Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

radości i sukcesy ale również problemy, z którymi rodziny adopcyjne mogą się spotkać już po adopcji

Moderator: Moderatorzy po adopcji

bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: bea72 »

Miniula masz szansę wyrazić swoje słowa szukamy osób chętnych do radia, ita pisała już dwa razy nikt do tej pory się nie zgłosił

Wysłane z mojego D5803
Michal
Członek Stowarzyszenia Zarząd Stowarzyszenia Administrator
Posty: 1565
Rejestracja: 13 maja 2002 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Michal »

Stanowisko stowarzyszenia jest w piśmie do MEN i RPG. A jak chodzę ja do telewizji to opowiadam rowniez o swoich odczuciach na bazie swoich doświadczeń jako ojciec adopcyjny. Ja nie lubię wystąpień medialnych, ale w takich sytuacjach nie mam wyboru. Zachęcam do zgłaszania się do mediów, każdorazowo gdy jest taka potrzeba ogłaszamy to na fb i na forum.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

-- Pozdrawiam Michał



bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: bloo »

Miniula pisze:Edukacja.net tekst super.
Dostałam komentarze nt wystąpienia Michała w TVN... niestety, niezbyt entuzjastyczne. Sama nie mogłam oglądać.
Rozumiem, że Michał występuje z ramienia Stowarzyszenia, ale chyba dobrze byłoby gdyby występujący mieli spójne stanowisko, bo z dzisiejszego jego wystąpienia wynikało, że w sumie to problemu nie ma, bo jego dzieci nie widzą niczego niewłaściwego w tej czytance.
Dostałam pytania typu "To jakie jest w sumie stanowisko Stowarzyszenia NB?"
dobrze, że to podnioslaś. Jeżeli Wy, rodzice adopcyjni, nie włączycie się w temat, to będą się wypowiadać osoby, co do których ryzykujecie, że nie przedstawią w pełni Waszego stanowiska. Michał przedstawiał wcześniej swoje nastawienie- jest rodzicem ado, jego ta czytanka nie bulwersuje, rozumie zbulwersowanie rodzin i przynosi ich relację do mediów, ale trudno od niego oczekiwać, ze poczuje się personalnie poruszony tym, co go nie poruszyło. A media oczekują właśnie osobistego poruszenia.

To nie jest więc kwestia stanowiska NB, tylko bierności rodzin adopcyjnych, które są aktywne na forum, ale do mediów nie chcą iść.
Czujemy się idiotycznie pisząc list w imieniu rodzin, kiedy później te rodziny nabierają wody w usta, gdy sprawa się ruszyła medialnie i media właśnie chcą wysłuchać ich relacji.
Cały czas szukamy kogoś do radia. Nie zgłosił się NIKT. Dziś na 18.00 zprasza nas Polsat- znów brak rodzin adopcyjnych. Poważnie, nie rozumiem tej gry. Wyjaśnijcie mi ją, proszę, bo powstał wielki wątek, oburzenie było wielkie, a kończy się tym, że zostajemy z tematem sami i nie spełniamy oczekiwań rodziców adopcyjnych, którzy jednak nie chcą włączyć się w temat ich dotyczący.

Mnie ta sprawa irytuje szczególnie, ponieważ zajmuję się w NB wszystkim poza adopcją i podkreślałam to od samego początku: nie będę się mogła w żaden sposób włączyć się w akcję, liczę na Was.
Jeśli chcecie aby Wasz punkt widzenia był przedstawiony dokladnie, tylko Wy możecie go dokładnie przedstawić. Czekam na zgłoszenia:
[email protected]

zarówno radiowe jak i polsatowskie dziś (to ostatnie mega pilne)
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Miniula »

bea72 jeśli ktos może pofatygować się do mojej dziury to chętnie, może być radio może być tv. Nie mam z tym problemu, ale dojechać nie mam możliwości.
Niestety, mam pod opieką 4 dzieci i wyjazdy odpadają.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Bobetka »

Miniula niestety stacjonarnie :(

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: bea72 »

Miniula napisz na mail który podała bloo,będziemy mieć na uwadze twoje zgłoszenie i jeśli któraś stacja zdecyduje się podjechać na 100% to zrobi
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Miniula »

Wysłane

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


Bacha
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 845
Rejestracja: 07 maja 2002 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Bacha »

Telewizja podjedzie wszędzie, gdzie trzeba, także poprzez swoje stacje zamiejscowe. Musi tylko wiedzieć do kogo. I ja rozumiem, że każdy ma dzieci, kota, psa, męża, przyjaciół i wakacje na głowie, ale Drodzy Rodzice Ado to jest WASZ czas i jeśli się teraz tego nie wykorzysta to lada dwa dni temat ucichnie, zniknie, pojawi się nowy: Prezydent, problem, pogoda i co tam jeszcze. Kiedy odbieram kolejny telefon od dziennikarzy, którzy z wielkim uznaniem mówią o naszym piśmie do MEN i chcą kogoś do wypowiedzi to czuję, że ktoś chce gorące kasztany wyciągać moimi rękoma. Temat jest ważny, całkowicie niepolityczny, niestygmatyzujący, niekonfrontujący i nie związany z Kościołem. Krótko mówiąc bezpieczny i ważny. Móc o tym powiedzieć publicznie to po prostu sukces. I mogę iść o tym mówić, ale ja nie czuję tej czytanki z taką wrażliwością jak Wy. I jest jedyna i niepowtarzalna być może szansa zaproponowania MEN własnej wersji tekstu dla dzieci. A tu CISZA. NIKT za NIKOGO tu NIC nie zrobi, bo za invitrowców do sejmu czy senatu też nie chodzi NIKT. Idą Ci, którzy to czują najlepiej i którzy chcą coś zmienić na lepsze, a nie tylko mówić, że jest źle. Jeśli problemem jest trema czy też obawa, że się coś powie nie tak to powiedzcie. Tu pomożemy i kilku skutecznych rad udzielimy z treningiem wypowiedzi publicznej włącznie. Załatwmy coś wspólnie ale WAMI dla WASZYCH dzieci. One też na to czekają. Bardzo na WAS liczę i mam nadzieję, że zechcecie jednak w tych mediach być. Zawsze można powiedzieć, że nie wypowiadacie się jako rodzice adopcyjni ale jako Stowarzyszenie reprezentujące rodziców adopcyjnych. Czasem tak jest łatwiej i unika się pytań osobistych jeśli ktoś nie chce w osobiste sprawy się zagłębiać. Bardzo licze na Waszą aktywność
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Ita »

Miniula pisze:Dostałam komentarze nt wystąpienia Michała w TVN... niestety, niezbyt entuzjastyczne........
Dostałam pytania typu "To jakie jest w sumie stanowisko Stowarzyszenia NB?"
Ja moze nie bede dolewac oliwy do ognia ale nieprzyzwoite slowa mi sie cisna na usta.... :? :roll:
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: bloo »

Bacha pisze: Zawsze można powiedzieć, że nie wypowiadacie się jako rodzice adopcyjni ale jako Stowarzyszenie reprezentujące rodziców adopcyjnych. Czasem tak jest łatwiej i unika się pytań osobistych jeśli ktoś nie chce w osobiste sprawy się zagłębiać. Bardzo licze na Waszą aktywność
ważne, że to napisałaś. Ja tak właśnie robię, z góry mówię mediom, że chcę być podpisana jako przewodnicząca NB albo po prostu "stowarzyszenie nasz bocian", a nie jako matka, bo nie chodzę do mediów jako osoba prywatna tylko jako dzialaczka. W przypadku osób niebędacych członkami NB można powiedzieć, że wypowiadają się jako środowisko rodzin skupionych wokół NB. I sprawa załatwiona, a prywatność ochroniona.
Bacha
Zarząd Stowarzyszenia
Zarząd Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 845
Rejestracja: 07 maja 2002 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Bacha »

co więcej uważam, że takie stanowisko ma większą siłę oddziaływania, bo można pewne rzeczy uogólnić, albo powiedzieć więcej o problemie. Bo to nie jest wtedy tylko mój problem tylko także większej grupy. A że łatwiej jest wtedy mówić publicznie to wiadomo.
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Miniula »

No dorwałam się na chwilę do kompa, więc mogę szerzej.
Michał, pretensji JA nie mam do Ciebie o nic. Przekazuję co słyszę, nie wiem, nie widziałam.
Ita, nie rozumiem czemu Ci się cokolwiek ciśnie.
Kochani (zwracam się do rodziców ado oraz zaztępczych) - zgadzam się, że to jest NASZ czas, który albo wykorzystamy efektywnie, albo nam przecieknie przez palce.
Teraz jest fala. Za chwilę fala odejdzie, a my zostaniemy z tym durnym podręcznikiem i jeszcze durniejszą w nim czytanką.
I do kogo wtedy pretensje? Do NAS SAMYCH.
Moje dziecko idzie za 3 lata do szkoły i ja nie chcę wtedy widzieć w podręczniku takich wypocin!
Pomyślcie.
W Superstacji nie pokazano twarzy, nie podano personaliów. Jeśli chcecie chronić swoją prywatność, możecie sobie to zastrzec.
Ale działajmy, po prostu. Bo nikt za nas pracy nie wykona.
Uciekam pracować dalej, a Wy myślcie ;-)

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Ita »

Miniula pisze:Ita, nie rozumiem czemu Ci się cokolwiek ciśnie.
to juz tlumacze: Nie podoba sie? to zrob to lepiej (to oczywiscie nie jest personalnie do Ciebie, tylko do wszystkich osob, ktore oburzyly sie na czytanke a wypowiedz Michala im sie nie podobala. I nie jest to absolutnie zlosliwe, ale az mnie skreca, ze ktos sam tylka nie ruszyl a ma czelnosc krytykowac dzialalnosc innych.
Dostałam pytania typu "To jakie jest w sumie stanowisko Stowarzyszenia NB?"
Moje zdanie i podkreslam ze, to jest moje zdanie: Stowarzyszenie ze swojego stanowiska nie musi sie tlumaczyc postronnym osobom a tylko czlonkom Stowarzyszenia (Do ktorego jestescie nieustajaco goraco zapraszane)
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: wako »

Jestem mamą adopcyjną i równocześnie zastępczą, jeżeli jest potrzeba wystąpienia w mediach to nie ma problemu. Tylko tak jak u miniuli - wyłącznie w miejscu zamieszkania, wysyłam informację na maila bociana.
bloo
Członek Stowarzyszenia
Posty: 10041
Rejestracja: 13 kwie 2008 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: bloo »

dziekujemy za odzew, mamy już trzy kontakty do rodziców adopcyjnych i jeden do mamy zastępczej :) Zapraszamy kolejne zainteresowane osoby. Niestety sprawa radia dalej w mocy, potrzeba kogoś z Warszawy (albo kogoś, kto dojedzie) :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji”