Znalazłam biologiczną rodzinę i co dalej?

Miejsce do wymiany doświadczeń dorosłych osób, które w dzieciństwie adoptowano.

Moderator: Moderatorzy dorośli adoptowani

ODPOWIEDZ
Denaka
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019 00:59

Znalazłam biologiczną rodzinę i co dalej?

Post autor: Denaka »

Witam wszystkich,
Po długich poszukiwaniach odnalazłam swoją biologiczną rodzinę przez Internet. Zostałam adoptowana jako noworodek, więc nie pamiętam nic z tego okresu. Nawiązałam kontakt z moim biologicznym rodzeństwem, nawet się spotkaliśmy. Boli mnie fakt, że moje rodzeństwo jest dość liczne, a ja nie jestem w nim najmłodsza.. był ktoś po mnie i on nie został odrzucony.. nie znam wszystkich z mojego rodzeństwa i nawet nie wiem czy najmłodszy członek rodziny wie o moim istnieniu. Wiem, że moja biologiczna matka wie, że spotykam się z częścią jej dzieci, a mimo to nigdy nie zaproponowała spotkania. Zaprosiła mnie na jednym z portali społecznościowych i to by było na tyle. Nie znam żadnych wyjaśnień, nie odpisała na jedno z tych najważniejszych pytan: dlaczego? Rodzeństwo niby nic nie wie i nie wiedziało .. snują teorię, ale nie potrafią porozmawiać z rodzicami. A ja czuje ogromną frustrację, że mimo tego że ich odnalazłam to nadal nie znam prawdy i nie wiem dlaczego zostałam odrzucona. Boli mnie to że oni wszyscy byli razem, a ja jedna odepchnięta. Nie wiem co zrobić, czy powinnam na siłę wymusić spotkanie? Rodzeństwo nie dąży do wspólnego spotkania z rodzicami, a ja chciałabym wiedzieć dlaczego..
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Znalazłam biologiczną rodzinę i co dalej?

Post autor: matula »

Przykro, że nie znalazłaś odpowiedzi na swoje wątpliwości; niestety to zdarza sie często. Mam przyjaciółke z licznej rodziny która przed wielu laty zostala adoptowana, po niej urodził się jeszcze brat. Rodzinny przekaz mówi, że babcia wpłynęła na to, żeby oddać ostatnie wówczas dziecko. Widocznie tej babci nie było, gdy urodził sie młodszy brat.

Poznałaś jednak rodzeństwo i jest to bardzo duzo. Moja córka takiej możliwości nie ma, bo również zostali adoptowani. Z matką nawiązała kontakt na fb i chyba długo się jeszcze nie spotkają, bo mieszka za granicą i tam ma dwoje dzieci. Ona obawia sie tego spotkania, bo jak usprawiedliwić pozostawienie trojga dzieci w DD? I co powiedzieć tym, które wychowała i które kocha sądząc z tekstów na fb?

Według mnie ta wspólna narada rodzinna, będzie wyglądała jak sąd nad matką i tego ona się obawia. Dla Ciebie nic dobrego z tego nie wyniknie. Jeśli chcesz nawiązać kontakt, to raczej spotkajcie się bez asysty.
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Znalazłam biologiczną rodzinę i co dalej?

Post autor: matula »

Tego lata moja córka poznała przyrodnie, starsze rodzeństwo ze strony ojca. Sami ją odnaleźli, na stronie gdzie ona szukała adoptowanych braci. Odzywali sie juz wcześniej, lecz córka nie byla gotowa na to spotkanie. Spotkanie odbyło sie w domu babci, która miała ciepłe słowa dla innych wnuków i prawnuków i ani jednego ciepłego słowa dla mojej córki i jej dziecka. Wprost przeciwnie - obarczyla ja wina za matkę, która rzekomo rozwaliła małżeństwo jej syna. Córka nie była dłuzna, wypomniała jej, że pozwoliła trojgu wnuków pozostać w DD. Przyrodnie rodzeństwo mieszka za granicą, zapraszali, oferowali pomoc. W sumie to słowa. Pewnie będą lajkowac sobie na FB, ale nie wygląda na to, że zawiążą sie bliższe stosunki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dorośli adoptowani”