OAO w Gdyni - Demptowie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
skwara11
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2005 00:00

OAO w Gdyni - Demptowie

Post autor: skwara11 »

Jesteśmy na poczatku drogi, podjeliśmy decyzje o adopcji. Na forum dość dużo czyta sie o różnych ośrodkach, czy ktoś z was miał kontakt z ośrodkiem adopcyjnym w Gdyni - Demptowie ? Co oznacza że ośrodek jest niepubliczny. Jaka jest róznica pomiędzy ośrodkiem publicznym a niepublicznym.
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Witaj;
Z Gdyni chyba niewiele osob jest na bocianie ale w watkach z Gdanska, Trojmiasta i Elblaga mozna wyczytac pare slow o tym miescie.
Polecam watki
TRÓJMIASTO I OKOLICE
OAO w Elblągu
Adopcja w Trójmiescie
Gdańsk OAO – kto jeszcze?
Pranie mózgu – OAO Gdańsk
oraz linkownie :)
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Huskisie
Posty: 1117
Rejestracja: 02 gru 2002 01:00

Post autor: Huskisie »

skwara11 - na wiele pewnie się nie przydam, ale dziś byliśmy na naszej pierwszej rozmowie w tym ośrodku. Było bardzo miło - rozmawialiśmy ponad godzinę i dokładnie dowiedzieliśmy się jak wygląda cała procedura kwalifikacyjna. Niestety najbliższy kurs będzie na przełomie stycznia i lutego, także do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość, szczególnie że ostatni kurs właśnie się kończy :? Ciekawa jestem czy zdecydowaliście się na ten ośrodek ?

Tak czy inaczej od nowego roku będę więcej pisać na temat tego OAO. Przed rozmową w ośrodku niewiele wiedziałam na jego temat - trudno było znaleźć cokolwiek konkretnego na naszym forum. Niedługo zaczniemy wypełniać tę lukę 8)
Awatar użytkownika
skwara11
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2005 00:00

Post autor: skwara11 »

Bardzo się cieszę z Twojej wiadomości . My byliśmy w ośrodku 11 października. Pani z którą rozmawialiśmy okazała się bardzo miła i rzeczowa. Jesteśmy na etapie gromadzenia odpowiednich dokumentów. Czekamy na spotkanie z psychologiem i jesli wszystko pójdzie dobrze to spotkamy się w ośrodku, gdyż wówczas organizowany jest kurs. POZDRAWIAM
czupurek
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: czupurek »

To jest nas już trójka. Byłam w ośrodku we wrześniu i teraz czekam na telefon w sprawie terminu rozmowy z psychologiem itestów. Spotkamy sie zapewne na kursie , już mi raźniej :)
Awatar użytkownika
Ankar1
Posty: 242
Rejestracja: 14 sty 2005 01:00

Post autor: Ankar1 »

Witam. A słyszałyście o OA w Pucku ???

Pozdrawiam.
"Jaki by nie był powód do łez,
w końcu i tak trzeba wytrzeć nos."
- ja wytarłam i udało sie !!!
Awatar użytkownika
Marylu
Posty: 25
Rejestracja: 14 gru 2005 01:00

Post autor: Marylu »

Wysłany: 19.12.2005, 15:58 Temat postu: mam małe pytanko


witam cieplutko - okrutnie się cieszę, że odnalazłam w sieci tak wspaniałą , bocianową stronę :)

czy w tym gdyńskim ośrodku jest równiez wymagane zaświadczenie o leczeniu niepłodności?my takiego zaświadczenia nie mamy i nie będziemy miec - nie chcę być królikiem doświadczalnym, faszerowanym hormonami, nie chcę biegać od lekarza do lekarza i żyć nadzieją, że któryś z nich w końcu mi pomoże; po prostu nie zachodze w ciążę, nie chcę znać przyczyny; coraz częściej z meżem myślimy o adopcji - dlaczego nie możemy podzileić się tym co mamy, obdarzyć kogoś uczuciem kto tego potrzebuje?niestety spokoju nie daje mi owe zaświadczenie od lekarza ginekologa...
:cry:
Marylu
[url=http://zp.prv.pl/i.php?ik=288:2hgwge2f][img:2hgwge2f]http://217.96.179.104/b/288.png[/img:2hgwge2f][/url:2hgwge2f]
Nina2
Posty: 781
Rejestracja: 03 cze 2004 00:00

