adopcja dziecka w wieku 3-5 lat, jakie macie doświadczenia?

radości i sukcesy ale również problemy, z którymi rodziny adopcyjne mogą się spotkać już po adopcji

Moderator: Moderatorzy po adopcji

jaityka
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2014 12:56

Re: adopcja dziecka w wieku 3-5 lat, jakie macie doświadczen

Post autor: jaityka »

Zachowania trudne dla nas trwały dłużej niż miesiąc, ale miesiąc dla mnie był po prostu najtrudniejszy, apogeum :)


Inna sprawa, że Mała od kilku miesięcy chodzi na terapię, pewnie to też pomogło. I ta terapia potrwa pewnie jeszcze kilka miesięcy.
Yennefer, ale przyznasz, że są to rzeczy do przejścia i im spokojniej się do nich podejdzie, tym łatwiej sobie z nimi radzić emocjonalnie? Z drugiej strony nie wiadomo jeszcze co i u nas wróci, bo czasem podrygi są, ale szybko mijają. Terapeutka mówiła nam, że pewnie na terapię trzeba będzie wrócić, kiedy zacznie się dojrzewanie. Padły też słowa, że ja odpowiem, za wszystkie matki świata.. Za tę starą, za ciocie itp. Teoretycznie jestem na to gotowa, ale będę się martwić, kiedy to nastąpi.
Obyśmy wszyscy mieli jak najwięcej tych pogodnych, fajnych momentów :)
Ale myślę, że klucz do tego, by pogodnie patrzeć na dziecko i życie tkwi w tej akceptacji i pogodzeniu - takie a nie inne jest moje dziecko. Ekscytacji miało w życiu w nadmiarze i ma prawo odreagowywać, póki nie robi krzywdy komuś lub sobie samej. Ona pewnie nie będzie grzeczną, uległą dziewczynką, za długo musiała dbać sama o siebie. Zapewne Twoja córka też.
Ale mimo wszystko ja patrzę w przyszłość optymistycznie :)
XI 2014 - złożenie dokumentów w OA
IX 2015 -kurs
XII 2015 - kwalifikacje
28 IX 2016 - zadzwonił telefon!
3 X 2016 - poznaliśmy naszą córeczkę :)
9XII 2016 - mamy pieczę
9.03.2017 - razem na zawsze:)
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: adopcja dziecka w wieku 3-5 lat, jakie macie doświadczen

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji”