Poszukuję rodzeństwa

Miejsce do wymiany doświadczeń dorosłych osób, które w dzieciństwie adoptowano.

Moderator: Moderatorzy dorośli adoptowani

ODPOWIEDZ
wojciechu73
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2015 18:20

Poszukuję rodzeństwa

Post autor: wojciechu73 »

Urodziłem się w Rudzie Śląskiej w 1973 roku. Jako małe dziecko zostałem adoptowany. Chciałbym za pomocą tego portalu odnaleźć swoje biologiczne rodzeństwo. Nie wiem tylko czy mogę tu podać dokładniejsze wiadomości dotyczące mojej przeszłości (nazwiska, wiek itp.) Mieszkam w Wielkiej Brytanii i mam ograniczone możliwości. Moja adopcyjna matka nigdy nie ukrywała adopcji przede mną, podała mi wszystkie informacje jakie posiadała, chciałbym się z tym podzielić. Być może Wy moglibyście mi pomóc odnaleźć swoje korzenie. Dziękuję!
W. Urbas
kasia Zubowicz
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2015 03:51

Re: Poszukuję rodzeństwa

Post autor: kasia Zubowicz »

Witam ,szukam brata z podobnego okresu, może szukamy siebie ? Podaję mój mail [email protected] oraz tel 794569913
darek_nowak70
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2015 23:47

Re: Poszukuję rodzeństwa

Post autor: darek_nowak70 »

Witam!
Postanowiłem podłączyć się pod Twój post, ponieważ moja sytuacja jest podobna.
Mam na imię Dariusz, przed adopcją nazywałem się Nowak. Urodziłem się w Krakowie 13 grudnia 1970r. Moja biologiczna matka zdecydowała się na oddanie mnie do adopcji od razu po urodzeniu, więc trafiłem do Domu Dziecka w Krakowie-Podgórzu przy al. Pod Kopcem, skąd zostałem adoptowany za granicę. Wiem, że miałem starszego brata – on został w biologicznej rodzinie, ale opiekowali się nim dziadkowie (dziadek najprawdopodobniej pracował w Muzeum Etnograficznym jako pracownik gospodarczy).
Bardzo chciałbym odnaleźć mojego brata, ale od lat przebywam w USA i nie mogę przyjechać do Polski i skorzystać z procedur, które działają w USC. Może Tobie udało się to jakoś "przeskoczyć"?

I jeśli dla kogoś powyższe informacje zabrzmiały to znajomo i może pomóc - bardzo proszę o kontakt!
Z góry dziękuję za wszelkie informacje,
Darek
werka91
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2015 22:48

Re: Poszukuję rodzeństwa

Post autor: werka91 »

Witam!
Ja również postanowiłam się przyłączyć bo tak jak wy poszukuję swojej rodziny, z nadzieją że ich odnajdę.Każdy z nas ma inną historię , chciałabym przytoczyć też moją w nadziei że może ktoś to przeczyta i zabrzmi ona znajomo.Mam na imię Weronika wcześniej prawdopodobnie Sylwia, ur. się 12.08.1991 w Srogowie Dolnym kolo Sanoka,w wieku 7 miesięcy odebrano mnie matce biologicznej bo mnie nie karmiła i byłam zaniedbana.Zabrano mnie do szpitala i tam trafiłam już do adopcji.Zabrał mnie mój biologiczny ojciec i jego ówczesna żona (moja matka adopcyjna), byłam dzieckiem które mój ojciec miał z romansu z jakąś kobietą.Te wszystkie informacje przekazała mi matka adopcyjna(ona nie mogła mieć dzieci), ale nic więcej nie chce mi powiedzieć, powiedziała jeszcze tylko że byłam 5 dzieckiem tej kobiety i tamte dzieci też trafiły do adopcji,ale nie jestem pewna ile w tym wszystkim jest prawdy, bo nie była dla mnie dobrą matką i często mnie okłamywała.jak miałam 8 lat wysłała mnie bawić się do sąsiadki, a na stole zostawiła kartkę dla ojca "pojechalam do Wloch , nie wiem kiedy wróce"-nie było jej 13 lat.Jedno wiem na pewno, że w USC w Sanoku jest mój pierwotny akt urodzenia bo urzędniczka to potwierdziła, wysłałam właśnie wniosek o akt zupełny.Wiem , że chyba do 5 roku życia mieszkałam w Krzywem małej miejscowości koło Sanoka, rodzice sprzedali dom i wyjechali na drugi koniec Polski gdzie mieszkam do dziś.Wyjechali bo rzekomo ludzie wytykali ich palcami, dom kupiła kobieta która prowadzi tam jakiś, salonik, czy izbę regionalną?Nie wiem dokładnie.Nie wiem co będzie wpisane w papierach?Wiem tylko, że jeśli mam rodzeństwo to strasznie chciałabym ich poznać. Wyciągnęłam trochę informacji od moje mamy adopcyjnej, natomiast na ojca nie mam co liczyć on się do niczego nie przyznaje, choć wie że ja już znam po części prawdę.Matka wie o wiele więcej ale nic mi więcej nie chce powiedzieć, bo boi się ojca.To jest jakiś koszmar!!!Co mu zależy!Jestem przecież dorosłą kobietą.....Jeśli to czytasz i może kojarzysz podane fakty, proszę odezwij się do mnie będę wdzięczna za wszelkie informacje, wskazówki. Życzę wam wszystkim powodzenia nie traćcie wiary, bo ona czyni cuda.
werka91
Mireio
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2015 12:54

Re: Poszukuję rodzeństwa

Post autor: Mireio »

kasia Zubowicz znalazłaś brata?

-- 05 gru 2015 17:39 --

wojciechu73 odezwij się do mnie na priv ;-)
Martyna199521
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2016 07:14

Re: Poszukuję rodzeństwa

Post autor: Martyna199521 »

Mam podobny problem co Wy. Urodziłam się w roku 1995 w Chorzowie. Moja mam urodziła mnie i pozostawiła w szpitalu. I od nie dawna zaczęłam poszukiwać swoje rodzeństwo. Moja mama pochodziła z Koźlic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dorośli adoptowani”