Post autor: Nina2 »

Marylu, witaj :P
nie powiem Ci jak jest w Trójmieście pod tym względem. Wiem tyle, że w Elblągu ten fakt (fakt nie zdiagnozowania przyczyny "niemania dziecka", czy jak powiedziała pani z tamtejszego OAO: "nie znania przyczyny własnej niepłodności") jest interpretowany jako świadczący o niepogodzeniu się z nią. :idea: Dodam, że w tym OAO oficjalnie zaświadczenia o niepłodności nie wymaga się..
Huskisie
Posty: 1117
Rejestracja: 02 gru 2002 01:00

Post autor: Huskisie »

Marylu - my dopiero kompletujemy papiery, ale z informacji, które otrzymaliśmy w ośrodku mamy dostarczyć zaświadczenie o stanie zdrowia od lekarza ogólnego. Oficjalnie nie wymagają zaświadczenia o leczeniu niepłodości, natomiast w rozmowie pani pytała się, czy leczyliśmy się i czy stwierdzono niepłodność. Nasze odpowiedzi notowała w zeszycie - myślę, że najważniejsza jest szczerość. Najlepiej zadzwoń do Ośrodka, umówcie się na wizytę i wszystko będzie jasne.
Awatar użytkownika
Knieja
Posty: 21
Rejestracja: 14 paź 2004 00:00

Post autor: Knieja »

Cześć, czy któraś z Was może napisać w jakich godzinach pracuje ten ośrodek? nie mogę się tam dodzwonić, może mam zły numer? Dzwonię na 6678077. Dzięki!
Awatar użytkownika
Ania71
Posty: 1194
Rejestracja: 02 lip 2002 00:00

Post autor: Ania71 »

witam wszystkich sympatyków gdyńskiego osrodka :D
organizujemy w trójmieście spotkanie adopcyjne /phpbbforum/viewtopic.php?t=33132&start=0
przyjdziecie?
Awatar użytkownika
Zelia
Posty: 2432
Rejestracja: 18 lip 2005 00:00

Post autor: Zelia »

hej
jesteśmy dopiero na początku drogi adopcyjnej, w zasadzie w przyszłym tyg dopiero zadzwonię do OAO, żeby się umówić na spotkanie informacyjne, własnie zastanawiam sie nad ośrodkiem gdyńskim
Huskisie
Posty: 1117
Rejestracja: 02 gru 2002 01:00

Post autor: Huskisie »

Knieja pisze:Cześć, czy któraś z Was może napisać w jakich godzinach pracuje ten ośrodek? nie mogę się tam dodzwonić, może mam zły numer? Dzwonię na 6678077. Dzięki!
Numer jest jak najbardziej ok. W ciągu tygodnia jest czynne od 8 rano poza czwartkiem, gdy chyba dopiero od 14. Piszę co pamiętam z ostatniej rozmowy - niestety nie spisałam sobie godzin urzędowania, a pamięć jest ulotna :oops: Natomiast nie zawsze ktoś urzęduje przy telefonie - czasem panie są w terenie.
Na pocieszenie napiszę Ci, że też nie mogę się do nich dodzwonić :?
Awatar użytkownika
Knieja
Posty: 21
Rejestracja: 14 paź 2004 00:00

Post autor: Knieja »

Dzięki, uzbroję się w cierpliwość i będę próbować dalej.
Awatar użytkownika
Zelia
Posty: 2432
Rejestracja: 18 lip 2005 00:00

Post autor: Zelia »

są ferie - moze oni mają wolne w ferie?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”