Spać razem z dzieckiem czy osobno?

radości i sukcesy ale również problemy, z którymi rodziny adopcyjne mogą się spotkać już po adopcji

Moderator: Moderatorzy po adopcji

Awatar użytkownika
nowamama
Posty: 110
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: nowamama »

Hmmm ... Moja 7-latka do końca wakacji spała ze mną. Od września za radą psychologa - sama w swoim pokoju. Poszło nadzwyczajnie, jak to zwykle z moją córcią bywa i teraz ... to mnie jej brakuje :(
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Bobetka »

nowamama nie wiem czy Cię to pocieszy. Expresso spał sam długo. Jak skończył 3,5 roku tak się ułożyło, z uwagi na pewne zdarzenia losowe, iż zaczął ze mną. I tak trwało do 6 roku życia. Przez dwa lata był spokój, a odkąd wróciłam z sanatorium (rok temu) uskutecznia wędrówki. Podobno najbardziej się przy mnie wysypia, bo ja mam w sobie te coś :wink: i sny mam też wtedy piękne :roll: Dzisiejszą noc przespał całą u siebie :D

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
nowamama
Posty: 110
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: nowamama »

Ech, odpuściłam. Nie wiem czy dobrze czy źle, ale zostawiam spanie tak, jak było. Czyli ze mną. Ze mną śpi od początku i wiem, że tego potrzebuje. Nie widzę powodu, dla którego miałaby przestać, a jak widzę, że się tak stara i bez słowa to robi to jest mi jeszcze gorzej. Wiem, ze czasami boi się w nocy, czasami coś się przyśni ... Trudno. Może mój błąd, chociaż nie jestem do tego przekonana. Przyjdzie czas to sama zdecyduje, że dość.
alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: alexa79 »

nowamama pisze:Przyjdzie czas to sama zdecyduje, że dość.
dokładnei tak - bo nikt inny nie zna Twojego dziecka tak jak TY - może to jest potrzebne zarówno córce jak i Tobie.
Nasze dwuletnie szczęście też śpi z jednym z nas, ale czasami zwołuje nas obydwoje i mimo, że ciasno to śpimy razem :love:
Awatar użytkownika
jk81
Posty: 2577
Rejestracja: 14 gru 2011 20:55

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: jk81 »

nowamama pisze:zostawiam spanie tak, jak było. Czyli ze mną. Ze mną śpi od początku i wiem, że tego potrzebuje. Nie widzę powodu, dla którego miałaby przestać
Ja widziałabym jeden powód- mojego męża :-)
12.2011 pierwsza wizyta w OA (złożenie kompletu dokumentów)
10.2012 telefon- są dzieci (roczniki 2009 i 2010)
11.2012 po sprawie ado
--------------------------------------------------------------------
Bocianowe Koleżanki- szczęścia dla Wa
Awatar użytkownika
mantra
Posty: 114
Rejestracja: 04 lut 2010 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: mantra »

Jeżeli wspólne spanie jest ok dla wszystkich uczestników - nie ma przeciwskazań. Nowamama, pozbądź się wyrzutów sumienia, nie robisz krzywdy swojemu dziecku :) (no chyba że mąż oponuje - to może większe łóżko pomoże?)
Awatar użytkownika
nowamama
Posty: 110
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: nowamama »

Wyrzutów sumienia już nie mam, młoda jest najważniejsza. Wychowuję ją sama - nie ma kto oponować ;) Łóżko jest wielkie i żeby nikt się nie czepiał są 2 kołdry. A wieczorne opowieści, łaskotki i wygłupy - tego przecież nie można zostawić na później ;)
Awatar użytkownika
jk81
Posty: 2577
Rejestracja: 14 gru 2011 20:55

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: jk81 »

nowamama pisze:Wychowuję ją sama - nie ma kto oponować
A to zmienia postać rzeczy :-)
12.2011 pierwsza wizyta w OA (złożenie kompletu dokumentów)
10.2012 telefon- są dzieci (roczniki 2009 i 2010)
11.2012 po sprawie ado
--------------------------------------------------------------------
Bocianowe Koleżanki- szczęścia dla Wa
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Bobetka »

Od ubiegłej niedzieli Expresso znów śpi sam. W nocy nie ma wędrówki ludów. Oczywiście pytał: a czemu ja nie mogę z Tobą? Odpowiedziałam, że tak nam wszystkim (jemu też) wygodniej i się lepiej wysypiamy. Nie oponował.

