
Awatar użytkownika
Kasia i Eneasz
Posty: 53
Rejestracja: 23 cze 2010 18:31

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: Kasia i Eneasz »

Kinga i Franciszek, gratulujemy serdecznie.

Dorota, spotkanie na pewno będzie miłe, nie ma powodów do stresu. Zapytają Was dlaczego się zdecydowaliście, powiecie trochę o sobie, a resztę dowiecie się na bieżąco, co będzie i na jakim spotkaniu.
My jesteśmy też prawie na początku drogi. Czekamy od 21 czerwca 2010 a kwalifikację mamy od 29 listopada 2010.
ciach/moderator
Powodzenia
Dla świata jesteś kimś, dla nas będziesz całym światem...
Awatar użytkownika
beatkaiarek
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2008 00:00

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: beatkaiarek »

My czekamy już 2,5 roku w Bielsku. Kiedy dzwoniliśmy się "przypomnieć", co robimy co 2-3 miesiące, powiedziano nam że jeszcze kolejne 2-3 lata czekania na dzidziusia do roczku, płeć obojętna, bo kończą dopiero 2006 rok, więc wczoraj pojechaliśmy wypełnić papiery do bazy danych, o takiej możliwości poinformowała nas bardzo miła dziewczyna z zielonej poczekalni, i Ci państwo sie już doczekali(Serdecznie pozdrawiam :)!!). I wczoraj kiedy sie wpisalismy do bazy danych, to powiedziano nam że czekanie skróciło się do 1,5 roku, ale mam nadzieję że będzie to jednak krócej, bo cierpliwosć sie kończy, i to bardzo.

Dodane -- 26.01.2011, 09:49 --

Ale panie z ośrodka bardzo miłe, sympatyczne, co uważam że jest bardzo ważne. Szkoda tylko że tak długo trzeba czekać na maleństwo...
Awatar użytkownika
dorota27m1
Posty: 25
Rejestracja: 30 lis 2010 17:55

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: dorota27m1 »

beatkaiarek pisze: I wczoraj kiedy sie wpisalismy do bazy danych, to powiedziano nam że czekanie skróciło się do 1,5 roku

Czy można zaraz po kwalifikacjach zapisać się do bazy danych??
Awatar użytkownika
beatusia80
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2010 01:00

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: beatusia80 »

Można. My kwalifikacje dostalismy we wrześniu a zapisaliśmy się w grudniu. Tez byłam wczoraj w OAO i p. Mira mówiła, że kończą rok 2006 (chodzi o maluszki). Z tymi starszymi troszke lepiej, ale też kawał czasu przed nami...
Tatiana37
Posty: 96
Rejestracja: 30 cze 2010 16:42

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: Tatiana37 »

Dobrze dziewczyny,że o tym piszecie,ile się czeka w Bielsku,bo mnie nikt wcześniej nie chciał w to uwierzyć.
Awatar użytkownika
dorota27m1
Posty: 25
Rejestracja: 30 lis 2010 17:55

adopcja B-

Post autor: dorota27m1 »

Jeśli przejdziemy pomyślnie kwalifikację e Bielsku,to potem możemy adoptować przez ośrodek w Rybniku???
Awatar użytkownika
kinga i franciszek
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2010 15:40

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: kinga i franciszek »

Tatiana37 pisze:Dobrze dziewczyny,że o tym piszecie,ile się czeka w Bielsku,bo mnie nikt wcześniej nie chciał w to uwierzyć.
oj dlugo my czekalismy 2,5 roku tylko ze zapisalismy sie do bazy danych wbd i po czterech miesiacach zadzwonil telefon synek jest juz znami nasz upragniony skarb jestesmy tez juz po rozprawie :D teraz juz jest tylko nasz nasze malenstwo :fala

Dodane -- 28 Sty 2011 12:18 --

Witam widze ze sie zapisaliscie sie do WBD zycze krotkiego czekania i zeby i u was pojawil sie ten skarb wyczekany :D jak najszybciej pozdrawiam
beatkaiarek pisze:My czekamy już 2,5 roku w Bielsku. Kiedy dzwoniliśmy się "przypomnieć", co robimy co 2-3 miesiące, powiedziano nam że jeszcze kolejne 2-3 lata czekania na dzidziusia do roczku, płeć obojętna, bo kończą dopiero 2006 rok, więc wczoraj pojechaliśmy wypełnić papiery do bazy danych, o takiej możliwości poinformowała nas bardzo miła dziewczyna z zielonej poczekalni, i Ci państwo sie już doczekali(Serdecznie pozdrawiam :)!!). I wczoraj kiedy sie wpisalismy do bazy danych, to powiedziano nam że czekanie skróciło się do 1,5 roku, ale mam nadzieję że będzie to jednak krócej, bo cierpliwosć sie kończy, i to bardzo.

Dodane -- 26.01.2011, 09:49 --

Ale panie z ośrodka bardzo miłe, sympatyczne, co uważam że jest bardzo ważne. Szkoda tylko że tak długo trzeba czekać na maleństwo...
PIERWSZA WIZYTA W OAO-19,08,2008
KFALIFIKACJE-20,02,2009
ZADZWONIŁ TELEFON-09-11-2010

ZABIERAMY NASZEGO SKARBA DO DOMU-26-11-2010
ROZPRAWA W SADZIE-21-01-2011
Awatar użytkownika
Kasia i Eneasz
Posty: 53
Rejestracja: 23 cze 2010 18:31

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: Kasia i Eneasz »

Zastanawia mnie to, co piszecie, bo my pytaliśmy Pani Miry na wizycie domowej o tą ogólnopolską bazę rodziców i powiedziała nam, że w przypadku kiedy czekamy na malucha i to bez poważnych deficytów, to zapisywanie do bazy nie ma sensu, bo tam znajdują dzieci tylko małżeństwa gotowe na poważne deficyty, tylko te, których nikt nie chciał w macierzystym ośrodku. Czy w takim razie Wy wszyscy czekacie na dzieci z deficytami???
Dla świata jesteś kimś, dla nas będziesz całym światem...
Awatar użytkownika
kinga i franciszek
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2010 15:40

Re: Jest ktoś z OAO w Bielsku-Białej?

Post autor: kinga i franciszek »

my czekalismy na dziecko zdrowe i udalo sie choc bylo ryzyko matka biologiczna naszego synka miala hiv naszczescie on jest zdrowy
Kasia i Eneasz pisze:Zastanawia mnie to, co piszecie, bo my pytaliśmy Pani Miry na wizycie domowej o tą ogólnopolską bazę rodziców i powiedziała nam, że w przypadku kiedy czekamy na malucha i to bez poważnych deficytów, to zapisywanie do bazy nie ma sensu, bo tam znajdują dzieci tylko małżeństwa gotowe na poważne deficyty, tylko te, których nikt nie chciał w macierzystym ośrodku. Czy w takim razie Wy wszyscy czekacie na dzieci z deficytami???
PIERWSZA WIZYTA W OAO-19,08,2008
KFALIFIKACJE-20,02,2009
ZADZWONIŁ TELEFON-09-11-2010

ZABIERAMY NASZEGO SKARBA DO DOMU-26-11-2010
ROZPRAWA W SADZIE-21-01-2011
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”