OAO w Wałbrzychu

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
mag-a79
Posty: 125
Rejestracja: 01 sie 2010 09:44

Re: OA Wałbrzych

Post autor: mag-a79 »

dzwonilam, dzwonilam i jeszcze mam zadzwonic w listopadzie to nas umowia na spotkanie- to szybciej niz u mnie
dzieki za wskazówki
czekam na rozpoczecie kursu (wrzesień 2011) w KOAO/katedralna
Awatar użytkownika
m_kwiet
Posty: 119
Rejestracja: 17 cze 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m_kwiet »

Ja niestety mam złe doświadczenia z OA w Wałbrzychu. Nasze córy znalazły się dość szybko na liście krajowej, bo dwóch sióstr z (błędnie jak się okazało) diagnozą epilepsji nikt nie chciał, ani w Wałbrzychu, ani w województwie.
Nasz KOAO w Warszawie miał problem we wszystkim - uzyskanie jakichkolwiek danych o dzieciach, zdjęć, wywiadu lekarskiego to początek, utrudnianie i zniechęcanie wręcz do adopcji to koniec. Dosłownie - dyrektor ośrodka adopcyjnego w Wałbrzychu dowodziła naszej "opiekunce" że dzieci nie są warte uwagi, że chore, nikt ich nie chciał i na pewno nie zechce.
Z dużym prawdopodobieństwem zdmuchnęliśmy je jakiemuś dzianemu Niemcowi czy Holendrowi sprzed nosa, bo do tego to jak sądzę zmierzało.
Dom małego dziecka na Asnyka akurat fajnie się zachowywał i był bardzo fair i pomocny.
Sąd wałbrzyski całkiem dał ciała i musieliśmy koczować dwa dni w mieście niemal błagając o wydanie decyzji o styczności. Niby sędziny nie było, ale jak mi się żona poryczała i usiadła pod drzwiami sekretariatu sądu mówiąc, że bez zgody nie wyjdzie, nagle w 10 minut znalazła się sędzina która podpisała..

Ogólnie, wspomnienia nieciekawe. Już nie mówię o tym, że wstrzymano nam sprawę w sądzie, bo dyrektorka OA nie dostarczyła wymaganych przez sąd dokumentów, że sąd musiał ja groźbą wzywać do przefaksowania jakichś papierów. Niemiłe.
Pozdrawiam,
Marcin
Tuptuś Olek lat 7
Adoptusie Olga lat 4 i Zuzka lat 2
http://www.tuptusie-adoptusie.bloog.pl
Awatar użytkownika
Kruszynaija
Posty: 1094
Rejestracja: 27 kwie 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Kruszynaija »

m_kwiet nikt nie jest idealny, jednak w porównania z okresem oczekiwania w pobliskich OA okres oczekiwania na dziecko od momentu złożenia dokumentów do telefonu jest chyba najkrótszy. My pisaliśmy, ze chcemy bobasa do roczku, a bocian przyniósł nam 25-cio miesięczną córeczkę, poza tym do działania OA w Wałbrzychu nie mam żadnych zastrzeżeń. Pracownicy chętnie pomagają RA, osobiście na początku naszego wspólnego życia z Myszą kilka razy z takiej pomocy korzystaliśmy, zarówno telefonicznej, jak też umówiliśmy się na spotkanie.
Mamy córeczkę :)
Awatar użytkownika
m_kwiet
Posty: 119
Rejestracja: 17 cze 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m_kwiet »

Może stawali okoniem, bo się "Warszawka" pojawiła. Dla dzieci to wszytko jedno, ale wierz mi - mieliśmy wrażenie, że już mają kogoś za granicą chętnego na dzieci, umieszczenie ich w bazie ogólnokrajowej było ostatnim krokiem do swobodnej "wysyłki" w świat, zaś zniechęcanie nas na wszelkie sposoby miało to umożliwić. Ot, takie tam dywagacje. Skończyło się dobrze i jest nieźle. Choć niełatwo...
Pozdrawiam,
Marcin
Tuptuś Olek lat 7
Adoptusie Olga lat 4 i Zuzka lat 2
http://www.tuptusie-adoptusie.bloog.pl
Awatar użytkownika
secherezada
Posty: 208
Rejestracja: 29 kwie 2010 21:32

Re: OA Wałbrzych

Post autor: secherezada »

:((((
Ostatnio zmieniony 03 paź 2010 15:58 przez secherezada, łącznie zmieniany 2 razy.
" Miłość (...) Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje (...)" Kocham Cię córeczko.
Awatar użytkownika
Kruszynaija
Posty: 1094
Rejestracja: 27 kwie 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Kruszynaija »

m_kwiet z Twojego opisu rzeczywiście można tak wnioskować, ale na szczęście dziewczynki trafiły jednak do Was :D
Mamy córeczkę :)
m-26
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2010 11:40

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m-26 »

czy ktoś wie ile teraz czeka się na malutkie zdrowe dzieciątko w Wałbrzychu??
m-26
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: niacyna133 »

m-26 ja czekałam 4 miesc od 1-wszej wizyty w OA :D
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
m-26
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2010 11:40

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m-26 »

a jak dawno to było?
bo z tego co czytam to jaszcze 2 lata temu to jakoś wszędzie krócej to trwało

Dodane -- 01 Gru 2010 10:10 --

nie wiem co robić bo jesteśmy zapisani na szkolenie we wrocławiu dopiero na styczeń 2012 a wszystko niby trwa ok 3 lata
a w sumie do wałbrzycha mam dużo bliżej
m-26
Awatar użytkownika
Gość

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Gość »

m-26 my papiery złożylismy w marcu 2009 a w grudniu tego samego roku mielismy juz naszego synka w domu. Najlepiej jak zadzwonisz do wałbrzyskiego oa i porozmawiasz z nimi :D
m-26
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2010 11:40

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m-26 »

dzięki, napewno zadzwonię :D
m-26
Awatar użytkownika
mag-a79
Posty: 125
Rejestracja: 01 sie 2010 09:44

Re: OA Wałbrzych

Post autor: mag-a79 »

ja dzwoniłam, najpierw było nie bo nie ten rejon, pożniej Pani Dyrektor poprosiła o kontakt w listopadzie. A w listopadzie mówila cos o finansowaniu, a generalnie z glosu byla na nie!
razem z mezem stwierdzilismy ze nie ma co kombinować. nasz dzidzius gdzies na nas czeka ... a my czekamy na kurs we wroclawiu.
czekam na rozpoczecie kursu (wrzesień 2011) w KOAO/katedralna
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: niacyna133 »

m-26 czerwiec 2008 papiery ...telefon pażdziernik tego samego roku..
Głównie chodzi o to ze Pani Dyrektor ma swój program i najpierw przeprowadza kwalifikację ( po której można sie spodziewać telefonu o dziecku)potem szkolenie jakies 5 spotkań..Dlatego w WałbrzyskimOA trwa to o wiele krócej niż gdzie indziej ..Zadzwoń i porozmawiaj

Dodane -- 02.12.2010, 21:56 --

m-26 to jak masz do Wałbrzycha bliżej to pewno Cię przyjmą ..Ja ajkbym miała drugi raz wybierać OA to też Wałbrzych.
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
m-26
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2010 11:40

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m-26 »

dziękuję wam bardzo
dzwoniłam i okazało się że możemy składać tam dokumenty i wszystko trwa około 9 m-cy, no oczywiście może się przedłużyć ale to nie to samo co 3 lata we wrocławiu
jeszcze raz dzięki :D
m-26
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: niacyna133 »

m-26 powodzenia
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”