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


JednaZwielu
Posty: 154
Rejestracja: 03 cze 2013 21:23

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: JednaZwielu »

Nasze dzieci potrzebują dużo ciepła i miłości. Mój nastoletni syn przytulał by się na okrągło.Czas łóżeczka przerobiliśmy że łóżeczko stało w sypialni blisko łóżka i to Młody akceptował ,a później na wiele lat wskoczył mi do łóżka, od ponad roku śpi w swoim łóżku.Psychologowie też się mylą to my znamy nasze dzieci teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.

Pozdrawiam :flowers:
Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Morela7 »

JednaZwielu pisze:Nasze dzieci potrzebują dużo ciepła i miłości. Mój nastoletni syn przytulał by się na okrągło.Czas łóżeczka przerobiliśmy że łóżeczko stało w sypialni blisko łóżka i to Młody akceptował ,a później na wiele lat wskoczył mi do łóżka, od ponad roku śpi w swoim łóżku.Psychologowie też się mylą to my znamy nasze dzieci teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką.
jestem dokładnie takiego samego zdania :D
nasza mała za chwilę lat 6 dalej śpi z nami, chociaż obok naszego stoi jej łóżko, i jak sie położy ją w jej łóżku i tak przychodzi bo ja chcę do mamy i taty, a jak zaśnie w naszym łóżku to żadne z nas nie ma sumienia jej przenosić a największym oponentem jest mój mąż, będzie spała z nami ile będzie chciała, aż uzna ze jest za stara :wink:
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
JednaZwielu
Posty: 154
Rejestracja: 03 cze 2013 21:23

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: JednaZwielu »

Morela7 największym oponentem jest mój mąż, będzie spała z nami ile będzie chciała, aż uzna ze jest za stara :wink:[/quote]


Jestem dokładnie tego samego zdania :D
Jednak Super Niania pewnie by nam uszy pourywała :lol:

Pozdrawiam :flowers:
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: Bobetka »

Moje dziecko zasnęło wczoraj po szkole i długo spało. W efekcie wieczorem nie mogło zasnąć. Usiłowało, ale nie mógło. Poszłam do niego. Pogłaskałam i przytuliłam. Prawie uleciałam w objęcia Morfeusza, gdy słyszałam najpierw dwa głośne ziewinięcia, a potem cieniutki głosik: teraz już zasnę, możesz już iść. Zatem teraz mogę już napisać, iż moje dziecko śpi samo.

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Awatar użytkownika
nowamama
Posty: 110
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: nowamama »

Bobetka pisze:Zatem teraz mogę już napisać, iż moje dziecko śpi samo.

ciach/emot
Awatar użytkownika
jk81
Posty: 2577
Rejestracja: 14 gru 2011 20:55

Re: Spać razem z dzieckiem czy osobno?

Post autor: jk81 »

Morela7 pisze:obok naszego stoi jej łóżko, i jak sie położy ją w jej łóżku i tak przychodzi bo ja chcę do mamy i taty, a jak zaśnie w naszym łóżku to żadne z nas nie ma sumienia jej przenosić
Każdy robi tak, żeby mu było wygodnie. Ja uważam, że nasze życie jako małżeństwa na tyle uległo zmianie, kiedy pojawiły się dzieci, że w łóżku są nam one zupełnie niepotrzebne. Uważamy, że tam jest nasza prywatność i intymność.
12.2011 pierwsza wizyta w OA (złożenie kompletu dokumentów)
10.2012 telefon- są dzieci (roczniki 2009 i 2010)
11.2012 po sprawie ado
--------------------------------------------------------------------
Bocianowe Koleżanki- szczęścia dla Wa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji”