Spać razem z dzieckiem czy osobno?

radości i sukcesy ale również problemy, z którymi rodziny adopcyjne mogą się spotkać już po adopcji

Moderator: Moderatorzy po adopcji

Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Morela7 »

Hej
tyle samo jes zwolenników jak i przeciwników spania z dzieckiem :D
ja należe do zwolenników i to zagorzałych spania z dzieckiem, jak przywieźliśmy małą do domu to nie mogłam przeboleć tego jak ona się wciskała w róg łózeczka, przerażona i płacząca :( więc bardzo szybko wylądowała u nas w łózku, w którym śpi zresztą do dziś :mrgreen: powoli zaczynamy ją przekładać do jej łóżka bo jest nam poprostu za ciasno i mała się rozkopuje strasznie a my jesteśmy 2 zmarźluchy :wink: ale i tak później przychodzi do nas w nocy, a łózko jej stoi i tak w naszej sypialni obok naszego łózka pomimo tego że ma do dyspozycji 2 duże pokoje swoje, zaraz napiszę dlaczego tak robimy.
Uważam że spanie w jednym łózku z dzieckiem pozwoliło nam szybko zbudować bliskość, szybciej dało Zuzi poczucie bezpieczeństwa, szybciej dało zbudować więź, jak się przebudzała to mogła sie przytulić do nas i nie czuć się bezpieczna, Zuzia spała sama w dd od urodzenia w szczebelkowym łózeczku do 13 mc życia, więc to spanie jej z nami przyniosło wiele korzyści.
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Bobetka »

Zadałam pytanie o te wspólne spanie psychiatrze. Mamy skończyć z tym procederem. Czas dać dziecku dojrzeć 8) Expresik już wie i jest wielce oburzony :lol:

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: alexa79 »

Bobetka pisze: Expresik już wie i jest wielce oburzony :lol:
biedny Expresik ;)
Awatar użytkownika
jk81
Posty: 2577
Rejestracja: 14 gru 2011 20:55

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: jk81 »

Bobetka pisze:Mamy skończyć z tym procederem. Czas dać dziecku dojrzeć 8) Expresik już wie i jest wielce oburzony :lol:
A jak Ty się na to zapatrujesz?
12.2011 pierwsza wizyta w OA (złożenie kompletu dokumentów)
10.2012 telefon- są dzieci (roczniki 2009 i 2010)
11.2012 po sprawie ado
--------------------------------------------------------------------
Bocianowe Koleżanki- szczęścia dla Wa
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Bobetka »

jk81 pisze:
Bobetka pisze:Mamy skończyć z tym procederem. Czas dać dziecku dojrzeć 8) Expresik już wie i jest wielce oburzony :lol:
A jak Ty się na to zapatrujesz?
Doktor, który na moje pytanie udzielił mi takiej rady - to nasz rodzinny Guru :flowers: Z tych względów wezmę sobie jego sugestie do serca. Oczywiście, gdy zajdzie taka jednostkowa potrzeba wspólnego spania - nie widzę nadal przeszkód. Gdy synuś przyjdzie w nocy, bo będzie miał zły sen - też go nie wyrzucę :wink:
Dodam tak dla porządku, że Expresik nie spał ze mną ciągle, tylko sporadycznie.

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
Onaja
Posty: 2309
Rejestracja: 14 mar 2006 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Onaja »

Bobetka, a możesz tego Waszego guru :) zapytać, jak się zapatruje na spanie z maluchami? Wszak Expresik to już nie Expresik tylko Expres. A między Expresem a Expresiątkiem i między podejściem do nich jest jednak różnica.
Moje dziewczyny długo jakoś lądowały w naszym łóżku. Tzn. zasypiały u siebie i jakoś tak budziły się z nami :lol: Najczęściej przychodziły między 2 a 3 rokiem życia. Teraz też się zdarza, choć już sporadycznie.
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Bobetka »

Onaja :oops: zgadnij, gdzie rano obudziło się Expresisko :roll: Jakoś tak wstał w nocy. Poszedł do kuchni. Napił się. Wrócił do swego pokoju. Wziął pluszaka. Zamknął drzwi (od strony korytarza), żeby jego alergeny-koty nie wchodziły. Przyszedł do pewnego łóżka 8) A ta osoba, która na nim spała .... przepuściła go i przykryła kołdrą :bye:
A tak odpowiadając na twoje pytanie. Mamy nie spać razem ze względu na wiek. Ponadto w naszym przypadku nie możemy zasłaniać się już budowaniem właściwej więzi, bo ona już jest - dokładnie prawidłowa :)

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
Onaja
Posty: 2309
Rejestracja: 14 mar 2006 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Onaja »

Bobetka pisze: nie możemy zasłaniać się już budowaniem właściwej więzi,
Jakoś nigdy nie myślałam o wspólnym spaniu jako o budowaniu więzi. Raczej o zaspakajaniu potrzeb dzieci. Miały potrzebę spania z nami, to spały. O zaspakajaniu zachcianek też myślałam 8) Miały ochotę z nami spać, to spały :mrgreen:
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Bobetka »

