Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dziecka

Miejsce do wymiany doświadczeń dorosłych osób, które w dzieciństwie adoptowano.

Moderator: Moderatorzy dorośli adoptowani

ODPOWIEDZ
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dzieck

Post autor: Bobetka »

Klimka:
Mówisz do dziecka jesteś adoptowany to mówisz w czasie teraźniejszym i podkreślasz fakt adopcji.
Mówisz do dziecka zostałeś zaadaptowany to mówisz - tak byłeś adoptowany, jednak to nie ma dla nas znaczenia - teraz jesteś nasz.
Ty jesteś adoptowany, Ty zostałeś przez nas zaadoptowany, Ty jesteś adoptowanym dzieckiem, Ty jesteś zaadoptowanym dzieckiem - nie czujesz różnicy? Dokonało się, nie dokonuje stale codziennie na nowo lecz po prostu dokonało.
Jesteś akceptowany i zostałeś zaakceptowany to dla mnie nie to samo. Drugie utożsamia bezwarunkowość i przyjęcie na stałe do pewnego grona. W pierwszym przypadku mam wrażenie czegoś nie na full ;) Ja mam takie odczucia, Ja Bobetka :)
Nie wiem czy teraz jasne?

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dzieck

Post autor: Klimka »

Tak, rozumiem, o co Ci chodzi.
Nie wiem jednak, czy wiele dzieci i wielu rodziców zastanawia się nad takimi niuansami... Ale może tak myślę, bo nie adoptowałam dziecka.
darumik
Członek Stowarzyszenia
Posty: 1677
Rejestracja: 13 sie 2010 11:15

Re: Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dzieck

Post autor: darumik »

Klimka nie zastanawiają się, bo 5 letnie dziecko nie dostrzeże tej różnicy w wypowiedzi, to bardziej na potrzebę dorosłych.

Bobetka dużo dopisałaś do znaczenia słowa "zaadoptowany", dziwne, że do słowa "adoptowany" już mniej. Osobiście nie czuję różnicy, bo mówiąc o adopcji mówię o czasie przeszłym, podkreślając obecny czas, bez gloryfikowania słowa adopcja.
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dzieck

Post autor: Miniula »

A ja uważam, że słowa mają znaczenie.
I ma znaczenie ile oraz jak się mówi.
Zaadoptowany to określenie sposobu, w jaki człowiek pojawił się w rodzinie.
Adoptowany to określenie kim człowiek jest.

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dzieck

Post autor: Bobetka »

darumik pisze: Bobetka dużo dopisałaś do znaczenia słowa "zaadoptowany", dziwne, że do słowa "adoptowany" już mniej.
Cóż w tym dziwnego, że więcej napisałam o słowie bliższym memu sercu?? ;-)
Jak Minula uważam, że słowa mają znaczenie :caluje

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dzieck

Post autor: alexa79 »

Miniula pisze:Zaadoptowany to określenie sposobu, w jaki człowiek pojawił się w rodzinie.
Adoptowany to określenie kim człowiek jest.
też tak to widzę
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dzieck

Post autor: matula »

Miniula pisze:Matula nie zawsze muszę wiedzieć lepiej, tylko to co piszesz kompletnie się nie klei.
Napisałaś, że zachowanie dziewczyn to konsekwencja czynników biologicznych.
Więc jeszcze raz - wpływ MB, z którą dzieci przebywały - TAK, bardzo TAK.
Przekładanie tego na biologię -NIE, bardzo NIE.

Bobetka, też tak myślę :)
Przeżywanie 9 m-cy w łonie matki, to czynnik biologiczny? Ma wpływ na dziecko, czy nie skoro sugeruje się ciężarnym, żeby słuchały muzyki np. Mozarta. Skoro w metodzie Tomatisa probuje sie odtworzyc i przetworzyć dżwięki, których dziecko słuchało w łonie matki. Czy ktoś jest pewien, że metoda Tomatisa dziecku pomogła? Wiele jest niewiadomych.

Cóz, widzisz tylko "mędrca szkiełko i oko".
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dzieck

Post autor: matula »

Córka poszukuje aktywnie rodzeństwa biologicznego przy pomocy grupy na fb. Informacje nt. rodziców ma juz od dawna, a z mb nawet kontaktowała się na fb. Ten kontakt ją rozczarował, ale mimo tego chciałaby się spotkać.
Na razie poszukiwania są bezskuteczne, może nawet rodzeństwo nie wie o jej istnieniu; spłynęło za to wiele infomacji o rodzicach biologicznych i to nieprzyjemnych. Córce jest przykro i jest zła, mimo że zna swoje akta sądowe.
Obydwoje rb mieszkają zagranicą (osobno) mają młodsze dzieci, które kochają, co wynika z opublikowanych postów i fotografii. Ten fakt jest dla córki przykry i miałaby chęć namieszać w ich rodzinach ujawniając tajemnice. Wiadomo, że od słów do czynów jest daleko, ale nawet nie wiem czy warto tłumaczyć, że tamte dzieci nie są winne - ona czuje, że jej nie oszczędzono niczego.
Justyna Włosek
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2022 12:51

Szukam rodziny biologicznej - problemy i dylematy dziecka

Post autor: Justyna Włosek »

Witam! Mam na imię Justyna... urodzilam się 12go sierpnia 1990 roku w Kamiennej Górze, obecnie tak mam na imię bo do 1993 roku nazywałam się Andzelika Daria Smolinska moi rodzice biologiczni wg zupełnego aktu urodzenia to Małgorzata Smolinska i Wiesław Jaworski mieszkajacy wtedy w Kowarach dolnoslaskie. Przebywałam w Domu Dziecka w Jeleniej Górze przy ul. Sobieskiego. Po ukończeniu 18tego roku życia szukałam jakichkolwiek informacji na temat biologicznych. Tyle co się dowiedziałam w DD że wychowywala mnie babcia matka trafiła do psychiatryka w Kaczorowie (szukałam informacji na temat ośrodka ale prawdopodobnie nie istnieje) mialam dwie siostry każda z innego związku jedna zmarła w wieku 17 lat była najstarszaz nas. NIc więcej nie wiem. Jeżeli ktoś ma informacje na temat kogokolwiek z mojej rodziny lub kojarzy podobna historie proszę o kontakt niewiele wiem nie wiem kim jestem. Chcialabym się rozliczyć z przeszłością
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dorośli adoptowani”