Jaki staż małżeński???

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Kruszynaija
Posty: 1094
Rejestracja: 27 kwie 2008 00:00

Post autor: Kruszynaija »

W Wałbrzychu też nie patrzą na staż :)
Mamy córeczkę :)
agataka26
Posty: 3281
Rejestracja: 10 sie 2003 00:00

Post autor: agataka26 »

W Wałbrzychu też nie patrzą na staż
Od kiedy?
Dwie adopcje przeprowadzaliśmy za pośrednictwem tego OAO i w obu przypadkach w sądzie staż był ważny.
Bo to nie jest tak, że to OAO wymaga, sądy też wymagają.
Dobre matki od złych odróżnia nie to, że nie popełniają błędów, lecz to co z tymi błędami robią.
http://diabelskimlyn.blox.pl/html
Awatar użytkownika
Kruszynaija
Posty: 1094
Rejestracja: 27 kwie 2008 00:00

Post autor: Kruszynaija »

agataka26 Z nami na kursie była jedna para z półrocznym stażem małżeńskim, a pozostałe miały po 2 do 4 lat stażu. My jako jedyni byliśmy ponad 5 lat po ślubie. Dlatego tak napisałam
Mamy córeczkę :)
agataka26
Posty: 3281
Rejestracja: 10 sie 2003 00:00

Post autor: agataka26 »

Kruszynaija spoko, może coś się zmieniło. Pamiętam, że jak pięć lat temu się dowiadywałam to wymagali pięciu lat stażu. Może od tego odeszli? byle dobrze badali potencjalnych kandydatów.
Na stronie ośrodka też nie ma nic nt stażu.
Może warto zadzwonić.
Dobre matki od złych odróżnia nie to, że nie popełniają błędów, lecz to co z tymi błędami robią.
http://diabelskimlyn.blox.pl/html
Awatar użytkownika
ama73
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2010 01:00

Post autor: ama73 »

Witajcie, dopiero dzisiaj zawitałam na stronki bociana, zdecydowaliśmy się z mężem na adopcję, nasz staż jest niedługi, 5 lipca dopiero 2 latka nam stuknie. Mamy już swoje lata a chcielibyśmy dostać jak najmłodszego krasnalka. Słyszałam , że OAO Piła nie trzyma się tak usilnie tego terminu stazowego, czy to prawda??
Dona
Pytajka
Posty: 96
Rejestracja: 22 sie 2007 00:00

Re: Jaki staż małżeński???

Post autor: Pytajka »

Witam serdecznie i mam pytanie. Czy ktoś wie jak do kwestii stażu podchodzą ośrodki w Trójmieście? Jestem z mężem od 5lat, rok po ślubie, od 2007r udokumentowane leczenie niepłodności. Przeszliśmy 2 moje laparoskopie, 5 nieudanych inseminacji, był też kryzys, który przetrwaliśmy, ja właśnie zbliżam się ku końcowi prawie rocznej psychoterapii. Chcemy dać dziecku miłość, możemy zapewnić dostatnie życie. Chętnie zaadoptujemy 2-3letnie dziecko - niekoniecznie zupełnie malutkie. Mąż ma dziecko z pierwszego małżeństwa (13letnią córkę) i oboje mamy z nią dobre, ciepłe kontakty. Dojrzeliśmy do decyzji o adopcji, jednak na myśl o następnych latach oczekiwań.................. Rozumiem, że obowiązujące procedury mają uchronić dzieci przed kolejną krzywdą - jednak każdy przypadek powinien być rozstrzygany indywidualnie. Z nami dziecko byłoby szczęśliwe...
Od 2006r - 2x laparoskopia, 7x inseminacja.......
ET 09.08, 04.09 - serduszko bije :)
Nina ur. 12.04.2013r
20.07.2015 transfer ostatniego Mrożonego Groszka...
Awatar użytkownika
quassi
Posty: 4579
Rejestracja: 04 kwie 2009 00:00

Re: Jaki staż małżeński???

Post autor: quassi »

pytajka mysle ze najlepiej dzwonic i popytac bezposrednio w osrodkach...

w wielu wymagaja pieciu lat (u nas na kursie zadna z par nie ma mniejszego stazu, jest to jedno z pierwszych pytan),
w innych trzech lat (czytalam tu na bocku), ale rok to bardzo malo i nie wiem, czy ktos sie przychylnie do was odniesie.

ale poki nie zapytasz to sie nie dowiesz, a nic nie tracisz dzwoniac do oao :|
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”