Szukam Rodziców

Miejsce do wymiany doświadczeń dorosłych osób, które w dzieciństwie adoptowano.

Moderator: Moderatorzy dorośli adoptowani

ODPOWIEDZ
manga96
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015 18:55

Szukam Rodziców

Post autor: manga96 »

Witajcie. Jestem tu Nowa. Mam na imię Michalina. Chciałabym poprosić Was o pomoc. Mam 19 lat, zostałam adoptowana w wieku 3 lat. Moi adopcyjni rodzice nie mają informacji o biologicznych. Urodziłam się w Kostrzyniu nad Odrą, w Domu Dziecka byłam w Gorzowie Wlkp. Obecnie mieszkam w okolicach Leszna w Wlkp. Chcę znaleźć biologicznych rodziców. Mam akt urodzenia, w którym nie ma żadnych danych. Nie znam więcej szczegółów, rodzice mi nie chcą pomóc. Co mogę zrobić ? Ściskam Miśka.
Szukajcie, a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Dorotea86
Posty: 125
Rejestracja: 04 mar 2014 15:19

Re: Szukam Rodziców

Post autor: Dorotea86 »

Jako osoba pełnoletnia możesz zrobić to:
- pozyskać z USC w miejscu urodzenia zupełny akt urodzenia,
- poprosić o wgląd do akt z Twojego przysposobienia w sądzie, w którym przeprowadzono procedurę,
- skontaktować się z domem dziecka i poprosić o informacje, dokumenty,
- spróbować dowiedzieć się, jaki ośrodek prowadził Twoją adopcje Gorzów? Leszno? tam w archiwum powinna być teczka z danymi z tamtych czasów.
manga96
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015 18:55

Re: Szukam Rodziców

Post autor: manga96 »

A w jaki sposób mogę dowiedzieć się gdzie jest ten urząd? Bo moi rodzice nie chcą mi nic powiedzieć. Nawet Domu Dziecka nie znam.
Szukajcie, a znajdziecie...
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Szukam Rodziców

Post autor: matula »

Jaki urząd wystawil Twój skrócony akt urodzenia? Ten sam urząd ma obowiązek wystawienia pełnego aktu urodzenia, w którym powinny byc dane rodziców biologicznych.
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: Szukam Rodziców

Post autor: wako »

manga96 spójrz na akt urodzenia - miejsce urodzenia to miasto/powiat, gdzie powinnaś udać się do USC i złożyć wniosek o wydanie archiwalnego, poprzedniego aktu urodzenia.

W tym samym mieście/powiecie warto udać się do MOPRu/PCPRu, a tam do działu pieczy zastępczej. Powinni mieć informacje na temat tego, gdzie w tamtym okresie umieszczali dzieci, jak się uda to może i Twoją teczkę z tamtego okresu. Jeżeli jest tam sąd, to możesz złożyć wniosek o udostępnienie akt sprawy adopcyjnej (adopcja może być przeprowadzana w miejscu zameldowania dziecka przed ado, w miejscu zamieszkania - tam gdzie jest DD, w miejscu zamieszkania rodziców ado).

Trochę szukania przed Tobą, szkoda, że rodzice nie chcą Ci pomóc :(
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Szukam Rodziców

Post autor: Klimka »

Manga, skoro wiesz, że urodziłaś się w Kostrzyniu, to tam musisz iść do Urzędu Stanu Cywilnego i poprosić o zupełny akt urodzenia.
W Gorzowie Wlkp. radziłabym pójść do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 na Ul. Puszkina 2. Spytaj tam, czy w czasie, gdy byłaś adoptowana, placówka ta funkcjonowała jako dom dziecka - jeśli tak, to niech sprawdzą w dokumentach, czy tam przebywałaś, jeśli Twoich dokumentów tam nie ma lub w tamtym czasie nie było w tym miejscu domu dziecka, to udzielą Ci informacji, jakie domy dziecka wtedy w Gorzowie funkcjonowały i tam pytaj o swoje dokumenty.
Powodzenia!
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Szukam Rodziców

Post autor: Bobetka »

manga96 powodzenia !!
Szkoda że rodzice nie chcą Ci pomóc.
Powiedz im iż Ci jest przykro z tego powodu.
Może wskaż im to forum a użytkownicy pomogą ujarzmic ich lęki.
Trzymaj się !

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


manga96
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015 18:55

Re: Szukam Rodziców

Post autor: manga96 »

Dziękuję Wam :) !
Szukajcie, a znajdziecie...
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Szukam Rodziców

Post autor: matula »

Manga96, zastanów sie nad jeszcze jedna sprawą. Może rodzice nie kierują sie egoistycznym pobudkami, ale chcą Cię chronić. Nie wiesz jaki tryb życia prowadzą obecnie Twoi rodzice biologiczni i czy nie odrzucą Cię ponownie. A to jest bolesne, jak przekonała sie moja córka, która nawiązała kontakt z mb. w internecie.

Po prostu bądź gotowa zarówno na pozytywne, jak negatywne skutki poszukiwań.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dorośli adoptowani”