Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Miejsce do wymiany doświadczeń dorosłych osób, które w dzieciństwie adoptowano.

Moderator: Moderatorzy dorośli adoptowani

Pockahontas
Posty: 2897
Rejestracja: 06 wrz 2012 15:13

Re: Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Post autor: Pockahontas »

matula, ogromne gratulacje. Musisz być bardzo dumna z córki, że radzi sobie z takimi wyzwaniami. Dobrze, że jesteś blisko, bo dzięki temu ona- choć już dorosła - może choć na chwilę poczuć się dzieckiem.
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Post autor: matula »

Pockahontas, dziękuję.

Trwam jeszcze w lekkim szoku. :-) Pewnie wolałabym, żeby córka była bardziej samodzielna. W każdym razie młodzi pozałatwiali sami formalności, łącznie ze skróceniem terminu.

Żeby sobie poradzić ze stresem, córka przejrzała w internecie filmiki ze ślubów. Musiałą mieć pewność, że się nie pomyli.
j.kira
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2014 21:54

Re: Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Post autor: j.kira »

Moje dziecko w tym tygodniu skończyło 18 lat. Jest dorosłe. Dojrzałe, rozumne, piękne. Ogromna duma, być jego matką.
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Post autor: matula »

j.kira pisze:Moje dziecko w tym tygodniu skończyło 18 lat. Jest dorosłe. Dojrzałe, rozumne, piękne. Ogromna duma, być jego matką.
Gratulacje i najlepsze życzenia dla dziecka z okazji dojrzałości.

Szkoda, ze nie podzieliłas się doświadczeniami ze wspólnego zycia.
alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Post autor: alexa79 »

j.kira pisze:Moje dziecko w tym tygodniu skończyło 18 lat. Jest dorosłe. Dojrzałe, rozumne, piękne. Ogromna duma, być jego matką.
=ooo* wszystkiego najlepszego dla pełnoletniej Jubilatki i gratulacje dla całej rodziny. Cudownie sie czyta taki wpis :love:
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Post autor: matula »

Nieczęsto już piszę co u nas. Ale zakończył się pewien etap. Córka obroniła pracę inżynierską. Same studia ukończyła w terminie, jednak pisanie pracy dyplomowej przeciągało sie, bo musi pracować a po południu zajmować się małą córeczką.

Od lutego chciałaby podjąć studia magisterskie. Pewną barierą są również sprawy finansowe, lecz pomożemy jej choć przez jeden semestr. Ale skaczę z radości, bo głównym celem było osiągnięcie przez córkę samodzielności.
Helenka13
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2018 19:37

Re: Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Post autor: Helenka13 »

matula gratuluję. I życzę Wam dużo radości z tego, że czas pozwala być Wam ze sobą blisko!
[email protected]
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2017 09:24

Rodzice, których adoptowane dzieci są już dorosłe

Post autor: [email protected] »

witam .ja mam dorosłą córkę adoptowaną lat 20 .córka mieszka z nami pracuje ,uczy się . Dla mnie adopcja jest po prostu inną drogą do rodzicielstwa bywa że trudniejszą . dorosłe dziecko kocham bezwarunkowo tak dokładnie jak rodzone ,moze nawet powiedziałabym bardziej .dzieci adopcyjne sa wymarzone, oczekiwane ,upragnione a z biologicznymi wiemy że niestety bywa różnie .Teraz tylko czekam na wnuczki jakieś w przyszłości i nie mogę się doczekać .pozdrawiam
Agak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dorośli adoptowani”