Onaja a ja tak myślę, że zaspakajając potrzeby dziecka - buduje się równocześnie więź :wink:

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
Misiek_LBN
Posty: 17
Rejestracja: 07 paź 2009 00:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Misiek_LBN »

Nasz Mysza spał od początku w swoim łóżku, ale pół metra od naszego, w tym samym pokoju. Na poranne przytulaki mógł natomiast przychodzić bez ograniczeń. Niedawno po przebudowie strychu dostał swój pokój i nieco "z zaskoczenia" go tam przenieśliśmy. Podczas pierwszych nocy radość z własnego pokoju walczyła z obawą przed spaniem samemu (dodam, że my też sie przenieśliśmy i nocujemy tuż obok, za ścianą, więc w razie czego słyszymy wołanie). O ile przez pierwsze parę dni przebąkiwał cos, że może wrócilibyśmy do wspólnego pokoju, o tyle teraz już nie chce o tym słyszeć, dumny ze swego królestwa.
Awatar użytkownika
mieczyk25
Posty: 45
Rejestracja: 02 sty 2010 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: mieczyk25 »

Nasze "małe tornado" przyszło do nas jak miało prawie skończone 3 miesiące. Łóżeczko postawiliśmy w naszej sypialni. Nie kładliśmy go do naszego łóżka. Ale usypiany był na rękach prawie do roku. Nasłuchałam się od wielu osób, że źle robie, że tak usypiam ale doszłam do wniosku, że to moja prywatna sprawa. Moje ręce i nogi a uśmiech dziecka bezcenny. Przyszła pora, że zaczął usypiać sam w łóżeczku i jest ok. Za pare miesięcy planujemy przeniesienie go do swojego pokoju, który jest obok naszej sypialni.
Awatar użytkownika
mantra
Posty: 114
Rejestracja: 04 lut 2010 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: mantra »

Nóż mi się w kieszeni otwiera, jak słyszę, że spanie osobno dziecka zwiększa jego pewność siebie (!). Nie ma ŻADNYCH badań popierających takie stwierdzenie. Wkurza mnie, gdy specjaliści, korzystając ze swojego autorytetu sprzedają jakieś zdroworozsądkowe (ich zdaniem) prawdy.

Są natomiast badania mówiące o korzyściach ze wspólnego spania, czy spania dziecka w pokoju rodziców (łatwiejsze i częstsze karmienie, u noworodków mniejsze ryzyko różnych oddechowych przygód np. śmierci łóżeczkowej).

Z mojej perspektywy zać: nie wyobrażam sobie, że jeżeli rodzice czują obrzydzenie do spania razem z dzieckiem, zmuszanie się do wspólnego spania. Więź buduje się przecież na dostrojeniu emocjonalnym, na wspólnym doświadczaniu poprawy interakcyjnej. Jeżeli rodzic cierpi w tym układzie lub co gorsza - relacja rodziców - to jest w tym moim zdaniem więcej szkody niż pożytku. Chociaż z drugiej strony, gdyby patrzeć na to ewolucyjnie - nie dziwię się że dzieci nie przepadają za spaniem samotnie w odległym pokoju, w końcu to potencjalnie niebezpieczne dla ich przetrwania, a bliskość rodziców gwarantuje bezpieczeństwo.
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: bea72 »

Zmiany w treści głównego regulaminu forum!
Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją regulaminu TUTAJ.
Swoje uwagi i wątpliwości możecie zgłaszać na TYM wątku.
Zapraszamy! :)
ragdoll
Posty: 175
Rejestracja: 05 wrz 2011 13:17

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: ragdoll »

Śpię z dziećmi :wink: nie przeszkadza mi to,przecież to kiedyś przeminie i nigdy już nie powróci.Lubię z nimi spać :love:
Morela7 pisze:tyle samo jest zwolenników jak i przeciwników spania z dzieckiem
dokładnie i jeśli komuś jest z tym dobrze to nie widzę problemu a jeśli ktoś nie lubi,nie chce spać z dzieckiem to też nie widzę problemu
szanuję i nie neguję każdą z tych decyzji
M 2007
F 2008
Awatar użytkownika
jk81
Posty: 2577
Rejestracja: 14 gru 2011 20:55

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: jk81 »

ragdoll pisze:Lubię z nimi spać :love:
A ja nie lubię, ale też nie neguję kogoś, kto z dziećmi/ dzieckiem śpi. Mnie mąż by nie puścił :-)
12.2011 pierwsza wizyta w OA (złożenie kompletu dokumentów)
10.2012 telefon- są dzieci (roczniki 2009 i 2010)
11.2012 po sprawie ado
--------------------------------------------------------------------
Bocianowe Koleżanki- szczęścia dla Wa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji”