Adopcja-wpływ na pozniejsze macierzyństwo

Miejsce do wymiany doświadczeń dorosłych osób, które w dzieciństwie adoptowano.

Moderator: Moderatorzy dorośli adoptowani

matula

Re: Adopcja-wpływ na pozniejsze macierzyństwo

Post autor: matula »

Dawno nie pisałam. Wnuczka ma już ponad 1,5 roku. Niedługo osiągnie wiek, w którym adopotowaliśmy jej mamę. Różnice są ogromne; nie da się stwierdzić czy mają na wpływ niekorzystne początki naszej córki czy cechy wrodzone. Czasem wzdychamy, że córka byla dużo bardziej spokojna i grzeczna, ale cieszy nas żywiołowość, rezolutność i radosne usposobienie wnuczki.

Córka wlaśnie uzyskała absolutorium, z niewielkim poślizgiem, spowodowanym zaległym egzaminem z czasu niemowlęctwa wnuczki. Teraz powinna pisać pracę, nie będzie to łatwe - musi pracować, nasze warunki finansowe się pogorszyły, a małżeństwo nie wypaliło.

Nadal jest troskliwą mamą, choć chętnie podrzuca nam małą po pracy.

matula

Post autor: matula »

Lata lecą. Wnuczka ma już 6 lat, niestety rodzina się jej rozpadła. Ojciec wyjechał za granicę, nie kontaktuje sie, nie przesyła alimentów, córka przeprowadzila rozwód. I jakby rozpoczęła życie na nowo. Praca jej nie satysfakcjonuje, głownie pod względem finansowym. Przeszla więc szkolenie wojskowe na szeregową i będzie próbowała znaleźć tam pracę. Dziewczyna ze sztucznymi paznokciami i protestująca przeciwko spaniu w namiocie biegała przeziebiona po błocie, okopywała sie w zmarznietej ziemi i strzelała w pozycji leżącej. Ma tez dalsze plany dotyczące ukończenia studiów mgr, bo przerwała je z powodu konieczności podjęcia pracy. Dawniej przerażał ją myśl załatwienia czegokolwiek samej, teraz poradziła sobie z rozwodem, zmianą nazwiska własnego i dziecka, stara się o mieszkanie plus. Mam nadzieję, że wytrzyma z tym pozytywnym nastawieniem i energią.

Więż między wnuczką a córka jest ogromna. Córka prowadzi ja na zajęcia baletowe a ostatnio na szkółke łyżwiarską. Wnuczka jest podobnie jak mama popędliwa i ma fochy. Przypomina moja dorosła córkę, a nie dziecko jakim byłą w wieku 6 lat.

Nina2

Post autor: Nina2 »

Dziś dzieci są inne - wpływ mediów, tabletów itp. Impulsywność i fochy - trochę i geny może, ale też bo przebywa w takiej atmosferze i naśladuje (mamę), a trochę i przez nieobecność ojca (szkoda, że nie dojrzał do roli). To co istotne: więź między córą i jej córa ogromna. Cudnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dorośli adoptowani”