Jak to jest u Was ze wspomnieniami z dziecinstwa?

Miejsce do wymiany doświadczeń dorosłych osób, które w dzieciństwie adoptowano.

Moderator: Moderatorzy dorośli adoptowani

ODPOWIEDZ
Olga1995
Posty: 13
Rejestracja: 22 sie 2016 13:33

Jak to jest u Was ze wspomnieniami z dziecinstwa?

Post autor: Olga1995 »

Witam. Jestem nowa na forum. Od dawna zastanawiam się jak to jest ze wspomnieniami z dzieciństwa. Ja swoje pierwsze wspomnienia mam ze szkoły podstawowej. Wczesniej- czarna dziura. Zastanawiam się jak to jest u innych osob które sa adoptowane. Nie mam pojęcia dlaczego nie pamiętam wczesnego dzieciństwa :( . Czy Wy tez tak macie?
Olga1995
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Jak to jest u Was ze wspomnieniami z dziecinstwa?

Post autor: matula »

Trauma powoduje deficyty w różnych obszarach pamięci. Ponadto mogłaś wyprzeć nieprzyjemne obrazy czy uczucia ze świadomości. Córka, adoptowana jako dwulatka. nie pamięta spraw z okresu, gdy miala kilka lat. Ale nie pamięta również wielu spraw (na ogól przykrych) z późniejszych czasów.
Olga1995
Posty: 13
Rejestracja: 22 sie 2016 13:33

Re: Jak to jest u Was ze wspomnieniami z dziecinstwa?

Post autor: Olga1995 »

Ja nie pamiętam tylko niczego do szkoły podstawowej. Pozniejsze wydarzenia pamiętam normalnie, te przykre także. Nie wiem jak wygladalo moje wczesne dzieciństwo, nawet nie wiem w jakim wieku zostałam adoptowana. Rodzice adopcyjni nie chcą rozmawiać na ten temat, w ogole wypiraja się ze mnie adoptowali. Zaczynam dopiero poszukiwania biologicznej rodziny (w innym temacie pytałam jak to zrobić). Wiem ze roznych rzeczy mogę się dowiedzieć ale wole wiedzieć niż nie wiedzieć.
Olga1995
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Jak to jest u Was ze wspomnieniami z dziecinstwa?

Post autor: matula »

To źle, że rodzice adopcyjni nie rozumieją Twojej potrzeby odnalezienia własnych korzeni. Moja córka jest w Twoim wieku, ale my te rozmowy dawno mamy za sobą i nigdy nie były okryte tajemnicą. Może nie chcą cię ranić.
Olga1995
Posty: 13
Rejestracja: 22 sie 2016 13:33

Re: Jak to jest u Was ze wspomnieniami z dziecinstwa?

Post autor: Olga1995 »

Mysle ze to wynika z ich podejścia. Oni uwazaja ze adoptowane dzieci sa gorsze od tych "normalnych". Z reszta może sami niewiele wiedza o rodzicach biologicznych. Ciezko mi powiedzieć bo slabo się dogadywaliśmy a teraz mamy sporadyczny kontakt.
Olga1995
Awatar użytkownika
KlaudiaM
Posty: 51
Rejestracja: 04 sty 2010 01:00

Re: Jak to jest u Was ze wspomnieniami z dziecinstwa?

Post autor: KlaudiaM »

Polecam grupy na fb, pomagają odnaleźć rodzinę.
Anna295
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2019 13:20

Re: Jak to jest u Was ze wspomnieniami z dziecinstwa?

Post autor: Anna295 »

Ja też nie wiele pamiętam moja mama adopcyjna zadoptowala mnie jak miałam 1,3 Mc. Tylko co z papierów wynikało mój tata nazwał moja matkę biologiczna [na forum nie tolerujemy wulgaryzmów! - informacja wygenerowana automatycznie] bo ur. 8 dzieci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dorośli adoptowani”