OAO w Ciechanowie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Post autor: Nutti »

Lista na dzień 01.03.2010

Doczekani:

Malwa - córeczka Ola - ciąża 9 miesięcy
Jo - synek Adrian i córeczka Natalia - ciąża 9 miesięcy
3asiorek - dwie córeczki - ciąża 11 miesięcy
Nulcia - synek - ciąża 12 miesięcy
Anni - bliznięta - ciąża 11 miesięcy
Ostra - dwie coreczki - ciąża 11 miesięcy
Nutti - synek - ciąża 20 miesięcy
Ka-Ma - córeczka - ciąża 29 miesięcy
Kate305 - córeczka Nadia - ciąża 23 miesiące


Oczekujący:

Ciumpelek (I wizyta 06.09.07) - KWALIFIKACJA 22.02.2008 - od ponad dwudziestu czterech miesięcy czeka na córeczkę w wieku do 12 miesięcy

Nutti (I wizyta 28.03.08 ) - KWALIFIKACJA 09.2008 - od siedemnastu miesięcy czekamy na maluszka w wieku do 12 miesięcy

Mmaajjkkaa (I wizyta 04.08 ) - KWALIFIKACJA 09.2008 - od siedemnastu miesięcy czeka na jak najmłodszego maluszka lub maluszki (bliźniaki)

Ka-Ma - KWALIFIKACJA 27.05.2009 - od dziewięciu miesięcy czeka na maluszka do 1,5 roczku

Platka (I wizyta 11.02.09) - KWALIFIKACJA 10.07.2009 od ponad siedmiu miesięcy czeka na synka lub córeczkę w wieku do 3 latek
Ostatnio zmieniony 31 lip 2010 11:03 przez Nutti, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Post autor: Nutti »

Cicho się tu u nas zrobiło :roll:
Ciumpelku co u Ciebie słychać? Masz jakieś wiadomośći z ośrodka?
Awatar użytkownika
neta10
Posty: 15
Rejestracja: 08 lut 2010 01:00

Post autor: neta10 »

Witam wszystkich podczytuję tutaj od niedawna gdyż od jakiegoś czasu myślę o adopcji Może orientujecie się jak jest z uzyskaniem kwalifikacji jeśli ma się kredyt mieszkaniowy taki do 60tki?
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Post autor: Nutti »

Witaj Neta :) W dzisiejszych czasach prawie każdy ma kredyt... ale na szczęście nie jest to przeszkodą. Jeśli Twoje dochody pozwalają na spłatę rat i utrzymanie dzieciaczka to nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Post autor: Nutti »

Lista na dzień 01.04.2010

Doczekani:

Malwa - córeczka Ola - ciąża 9 miesięcy
Jo - synek Adrian i córeczka Natalia - ciąża 9 miesięcy
3asiorek - dwie córeczki - ciąża 11 miesięcy
Nulcia - synek - ciąża 12 miesięcy
Anni - bliznięta - ciąża 11 miesięcy
Ostra - dwie coreczki - ciąża 11 miesięcy
Nutti - synek - ciąża 20 miesięcy
Ka-Ma - córeczka - ciąża 29 miesięcy
Kate305 - córeczka Nadia - ciąża 23 miesiące


Oczekujący:

Ciumpelek (I wizyta 06.09.07) - KWALIFIKACJA 22.02.2008 - od ponad dwudziestu pięciu miesięcy czeka na córeczkę w wieku do 12 miesięcy

Nutti (I wizyta 28.03.08 ) - KWALIFIKACJA 09.2008 - od osiemnastu miesięcy czekamy na maluszka w wieku do 12 miesięcy

Mmaajjkkaa (I wizyta 04.08 ) - KWALIFIKACJA 09.2008 - od osiemnastu miesięcy czeka na jak najmłodszego maluszka lub maluszki (bliźniaki)

Ka-Ma - KWALIFIKACJA 27.05.2009 - od dziesięciu miesięcy czeka na maluszka do 1,5 roczku

Platka (I wizyta 11.02.09) - KWALIFIKACJA 10.07.2009 od ponad ośmiu miesięcy czeka na synka lub córeczkę w wieku do 3 latek
Ostatnio zmieniony 31 lip 2010 11:08 przez Nutti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: Nutti »

Aby tradycji stało sie zadość aktualizuje listę.
Może maj okaże się dla kogoś szczęśliwy tak jak dla nas trzy lata temu :telefon:

Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda oprócz mnie...

Lista na dzień 01.05.2010

Doczekani:

Malwa - córeczka Ola - ciąża 9 miesięcy
Jo - synek Adrian i córeczka Natalia - ciąża 9 miesięcy
3asiorek - dwie córeczki - ciąża 11 miesięcy
Nulcia - synek - ciąża 12 miesięcy
Anni - bliznięta - ciąża 11 miesięcy
Ostra - dwie coreczki - ciąża 11 miesięcy
Nutti - synek - ciąża 20 miesięcy
Ka-Ma - córeczka - ciąża 29 miesięcy
Kate305 - córeczka Nadia - ciąża 23 miesiące


Oczekujący:

Ciumpelek (I wizyta 06.09.07) - KWALIFIKACJA 22.02.2008 - od ponad dwudziestu sześciu miesięcy czeka na córeczkę w wieku do 12 miesięcy

Nutti (I wizyta 28.03.08 ) - KWALIFIKACJA 09.2008 - od dziewiętnastu miesięcy czekamy na maluszka w wieku do 12 miesięcy

Mmaajjkkaa (I wizyta 04.08 ) - KWALIFIKACJA 09.2008 - od dziewiętnastu miesięcy czeka na jak najmłodszego maluszka lub maluszki (bliźniaki)

Ka-Ma - KWALIFIKACJA 27.05.2009 - od jedenastu miesięcy czeka na maluszka do 1,5 roczku

Platka (I wizyta 11.02.09) - KWALIFIKACJA 10.07.2009 od ponad dziewięciu miesięcy czeka na synka lub córeczkę w wieku do 3 latek
Ostatnio zmieniony 31 lip 2010 11:09 przez Nutti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rybnowski
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2010 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: rybnowski »

Witam Wszystkich
Teraz w maju wybieramy się na testy 8O (2-wizyta) , może ktoś kto już przeszedł ten etap napisze coś o ty bliżej.
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: Nutti »

Witaj,
nareszcie ktoś nowy na wątku naszego ośrodka :)
Ja co prawda testy przechodziłam już baaardzo dawno, ale napiszę Ci co pamietam.

A więc na początek radzę się nie stresować :mrgreen: Testy trwają dość długo, więc trzeba zarezerwować sobie trochę więcej czasu. Nam testy zajęły zdaje się około 3 godzin. Co mogę doradzić... to postawić na szczerść. Najlepiej wpisać pierwszą odpowiedź, która przyjdzie na myśl bez zbędnego zastanawiania się (bo można się nieźle zaplątać). Wiem, że łatwo mi mówić, ale będzie dobrze.

Ja strasznie się denerwowałam :? , ale dziś wiem, że zupełnie niepotrzebnie.
Będziemy trzymać kciuki
Awatar użytkownika
rybnowski
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2010 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: rybnowski »

Dzięki za wsparcie :) .Po pierwszej wizycie w tm ośrodku mamy naprawdę bardzo fajne odczucia ,bardzo mili i sympatyczni ludzie. Teraz z tego co słuchać wszystkie ośrodki przeżywają obllężenie , i tak np. w Warszawie chcieli się z nami umówić na pierwsze spotkanie dopiero jesienią :cry:
Napisz (jeśli nie będzie problem) jak długo trwała wasza droga i po jakim czasie :telefon:
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: Nutti »

No cóż oblężenie to chyba dobre określenie na to co sie dzieje... i z roku na rok jest coraz więcej rodzin, które zgłaszają się do ośrodków.

Jeśli chodzi o nas to od początku:
05.04.2005 odbyliśmy pierwsze spotkanie w ośrodku,
12.09.05 otrzymaliśmy kwalifikację a 10.05.2007 :telefon: i mamy najwspanialszego synka na świecie :lov2:
Aktualnie czekamy na :telefon: po raz drugi.

Jeśli chodzi o OAO to moim zdaniem nie mogliście lepiej trafić.
Awatar użytkownika
rybnowski
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2010 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: rybnowski »

Tylko wam pozazdrościć tego szczęścia , my również swoją drogę w Ciechanowie zaczeliśmy w kwietniu :) , teraz przed nami testy a póżniej ( :?: jeżeli przejdziemy testy )spotkania do kwalifikacji.Najgorsze i najbardziej długie i męczące będzie chyba oczekiwanie :telefon:
Widzę że i Wy oczekujecie na drogiego okruszka , myślę że i do Was jak najszybciej zadzwoni drugi :telefon: Życzę wam tego :D
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: Nutti »

Nie martwcie się testami na zapas, strach ma zawsze wielkie oczy 8O.
A czekanie jest faktycznie najtrudniejsze... nie ma już spotkań w ośrodku i czas się okropnie dłuży :roll: dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wiem, wiem łatwo się mówi za to praktyka trochę szwankuje.

Jak zauważyłeś/łaś czekamy na drugiego malucha w związku z tym czeka nas także dwa razy dłuższy okres oczekiwania na telefon... Teraz to dopiero szkoła cierpliwości. Na pewno z jednej strony nam łatwiej, bo mamy już synka w domu, ale jest i trudniej, bo nie wiadomo kiedy zacząć go przygotowywać na pojawienie się rodzeństwa. Na razie nie wywołujemy tematu zbyt często by dziecko nie musiało tak czekać i tęsknić jak my. Chcemy mu oszczędzić rozczarowania, bo jeśli będą mijały kolejne miesiące lub lata a rodzina nadal się nie powiększy...

A Wy czekacie na swoje pierwsze dziecko?
Spójrz na nasze daty rejestracji na bocianie 8)
Awatar użytkownika
rybnowski
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2010 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: rybnowski »

Witam
Tak po długich latach leczenia i dwuch niestety nie udanych ivitro :( dojrzeliśmy do tego.Niestety jakoś wcześniej nie interesowałem się tym problemem i nie spodziewałem się że adopcjia nie jest taka prosta i że okres ten może być dość długi.Mam nadzieje że niedługo życie w naszym domu się zupełnie odmieni i każdy dzień będzie się różnił od drugiego :D .
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: Nutti »

Rybnowski jak tam testy? Chyba już jesteście po?
Napisz jak Wam poszło i jak samopoczucie.
Awatar użytkownika
rybnowski
Posty: 12
Rejestracja: 01 kwie 2010 00:00

Re: OAO w Ciechanowie

Post autor: rybnowski »

Witam
Właśnie jesteśmy po testach :D ,jeśli chodzi o atmosferę w jakiej się je pisze to naprawdę spoko bardzo miła pani psycholog i naprawdę wszystko ok.
Natomiast od tylu pytań naraz naprawdę może się zakręcić w głowie :roll: .
Niewiem jak wyszły , zobaczymy na omawianiu ale to dopiero po 10.06.
Myślę że może nie będzie najgożej.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”